Kia Sorento: ceny od 25 500 eur

Utorok, 06 november 2012

Nová Kia Sorento prichádza v týchto dňoch na slovenský trh. V slovenskej dílerskej sieti je Kia Sorento v predaji od 1.11.2012 so štartovacou cenou 25 500 Eur. Na všetky verzie sa vzťahuje uvádzacia zľava 1000 eur.

Kia Sorento
Kia Sorento prichádza po troch rokoch od svojho uvedenia v modernizovanej podobe

Modernizácia sa týka predovšetkým prepracovanej konštrukcie skeletu karosérie, zdokonaleného komfortu odpruženia a celkového zlepšenia ovládateľnosti a kultivovanosti riadenia. V exteriéri sú to najmä nové predné svetlomety so svetlami LED pre denné svietenie, nové zadné výklopné dvere so zadnými koncovými svetlami LED, nové nárazníky vo farbe karosérie a vpredu vertikálne umiestnené svetlá do hmly.

Paleta modernizovaných pohonných jednotiek vrátane nového agregátu GDi s objemom 2,4 litra prináša nižšiu spotrebu a nižšiu úroveň emisií CO2. S novým dizajnom exteriéru a bohatšou základnou výbavou s viacerými praktickými a bezpečnostnými prvkami má osloviť budúcich zákazníkov.

Základným agregátom je modernizovaný zážihový motor GDi s priamym vstrekovaním paliva s objemom 2,4 litra a výkonom 192 koní. Paletu motorov dopĺňajú vznetový agregát 2,0 CRDi s výkonom 150 koní a vrcholom ponuky je prepracovaný vznetový motor 2,2 CRDi VGT s výkonom 197 koní s vylepšenou kultúrou chodu. Zákazník si môže pri verziách 2,4 GDi a 2,2.CRDi zvoliť šesťstupňovú manuálnu alebo automatickú prevodovku a pri všetkých verziách má možnosť výberu pohonu všetkých kolies 4WD alebo len predných kolies 2WD.

Medzi štandardne dodávané prvky aktívnej bezpečnosti patrí elektronický stabilizačný systém ESC (Electronic Stability Control), riadenie stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), zadné parkovacie senzory, predné svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut a asistent pre rozjazd do svahu HAC (Hill Assist Control).

Aj na SUV Kia Sorento sa vzťahuje sedemročná záruka Kia Motors, ktoré je plne prenosná na ďalšieho majiteľa.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.