Kia Sorento: ceny od 25 500 eur

Utorok, 06 november 2012

Nová Kia Sorento prichádza v týchto dňoch na slovenský trh. V slovenskej dílerskej sieti je Kia Sorento v predaji od 1.11.2012 so štartovacou cenou 25 500 Eur. Na všetky verzie sa vzťahuje uvádzacia zľava 1000 eur.

Kia Sorento
Kia Sorento prichádza po troch rokoch od svojho uvedenia v modernizovanej podobe

Modernizácia sa týka predovšetkým prepracovanej konštrukcie skeletu karosérie, zdokonaleného komfortu odpruženia a celkového zlepšenia ovládateľnosti a kultivovanosti riadenia. V exteriéri sú to najmä nové predné svetlomety so svetlami LED pre denné svietenie, nové zadné výklopné dvere so zadnými koncovými svetlami LED, nové nárazníky vo farbe karosérie a vpredu vertikálne umiestnené svetlá do hmly.

Paleta modernizovaných pohonných jednotiek vrátane nového agregátu GDi s objemom 2,4 litra prináša nižšiu spotrebu a nižšiu úroveň emisií CO2. S novým dizajnom exteriéru a bohatšou základnou výbavou s viacerými praktickými a bezpečnostnými prvkami má osloviť budúcich zákazníkov.

Základným agregátom je modernizovaný zážihový motor GDi s priamym vstrekovaním paliva s objemom 2,4 litra a výkonom 192 koní. Paletu motorov dopĺňajú vznetový agregát 2,0 CRDi s výkonom 150 koní a vrcholom ponuky je prepracovaný vznetový motor 2,2 CRDi VGT s výkonom 197 koní s vylepšenou kultúrou chodu. Zákazník si môže pri verziách 2,4 GDi a 2,2.CRDi zvoliť šesťstupňovú manuálnu alebo automatickú prevodovku a pri všetkých verziách má možnosť výberu pohonu všetkých kolies 4WD alebo len predných kolies 2WD.

Medzi štandardne dodávané prvky aktívnej bezpečnosti patrí elektronický stabilizačný systém ESC (Electronic Stability Control), riadenie stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), zadné parkovacie senzory, predné svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut a asistent pre rozjazd do svahu HAC (Hill Assist Control).

Aj na SUV Kia Sorento sa vzťahuje sedemročná záruka Kia Motors, ktoré je plne prenosná na ďalšieho majiteľa.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.