Kia pro_cee'd GT: prvá skica

Utorok, 27 november 2012

Už dlho sa hovorí o výkonnej verzii modelu cee'd. Po tom, čo automobilka pustila do sveta prvú skicu pripravovaného modelu, príchod nového trojdverového modelu pro_cee'd naberá jasnejšie kontúry. Bude mať však aj sériové vyhotovenie takto dramatický vzhľad?

Kia pro ceed GT
Kia pro_cee'd na oficiálnej skici vyzerá dynamicky a jej dizajn je až príliš dramatický. Aký bude sériový model, ktorý s motorom okolo 200 koní sľubuje zábavu za volantom?

Kórejský výrobca avizuje, že nová Kia pro cee'd GT by sa do predaja mala dostať v roku 2013. Skica uvoľnená pre médiá predstavuje nový model v extrémne dramatickom vzhľade. Naznačuje, že by malo ísť o automobil so športovými vlastnosťami, ktorý poskytuje radosť z jazdy.

Výroba nového prírastku rodiny Kia cee'd sa má realizovať v závode Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom a jeho uvedenie na trh sa predpokladá v druhej polovici roka 2013.

V správe o modeli pro_cee'd GT je málo konkrétnych informácií. Niečo sa v nej však predsa len uvádza: že poháňať nový model bude preplňovaný benzínový motor GDI s objemom 1,6 litra s priamym vstrekovaním a šesťstupňovou mechanickou prevodovkou s ručným radením. Šepká sa, že motor by mal mať výkon okolo 200 koní.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.