Kia Sorento: ceny od 25 500 eur

Utorok, 06 november 2012

Nová Kia Sorento prichádza v týchto dňoch na slovenský trh. V slovenskej dílerskej sieti je Kia Sorento v predaji od 1.11.2012 so štartovacou cenou 25 500 Eur. Na všetky verzie sa vzťahuje uvádzacia zľava 1000 eur.

Kia Sorento
Kia Sorento prichádza po troch rokoch od svojho uvedenia v modernizovanej podobe

Modernizácia sa týka predovšetkým prepracovanej konštrukcie skeletu karosérie, zdokonaleného komfortu odpruženia a celkového zlepšenia ovládateľnosti a kultivovanosti riadenia. V exteriéri sú to najmä nové predné svetlomety so svetlami LED pre denné svietenie, nové zadné výklopné dvere so zadnými koncovými svetlami LED, nové nárazníky vo farbe karosérie a vpredu vertikálne umiestnené svetlá do hmly.

Paleta modernizovaných pohonných jednotiek vrátane nového agregátu GDi s objemom 2,4 litra prináša nižšiu spotrebu a nižšiu úroveň emisií CO2. S novým dizajnom exteriéru a bohatšou základnou výbavou s viacerými praktickými a bezpečnostnými prvkami má osloviť budúcich zákazníkov.

Základným agregátom je modernizovaný zážihový motor GDi s priamym vstrekovaním paliva s objemom 2,4 litra a výkonom 192 koní. Paletu motorov dopĺňajú vznetový agregát 2,0 CRDi s výkonom 150 koní a vrcholom ponuky je prepracovaný vznetový motor 2,2 CRDi VGT s výkonom 197 koní s vylepšenou kultúrou chodu. Zákazník si môže pri verziách 2,4 GDi a 2,2.CRDi zvoliť šesťstupňovú manuálnu alebo automatickú prevodovku a pri všetkých verziách má možnosť výberu pohonu všetkých kolies 4WD alebo len predných kolies 2WD.

Medzi štandardne dodávané prvky aktívnej bezpečnosti patrí elektronický stabilizačný systém ESC (Electronic Stability Control), riadenie stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), zadné parkovacie senzory, predné svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut a asistent pre rozjazd do svahu HAC (Hill Assist Control).

Aj na SUV Kia Sorento sa vzťahuje sedemročná záruka Kia Motors, ktoré je plne prenosná na ďalšieho majiteľa.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.