Kia Sorento: ceny od 25 500 eur

Utorok, 06 november 2012

Nová Kia Sorento prichádza v týchto dňoch na slovenský trh. V slovenskej dílerskej sieti je Kia Sorento v predaji od 1.11.2012 so štartovacou cenou 25 500 Eur. Na všetky verzie sa vzťahuje uvádzacia zľava 1000 eur.

Kia Sorento
Kia Sorento prichádza po troch rokoch od svojho uvedenia v modernizovanej podobe

Modernizácia sa týka predovšetkým prepracovanej konštrukcie skeletu karosérie, zdokonaleného komfortu odpruženia a celkového zlepšenia ovládateľnosti a kultivovanosti riadenia. V exteriéri sú to najmä nové predné svetlomety so svetlami LED pre denné svietenie, nové zadné výklopné dvere so zadnými koncovými svetlami LED, nové nárazníky vo farbe karosérie a vpredu vertikálne umiestnené svetlá do hmly.

Paleta modernizovaných pohonných jednotiek vrátane nového agregátu GDi s objemom 2,4 litra prináša nižšiu spotrebu a nižšiu úroveň emisií CO2. S novým dizajnom exteriéru a bohatšou základnou výbavou s viacerými praktickými a bezpečnostnými prvkami má osloviť budúcich zákazníkov.

Základným agregátom je modernizovaný zážihový motor GDi s priamym vstrekovaním paliva s objemom 2,4 litra a výkonom 192 koní. Paletu motorov dopĺňajú vznetový agregát 2,0 CRDi s výkonom 150 koní a vrcholom ponuky je prepracovaný vznetový motor 2,2 CRDi VGT s výkonom 197 koní s vylepšenou kultúrou chodu. Zákazník si môže pri verziách 2,4 GDi a 2,2.CRDi zvoliť šesťstupňovú manuálnu alebo automatickú prevodovku a pri všetkých verziách má možnosť výberu pohonu všetkých kolies 4WD alebo len predných kolies 2WD.

Medzi štandardne dodávané prvky aktívnej bezpečnosti patrí elektronický stabilizačný systém ESC (Electronic Stability Control), riadenie stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), zadné parkovacie senzory, predné svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut a asistent pre rozjazd do svahu HAC (Hill Assist Control).

Aj na SUV Kia Sorento sa vzťahuje sedemročná záruka Kia Motors, ktoré je plne prenosná na ďalšieho majiteľa.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.