KIA: prvé skice vlajkovej lode

Piatok, 17 február 2012

Juhokórejská automobilka práve uvoľnila prvé oficiálne skice novej vlajkovej limuzíny patriacej do segmentu veľkých sedanov. Ide vôbec prvý sériový model Kia s pohonom zadných kolies. Na domácom trhu by sa nový sedan mal začať predávať ešte v prvej polovici tohto roka.

Kia KH
Skica vlajkovej lode Kia ukazuje, ako bude vyzerať nový sedan vyššej strednej triedy

Limuzína vyššej strednej triedy dostala kódové označenie KH a spája v sebe inovatívne dizajnové riešenia s high-tech prvkami. Vzhľad masky chladiča nezaprie príslušnosť s rodinným konceptom GT, ktorý Kia predstavila minulý rok na autosalóne vo Frankfurte.

Výzor automobilu vyššej strednej triedy naznačujú pilotné náčrty, odhaľujúce typickú prednú masku, štylizovanú kapotu, veľké predné svetlomety a viaceré chrómované prvky exteriéru. Koncept KH si pritom zachováva jednoduchú siluetu a elegantné tvary.

Pod kapotou by podľa zahraničných médií mohol pracovať vidlicový šesťvalec 3,3 T-GDI, benzínový turbomotor s priamym vstrekovaním paliva. Mal by dosahovať najvyšší výkon 395 koní (291 kW) a s určitosťou ho bude posielať na zadné kolesá.

"Naša nová vlajková loď integruje všetky kľúčové benefity spoločnosti Kia Motors, ako je moderný dizajn, výkonné high-tech prvky i pôžitok z jazdy do jedného kompaktného celku a predstavuje to najlepšie z najlepšieho značky Kia Motors," poznamenal marketingový riaditeľ Kia Motors Soon-Nam Lee.

Kia KH Kia KH Kia KH
Autor: janGold
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.