Kia Picanto: striedanie generácií

Piatok, 07 január 2011

Kia Motors uvoľnila prvé oficiálne snímky úplne nového mestského auta Picanto. Nahradí súčasný model, ktorý je na trhu už sedem rokov. K dispozícii bude v dvoch karosárskych verziách so štyrmi novými pohonnými jednotkami. Po prvý raz sa nové Picanto predstaví na jarnom autosalóne v Ženeve.

Kia Picanto spredu
Agresívnejší dizajn Picanta pochádza z európskeho dizajnového centra vo Frankfurte

Novinka prichádza s novým agresívnejším dizajnom. Pochádza z európskeho dizajnového centra vo Frankfurte, ktoré vedie Peter Schreyer. Šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors o novom modeli uviedol, že v profile ponúka nové Picanto veľmi výrazne tvarovanú a charakteristickú líniu. Výsledkom je vrstvenie svetla a tieňa, ktoré sa rozkladá do výšky a dodáva tak modelu sebavedomejší a istejší výraz.

Nová generácia mestského modelu Picanto je oproti predchádzajúcej generácii omnoho vyzretejšia a ponúka odvážnejší a sebavedomejší výraz. Kompletne prestavený nový model narástol v hodnotách celkovej dĺžky aj rázvoru kolies a je pripravený zaujať poprednú pozíciu medzi vozidlami vo svojej kategórie.

Zatiaľ čo súčasné Picanto je v ponuke len ako päťdverový hatchback, novej generácii pribudne na európskom trhu aj športovejšia trojdverová verzia. K dispozícii budú štyri úplne nové pohonné jednotky s objemom 1,0 a 1,2 litra s mimoriadne nízkou úrovňou spotreby a emisií CO2. Okrem benzínových motorov pribudnú na niektorých trhoch aj motory spaľujúce LPG a verzia so systémom flex-fuel.

Kia Picanto zozadu
Kia Picanto druhej generácie bude spočiatku na trhu len ako päťdverový hatchbach

Nové Picanto absolvuje svoju svetovú premiéru na jarnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve v marci 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.