Kia: prvé foto štýlového Picanta

Utorok, 07 december 2010

Kia zverejnila prvé nákresy budúcej generácie štýlového mestského automobilu. Nové Picanto zostáva naďalej v segmente A, bude však masívnejšie, sebavedomejšie a vyzretejšie. Premiéru nová Kia Picanto absolvuje na jar 2011 v Ženeve.

Kia Picanto
Nová Kia Picanto v podobe, ako ju predstavuje kórejská automobilka na prvých snímkach

Kórejská automobilka Kia vydala dnes prvé oficiálne snímky novej generácie mestského automobilu Kia Picanto, ktorý by svojim výzorom mal, pokiaľ sa sériový model oproti tomu na snímkach príliš nezmení, vyčnievať z davu bežných mestských automobilov.

Nový model navrhol európsky tím dizajnérov Kia so sídlom vo Frankfurte nad Mohanom, ktorému velí hlavný dizajnér Peter Schreyer.

Kia Picanto
Nové Picanto je dielom európskeho dizajnérskeho centra Kia na čele s Petrom Schreyerom

Už prvé snímky naznačujú, že okrem sebavedomého, masívnejšieho a vyzretejšieho dizajnu je nová Kia Picanto navrhnutá tak, aby prelomila vžité formy a predstavy o mestskom automobile. Nové Picanto oficiálne predstavia na ženevskom autosalóne v marci 2011.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."