KIA: prvé skice vlajkovej lode

Piatok, 17 február 2012

Juhokórejská automobilka práve uvoľnila prvé oficiálne skice novej vlajkovej limuzíny patriacej do segmentu veľkých sedanov. Ide vôbec prvý sériový model Kia s pohonom zadných kolies. Na domácom trhu by sa nový sedan mal začať predávať ešte v prvej polovici tohto roka.

Kia KH
Skica vlajkovej lode Kia ukazuje, ako bude vyzerať nový sedan vyššej strednej triedy

Limuzína vyššej strednej triedy dostala kódové označenie KH a spája v sebe inovatívne dizajnové riešenia s high-tech prvkami. Vzhľad masky chladiča nezaprie príslušnosť s rodinným konceptom GT, ktorý Kia predstavila minulý rok na autosalóne vo Frankfurte.

Výzor automobilu vyššej strednej triedy naznačujú pilotné náčrty, odhaľujúce typickú prednú masku, štylizovanú kapotu, veľké predné svetlomety a viaceré chrómované prvky exteriéru. Koncept KH si pritom zachováva jednoduchú siluetu a elegantné tvary.

Pod kapotou by podľa zahraničných médií mohol pracovať vidlicový šesťvalec 3,3 T-GDI, benzínový turbomotor s priamym vstrekovaním paliva. Mal by dosahovať najvyšší výkon 395 koní (291 kW) a s určitosťou ho bude posielať na zadné kolesá.

"Naša nová vlajková loď integruje všetky kľúčové benefity spoločnosti Kia Motors, ako je moderný dizajn, výkonné high-tech prvky i pôžitok z jazdy do jedného kompaktného celku a predstavuje to najlepšie z najlepšieho značky Kia Motors," poznamenal marketingový riaditeľ Kia Motors Soon-Nam Lee.

Kia KH Kia KH Kia KH
Autor: janGold
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.