Kia ponúka nové Rio zatiaľ na skicách

Štvrtok, 25 august 2016

Kia zverejnila svoj malý kompaktný hatchback dvoma skicami exteriéru a jedným pohľadom na prístrojový panel. Sériový model predstaví na jesennom autosalóne v Paríži koncom septembra.

1 Kia Rio
Kia Rio novej generácie v reálnej sériovej podobe bude mať premiéru koncom septembra v Paríži

Dizajnom exteriéru a interiéru pochádza z dizajnérskych štúdií Kia Motors v Nemecku a USA. Nejde o žiadny facelift, ale o úplne nový model, ktorý má ponúknuť nový svieži dizajn, unikátne úžitkové vlastností a vysokú úroveň bezpečnosti, čím by sa nové Rio malo dostať na vrchol svojej triedy a naďalej by malo zostať celosvetovo najpredávanejším modelom značky.

Podľa zverejnených obrázkov má nové Rio výrazne športový charakter, čo rovnako platí o vzhľade dlhšieho predného previsu, kapote, svetlách, novej maske chladiča a krásne štylizovanom prednom nárazníku. Elegantne sú riešené zadné stĺpiky v štýle ako ich má nový koncernový Hyundai i20 a zadná partia automobilu. Dizajn nového modelu Rio pôsobí z obrázku veľmi elegantne i robustne.

Kia Rio novej generácie v špecifikácii pre európsky trh sa začne vyrábať koncom roka 2016, pre ostatné trhy pravdepodobne neskôr.

1 Kia Rio 2 Kia Rio 3 Kia Rio
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.