Kia ponúka nové Rio zatiaľ na skicách

Štvrtok, 25 august 2016

Kia zverejnila svoj malý kompaktný hatchback dvoma skicami exteriéru a jedným pohľadom na prístrojový panel. Sériový model predstaví na jesennom autosalóne v Paríži koncom septembra.

1 Kia Rio
Kia Rio novej generácie v reálnej sériovej podobe bude mať premiéru koncom septembra v Paríži

Dizajnom exteriéru a interiéru pochádza z dizajnérskych štúdií Kia Motors v Nemecku a USA. Nejde o žiadny facelift, ale o úplne nový model, ktorý má ponúknuť nový svieži dizajn, unikátne úžitkové vlastností a vysokú úroveň bezpečnosti, čím by sa nové Rio malo dostať na vrchol svojej triedy a naďalej by malo zostať celosvetovo najpredávanejším modelom značky.

Podľa zverejnených obrázkov má nové Rio výrazne športový charakter, čo rovnako platí o vzhľade dlhšieho predného previsu, kapote, svetlách, novej maske chladiča a krásne štylizovanom prednom nárazníku. Elegantne sú riešené zadné stĺpiky v štýle ako ich má nový koncernový Hyundai i20 a zadná partia automobilu. Dizajn nového modelu Rio pôsobí z obrázku veľmi elegantne i robustne.

Kia Rio novej generácie v špecifikácii pre európsky trh sa začne vyrábať koncom roka 2016, pre ostatné trhy pravdepodobne neskôr.

1 Kia Rio 2 Kia Rio 3 Kia Rio
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.