Kia Rio: revolučný krok v dizajne

Piatok, 14 január 2011

Kórejská automobilka Kia po tom, čo pred pár dňami priblížila najnovší model Picanto, prichádza s ďalšou novinkou a predstavuje model Rio. Dnes uvoľnila prvé oficiálne skice ďalšej generácie tohto modelu Rio.

Kia Rio spredu
Snímky naznačujú, že nové Rio bude mať smelý výraz v dizajnovej revolúcii značky

Snímky nového Kia Rio jednoznačne naznačujú, že nový model získa do vienka smelý a výrazný dizajn a bude tak písať ďalšiu kapitolu v práve prebiehajúcej dizajnovej revolúcii značky.

Celkom nový model bude dlhší, širší a nižší ako súčasná verzia. Je navrhnutý tak, aby vniesol čerstvý vánok a emócie do B segmentu a oslovil tak najmä moderných a aktívnych ľudí všetkých vekových skupín.

Kia Rio interiér
Futuristicky vyzerá nielen dizajn exteriéru nového Kia Rio, ale v rovnakom štýle je aj interiér

Hlavný šéfdizajnér spoločnosti Kia Motors Peter Schreyer popisuje ďalšie dielo svojho dizajnérskeho teamu ako športový a elegantný automobil. Ambiciózny nováčik B segmentu má klinovitý profil a charakteristickú bočnú líniu, stúpajúcu od predných kolies. To dodáva automobilu dynamický výraz a vtedy, keď nie je v pohybe.

Nové Rio ponúkne v interiéri dojem vysokej kvality, na akú sú zákazníci zvyknutí skôr vo väčších a luxusnejších automobiloch.

Kia Rio zozadu
Šéfdizajnér Peter Schreyer označuje nové Rio ako športový a elegantný automobil

Svoju svetovú premiéru absolvuje nová Kia Rio začiatkom marca 2011 na autosalóne v Ženeve.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.