Kia: prvé foto štýlového Picanta

Utorok, 07 december 2010

Kia zverejnila prvé nákresy budúcej generácie štýlového mestského automobilu. Nové Picanto zostáva naďalej v segmente A, bude však masívnejšie, sebavedomejšie a vyzretejšie. Premiéru nová Kia Picanto absolvuje na jar 2011 v Ženeve.

Kia Picanto
Nová Kia Picanto v podobe, ako ju predstavuje kórejská automobilka na prvých snímkach

Kórejská automobilka Kia vydala dnes prvé oficiálne snímky novej generácie mestského automobilu Kia Picanto, ktorý by svojim výzorom mal, pokiaľ sa sériový model oproti tomu na snímkach príliš nezmení, vyčnievať z davu bežných mestských automobilov.

Nový model navrhol európsky tím dizajnérov Kia so sídlom vo Frankfurte nad Mohanom, ktorému velí hlavný dizajnér Peter Schreyer.

Kia Picanto
Nové Picanto je dielom európskeho dizajnérskeho centra Kia na čele s Petrom Schreyerom

Už prvé snímky naznačujú, že okrem sebavedomého, masívnejšieho a vyzretejšieho dizajnu je nová Kia Picanto navrhnutá tak, aby prelomila vžité formy a predstavy o mestskom automobile. Nové Picanto oficiálne predstavia na ženevskom autosalóne v marci 2011.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.