Kia Soul N1 bez mreže

Štvrtok, 01 október 2009

Nový mestský crossover Kia Soul je ďalším modelom z portfólia značky Kia, ktorý je v ponuke v kategórii N1 s možnosťou odpočtu DPH bez deliacej mreže. Odteraz je tak Kia Soul spolu s komplexne vynoveným modelovým radom Kia cee'd dostupnejšia aj pre podnikateľov.

Kia Soul N1

Crossover Kia Soul prišiel na slovenský trh s kompletnou bezpečnostnou výbavou, s benzínovým pohonným agregátom 1,6 CVVT s výkonom 126 koní a turbodieselovým 1,6 CRDi s výkonom 128 koní, netradičnou koncepciou karosérie, maximálnym bezpečnostným ohodnotením a 5 ročnou zárukou bez obmedzenia kilometrov. Model Kia Soul si od uvedenia na náš trh vo februári 2009 našiel viac ako 700 zákazníkov. Z hľadiska motorizácie jednoznačne dominuje benzínový agregát 1,6 CVVT. Najväčší záujem zákazníkov je o stredný stupeň výbavy EX, ktorý predstavuje vhodnú kombináciu bohatej výbavy a dobrej ceny.

Kia Soul je špecifické vozidlo, ktoré sa stáva vďaka svojej variabilite čoraz atraktívnejším modelom aj pre podnikateľov. Vďaka globálnej celoeurópskej homologizácii je Soul v poradí už druhým modelom z flotily vozidiel značky Kia, ktoré je pre slovenských zákazníkov k dispozícii s odpočtom DPH bez nutnosti inštalácie deliacej mreže.

Značke Kia sa na Slovensku dlhodobo darí. Výnimkou nie je ani tento rok. Od januára do augusta tohto roku sa predalo 5155 nových automobilov, čo predstavuje 7,72 % podiel na slovenskom trhu a nárast o 36,1 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Kia je v súčasnosti na 4. mieste v štatistikách kumulatívneho predaja od začiatku roka 2009. Najpredávanejší model, slovenská Kia cee'd, je naďalej lídrom svojho segmentu s počtom 2976 (M1 + N1) automobilov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.