KIA: prvé skice vlajkovej lode

Piatok, 17 február 2012

Juhokórejská automobilka práve uvoľnila prvé oficiálne skice novej vlajkovej limuzíny patriacej do segmentu veľkých sedanov. Ide vôbec prvý sériový model Kia s pohonom zadných kolies. Na domácom trhu by sa nový sedan mal začať predávať ešte v prvej polovici tohto roka.

Kia KH
Skica vlajkovej lode Kia ukazuje, ako bude vyzerať nový sedan vyššej strednej triedy

Limuzína vyššej strednej triedy dostala kódové označenie KH a spája v sebe inovatívne dizajnové riešenia s high-tech prvkami. Vzhľad masky chladiča nezaprie príslušnosť s rodinným konceptom GT, ktorý Kia predstavila minulý rok na autosalóne vo Frankfurte.

Výzor automobilu vyššej strednej triedy naznačujú pilotné náčrty, odhaľujúce typickú prednú masku, štylizovanú kapotu, veľké predné svetlomety a viaceré chrómované prvky exteriéru. Koncept KH si pritom zachováva jednoduchú siluetu a elegantné tvary.

Pod kapotou by podľa zahraničných médií mohol pracovať vidlicový šesťvalec 3,3 T-GDI, benzínový turbomotor s priamym vstrekovaním paliva. Mal by dosahovať najvyšší výkon 395 koní (291 kW) a s určitosťou ho bude posielať na zadné kolesá.

"Naša nová vlajková loď integruje všetky kľúčové benefity spoločnosti Kia Motors, ako je moderný dizajn, výkonné high-tech prvky i pôžitok z jazdy do jedného kompaktného celku a predstavuje to najlepšie z najlepšieho značky Kia Motors," poznamenal marketingový riaditeľ Kia Motors Soon-Nam Lee.

Kia KH Kia KH Kia KH
Autor: janGold
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.