Kia Sorento: ceny od 25 500 eur

Utorok, 06 november 2012

Nová Kia Sorento prichádza v týchto dňoch na slovenský trh. V slovenskej dílerskej sieti je Kia Sorento v predaji od 1.11.2012 so štartovacou cenou 25 500 Eur. Na všetky verzie sa vzťahuje uvádzacia zľava 1000 eur.

Kia Sorento
Kia Sorento prichádza po troch rokoch od svojho uvedenia v modernizovanej podobe

Modernizácia sa týka predovšetkým prepracovanej konštrukcie skeletu karosérie, zdokonaleného komfortu odpruženia a celkového zlepšenia ovládateľnosti a kultivovanosti riadenia. V exteriéri sú to najmä nové predné svetlomety so svetlami LED pre denné svietenie, nové zadné výklopné dvere so zadnými koncovými svetlami LED, nové nárazníky vo farbe karosérie a vpredu vertikálne umiestnené svetlá do hmly.

Paleta modernizovaných pohonných jednotiek vrátane nového agregátu GDi s objemom 2,4 litra prináša nižšiu spotrebu a nižšiu úroveň emisií CO2. S novým dizajnom exteriéru a bohatšou základnou výbavou s viacerými praktickými a bezpečnostnými prvkami má osloviť budúcich zákazníkov.

Základným agregátom je modernizovaný zážihový motor GDi s priamym vstrekovaním paliva s objemom 2,4 litra a výkonom 192 koní. Paletu motorov dopĺňajú vznetový agregát 2,0 CRDi s výkonom 150 koní a vrcholom ponuky je prepracovaný vznetový motor 2,2 CRDi VGT s výkonom 197 koní s vylepšenou kultúrou chodu. Zákazník si môže pri verziách 2,4 GDi a 2,2.CRDi zvoliť šesťstupňovú manuálnu alebo automatickú prevodovku a pri všetkých verziách má možnosť výberu pohonu všetkých kolies 4WD alebo len predných kolies 2WD.

Medzi štandardne dodávané prvky aktívnej bezpečnosti patrí elektronický stabilizačný systém ESC (Electronic Stability Control), riadenie stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), zadné parkovacie senzory, predné svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut a asistent pre rozjazd do svahu HAC (Hill Assist Control).

Aj na SUV Kia Sorento sa vzťahuje sedemročná záruka Kia Motors, ktoré je plne prenosná na ďalšieho majiteľa.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."