Kia Soul N1 bez mreže

Štvrtok, 01 október 2009

Nový mestský crossover Kia Soul je ďalším modelom z portfólia značky Kia, ktorý je v ponuke v kategórii N1 s možnosťou odpočtu DPH bez deliacej mreže. Odteraz je tak Kia Soul spolu s komplexne vynoveným modelovým radom Kia cee'd dostupnejšia aj pre podnikateľov.

Kia Soul N1

Crossover Kia Soul prišiel na slovenský trh s kompletnou bezpečnostnou výbavou, s benzínovým pohonným agregátom 1,6 CVVT s výkonom 126 koní a turbodieselovým 1,6 CRDi s výkonom 128 koní, netradičnou koncepciou karosérie, maximálnym bezpečnostným ohodnotením a 5 ročnou zárukou bez obmedzenia kilometrov. Model Kia Soul si od uvedenia na náš trh vo februári 2009 našiel viac ako 700 zákazníkov. Z hľadiska motorizácie jednoznačne dominuje benzínový agregát 1,6 CVVT. Najväčší záujem zákazníkov je o stredný stupeň výbavy EX, ktorý predstavuje vhodnú kombináciu bohatej výbavy a dobrej ceny.

Kia Soul je špecifické vozidlo, ktoré sa stáva vďaka svojej variabilite čoraz atraktívnejším modelom aj pre podnikateľov. Vďaka globálnej celoeurópskej homologizácii je Soul v poradí už druhým modelom z flotily vozidiel značky Kia, ktoré je pre slovenských zákazníkov k dispozícii s odpočtom DPH bez nutnosti inštalácie deliacej mreže.

Značke Kia sa na Slovensku dlhodobo darí. Výnimkou nie je ani tento rok. Od januára do augusta tohto roku sa predalo 5155 nových automobilov, čo predstavuje 7,72 % podiel na slovenskom trhu a nárast o 36,1 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Kia je v súčasnosti na 4. mieste v štatistikách kumulatívneho predaja od začiatku roka 2009. Najpredávanejší model, slovenská Kia cee'd, je naďalej lídrom svojho segmentu s počtom 2976 (M1 + N1) automobilov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.