Kia pro_cee'd GT: prvá skica

Utorok, 27 november 2012

Už dlho sa hovorí o výkonnej verzii modelu cee'd. Po tom, čo automobilka pustila do sveta prvú skicu pripravovaného modelu, príchod nového trojdverového modelu pro_cee'd naberá jasnejšie kontúry. Bude mať však aj sériové vyhotovenie takto dramatický vzhľad?

Kia pro ceed GT
Kia pro_cee'd na oficiálnej skici vyzerá dynamicky a jej dizajn je až príliš dramatický. Aký bude sériový model, ktorý s motorom okolo 200 koní sľubuje zábavu za volantom?

Kórejský výrobca avizuje, že nová Kia pro cee'd GT by sa do predaja mala dostať v roku 2013. Skica uvoľnená pre médiá predstavuje nový model v extrémne dramatickom vzhľade. Naznačuje, že by malo ísť o automobil so športovými vlastnosťami, ktorý poskytuje radosť z jazdy.

Výroba nového prírastku rodiny Kia cee'd sa má realizovať v závode Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom a jeho uvedenie na trh sa predpokladá v druhej polovici roka 2013.

V správe o modeli pro_cee'd GT je málo konkrétnych informácií. Niečo sa v nej však predsa len uvádza: že poháňať nový model bude preplňovaný benzínový motor GDI s objemom 1,6 litra s priamym vstrekovaním a šesťstupňovou mechanickou prevodovkou s ručným radením. Šepká sa, že motor by mal mať výkon okolo 200 koní.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.