Kia Picanto: striedanie generácií

Piatok, 07 január 2011

Kia Motors uvoľnila prvé oficiálne snímky úplne nového mestského auta Picanto. Nahradí súčasný model, ktorý je na trhu už sedem rokov. K dispozícii bude v dvoch karosárskych verziách so štyrmi novými pohonnými jednotkami. Po prvý raz sa nové Picanto predstaví na jarnom autosalóne v Ženeve.

Kia Picanto spredu
Agresívnejší dizajn Picanta pochádza z európskeho dizajnového centra vo Frankfurte

Novinka prichádza s novým agresívnejším dizajnom. Pochádza z európskeho dizajnového centra vo Frankfurte, ktoré vedie Peter Schreyer. Šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors o novom modeli uviedol, že v profile ponúka nové Picanto veľmi výrazne tvarovanú a charakteristickú líniu. Výsledkom je vrstvenie svetla a tieňa, ktoré sa rozkladá do výšky a dodáva tak modelu sebavedomejší a istejší výraz.

Nová generácia mestského modelu Picanto je oproti predchádzajúcej generácii omnoho vyzretejšia a ponúka odvážnejší a sebavedomejší výraz. Kompletne prestavený nový model narástol v hodnotách celkovej dĺžky aj rázvoru kolies a je pripravený zaujať poprednú pozíciu medzi vozidlami vo svojej kategórie.

Zatiaľ čo súčasné Picanto je v ponuke len ako päťdverový hatchback, novej generácii pribudne na európskom trhu aj športovejšia trojdverová verzia. K dispozícii budú štyri úplne nové pohonné jednotky s objemom 1,0 a 1,2 litra s mimoriadne nízkou úrovňou spotreby a emisií CO2. Okrem benzínových motorov pribudnú na niektorých trhoch aj motory spaľujúce LPG a verzia so systémom flex-fuel.

Kia Picanto zozadu
Kia Picanto druhej generácie bude spočiatku na trhu len ako päťdverový hatchbach

Nové Picanto absolvuje svoju svetovú premiéru na jarnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve v marci 2011.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.