Kia predstaví vo Frankfurte športový sedan

Sobota, 20 august 2011

Kia mieri vyššie a na autosalóne vo Frankfurte predstaví štúdiu športového sedana s pohonom zadných kolies, ktorý vyzerá veľmi elegantne a svojim vzhľadom pripomína automobil z vyšších poschodí hodnotového rebríčka.

Kia Concept
Štúdia Kia Concept Car, štvordverový športový sedan, sa predstaví už vo Franfurte

Motor vpredu, pohon zadných kolies. Už táto skutočnosť avizuje, že Kia chce hore, medzi elitu. Nie je to iba koncepcia, ktorá naznačuje zámer. Už tvar nového konceptu vypovedá, že za zámerom je zhmotnený automobil, na ktorý sa môžeme už teraz tešiť. Veď štvordverový športový sedan s pohonom zadných kolies s elegantnými a svalnatými proporciami uchváti už na prvý pohľad.

Šéfdizajnér európskej sekcie kórejskej automobilky Peter Schreyer vie ktorým smerom sa dizajn budúcich generácií automobilov Kia má uberať. Zo svojho výtvoru, ktorý je možno už v polohe štúdie veľmi blízko tvarom sériového modelu, má zrejme už teraz veľkú radosť a je naň hrdý.

O štúdii, ktorá bude mať premiéru vo Frankfurte povedal, že "bez ohľadu na to, z ktorého uhla pohľadu sa na koncept pozeráte, vždy z neho vyžaruje neuveriteľná energia a je doslova pripravený vzlietnuť. Som presvedčený, že toto auto oprávňuje značku Kia Motors vyhlásiť, že sme pripravení prijať všetky nové výzvy a písať nové kapitoly dizajnu automobilov značky Kia."

Kia Concept
Peter Scheyer, šéfkonštruktér Kia: Bez ohľadu na to, z ktorého uhla pohľadu sa na koncept pozeráte, vždy z neho vyžaruje neuveriteľná energia

Okrem tejto štúdie predstaví spoločnosť Kia vo svetovej premiére ešte trojdverovú verziu modelu Rio novej generácie a facelift mestského crossovera Kia Soul.

Kia Concept Kia Concept Kia Concept Kia Concept Kia Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."