Kia Rio: revolučný krok v dizajne

Piatok, 14 január 2011

Kórejská automobilka Kia po tom, čo pred pár dňami priblížila najnovší model Picanto, prichádza s ďalšou novinkou a predstavuje model Rio. Dnes uvoľnila prvé oficiálne skice ďalšej generácie tohto modelu Rio.

Kia Rio spredu
Snímky naznačujú, že nové Rio bude mať smelý výraz v dizajnovej revolúcii značky

Snímky nového Kia Rio jednoznačne naznačujú, že nový model získa do vienka smelý a výrazný dizajn a bude tak písať ďalšiu kapitolu v práve prebiehajúcej dizajnovej revolúcii značky.

Celkom nový model bude dlhší, širší a nižší ako súčasná verzia. Je navrhnutý tak, aby vniesol čerstvý vánok a emócie do B segmentu a oslovil tak najmä moderných a aktívnych ľudí všetkých vekových skupín.

Kia Rio interiér
Futuristicky vyzerá nielen dizajn exteriéru nového Kia Rio, ale v rovnakom štýle je aj interiér

Hlavný šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors Peter Schreyer popisuje ďalšie dielo svojho dizajnérskeho teamu ako športový a elegantný automobil. Ambiciózny nováčik B segmentu má klinovitý profil a charakteristickú bočnú líniu, stúpajúcu od predných kolies. To dodáva automobilu dynamický výraz a vtedy, keď nie je v pohybe.

Nové Rio ponúkne v interiéri dojem vysokej kvality, na akú sú zákazníci zvyknutí skôr vo väčších a luxusnejších automobiloch.

Kia Rio zozadu
Šéfdizajnér Peter Schreyer označuje nové Rio ako športový a elegantný automobil

Svoju svetovú premiéru absolvuje nová Kia Rio začiatkom marca 2011 na autosalóne v Ženeve.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.