Kia Rio: revolučný krok v dizajne

Piatok, 14 január 2011

Kórejská automobilka Kia po tom, čo pred pár dňami priblížila najnovší model Picanto, prichádza s ďalšou novinkou a predstavuje model Rio. Dnes uvoľnila prvé oficiálne skice ďalšej generácie tohto modelu Rio.

Kia Rio spredu
Snímky naznačujú, že nové Rio bude mať smelý výraz v dizajnovej revolúcii značky

Snímky nového Kia Rio jednoznačne naznačujú, že nový model získa do vienka smelý a výrazný dizajn a bude tak písať ďalšiu kapitolu v práve prebiehajúcej dizajnovej revolúcii značky.

Celkom nový model bude dlhší, širší a nižší ako súčasná verzia. Je navrhnutý tak, aby vniesol čerstvý vánok a emócie do B segmentu a oslovil tak najmä moderných a aktívnych ľudí všetkých vekových skupín.

Kia Rio interiér
Futuristicky vyzerá nielen dizajn exteriéru nového Kia Rio, ale v rovnakom štýle je aj interiér

Hlavný šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors Peter Schreyer popisuje ďalšie dielo svojho dizajnérskeho teamu ako športový a elegantný automobil. Ambiciózny nováčik B segmentu má klinovitý profil a charakteristickú bočnú líniu, stúpajúcu od predných kolies. To dodáva automobilu dynamický výraz a vtedy, keď nie je v pohybe.

Nové Rio ponúkne v interiéri dojem vysokej kvality, na akú sú zákazníci zvyknutí skôr vo väčších a luxusnejších automobiloch.

Kia Rio zozadu
Šéfdizajnér Peter Schreyer označuje nové Rio ako športový a elegantný automobil

Svoju svetovú premiéru absolvuje nová Kia Rio začiatkom marca 2011 na autosalóne v Ženeve.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.