Kia predstaví vo Frankfurte športový sedan

Sobota, 20 august 2011

Kia mieri vyššie a na autosalóne vo Frankfurte predstaví štúdiu športového sedana s pohonom zadných kolies, ktorý vyzerá veľmi elegantne a svojim vzhľadom pripomína automobil z vyšších poschodí hodnotového rebríčka.

Kia Concept
Štúdia Kia Concept Car, štvordverový športový sedan, sa predstaví už vo Franfurte

Motor vpredu, pohon zadných kolies. Už táto skutočnosť avizuje, že Kia chce hore, medzi elitu. Nie je to iba koncepcia, ktorá naznačuje zámer. Už tvar nového konceptu vypovedá, že za zámerom je zhmotnený automobil, na ktorý sa môžeme už teraz tešiť. Veď štvordverový športový sedan s pohonom zadných kolies s elegantnými a svalnatými proporciami uchváti už na prvý pohľad.

Šéfdizajnér európskej sekcie kórejskej automobilky Peter Schreyer vie ktorým smerom sa dizajn budúcich generácií automobilov Kia má uberať. Zo svojho výtvoru, ktorý je možno už v polohe štúdie veľmi blízko tvarom sériového modelu, má zrejme už teraz veľkú radosť a je naň hrdý.

O štúdii, ktorá bude mať premiéru vo Frankfurte povedal, že "bez ohľadu na to, z ktorého uhla pohľadu sa na koncept pozeráte, vždy z neho vyžaruje neuveriteľná energia a je doslova pripravený vzlietnuť. Som presvedčený, že toto auto oprávňuje značku Kia Motors vyhlásiť, že sme pripravení prijať všetky nové výzvy a písať nové kapitoly dizajnu automobilov značky Kia."

Kia Concept
Peter Scheyer, šéfkonštruktér Kia: Bez ohľadu na to, z ktorého uhla pohľadu sa na koncept pozeráte, vždy z neho vyžaruje neuveriteľná energia

Okrem tejto štúdie predstaví spoločnosť Kia vo svetovej premiére ešte trojdverovú verziu modelu Rio novej generácie a facelift mestského crossovera Kia Soul.

Kia Concept Kia Concept Kia Concept Kia Concept Kia Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.