Kia predstaví vo Frankfurte športový sedan

Sobota, 20 august 2011

Kia mieri vyššie a na autosalóne vo Frankfurte predstaví štúdiu športového sedana s pohonom zadných kolies, ktorý vyzerá veľmi elegantne a svojim vzhľadom pripomína automobil z vyšších poschodí hodnotového rebríčka.

Kia Concept
Štúdia Kia Concept Car, štvordverový športový sedan, sa predstaví už vo Franfurte

Motor vpredu, pohon zadných kolies. Už táto skutočnosť avizuje, že Kia chce hore, medzi elitu. Nie je to iba koncepcia, ktorá naznačuje zámer. Už tvar nového konceptu vypovedá, že za zámerom je zhmotnený automobil, na ktorý sa môžeme už teraz tešiť. Veď štvordverový športový sedan s pohonom zadných kolies s elegantnými a svalnatými proporciami uchváti už na prvý pohľad.

Šéfdizajnér európskej sekcie kórejskej automobilky Peter Schreyer vie ktorým smerom sa dizajn budúcich generácií automobilov Kia má uberať. Zo svojho výtvoru, ktorý je možno už v polohe štúdie veľmi blízko tvarom sériového modelu, má zrejme už teraz veľkú radosť a je naň hrdý.

O štúdii, ktorá bude mať premiéru vo Frankfurte povedal, že "bez ohľadu na to, z ktorého uhla pohľadu sa na koncept pozeráte, vždy z neho vyžaruje neuveriteľná energia a je doslova pripravený vzlietnuť. Som presvedčený, že toto auto oprávňuje značku Kia Motors vyhlásiť, že sme pripravení prijať všetky nové výzvy a písať nové kapitoly dizajnu automobilov značky Kia."

Kia Concept
Peter Scheyer, šéfkonštruktér Kia: Bez ohľadu na to, z ktorého uhla pohľadu sa na koncept pozeráte, vždy z neho vyžaruje neuveriteľná energia

Okrem tejto štúdie predstaví spoločnosť Kia vo svetovej premiére ešte trojdverovú verziu modelu Rio novej generácie a facelift mestského crossovera Kia Soul.

Kia Concept Kia Concept Kia Concept Kia Concept Kia Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.