Kia ponúka nové Rio zatiaľ na skicách

Štvrtok, 25 august 2016

Kia zverejnila svoj malý kompaktný hatchback dvoma skicami exteriéru a jedným pohľadom na prístrojový panel. Sériový model predstaví na jesennom autosalóne v Paríži koncom septembra.

1 Kia Rio
Kia Rio novej generácie v reálnej sériovej podobe bude mať premiéru koncom septembra v Paríži

Dizajnom exteriéru a interiéru pochádza z dizajnérskych štúdií Kia Motors v Nemecku a USA. Nejde o žiadny facelift, ale o úplne nový model, ktorý má ponúknuť nový svieži dizajn, unikátne úžitkové vlastností a vysokú úroveň bezpečnosti, čím by sa nové Rio malo dostať na vrchol svojej triedy a naďalej by malo zostať celosvetovo najpredávanejším modelom značky.

Podľa zverejnených obrázkov má nové Rio výrazne športový charakter, čo rovnako platí o vzhľade dlhšieho predného previsu, kapote, svetlách, novej maske chladiča a krásne štylizovanom prednom nárazníku. Elegantne sú riešené zadné stĺpiky v štýle ako ich má nový koncernový Hyundai i20 a zadná partia automobilu. Dizajn nového modelu Rio pôsobí z obrázku veľmi elegantne i robustne.

Kia Rio novej generácie v špecifikácii pre európsky trh sa začne vyrábať koncom roka 2016, pre ostatné trhy pravdepodobne neskôr.

1 Kia Rio 2 Kia Rio 3 Kia Rio
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.