Kia Soul N1 bez mreže

Štvrtok, 01 október 2009

Nový mestský crossover Kia Soul je ďalším modelom z portfólia značky Kia, ktorý je v ponuke v kategórii N1 s možnosťou odpočtu DPH bez deliacej mreže. Odteraz je tak Kia Soul spolu s komplexne vynoveným modelovým radom Kia cee'd dostupnejšia aj pre podnikateľov.

Kia Soul N1

Crossover Kia Soul prišiel na slovenský trh s kompletnou bezpečnostnou výbavou, s benzínovým pohonným agregátom 1,6 CVVT s výkonom 126 koní a turbodieselovým 1,6 CRDi s výkonom 128 koní, netradičnou koncepciou karosérie, maximálnym bezpečnostným ohodnotením a 5 ročnou zárukou bez obmedzenia kilometrov. Model Kia Soul si od uvedenia na náš trh vo februári 2009 našiel viac ako 700 zákazníkov. Z hľadiska motorizácie jednoznačne dominuje benzínový agregát 1,6 CVVT. Najväčší záujem zákazníkov je o stredný stupeň výbavy EX, ktorý predstavuje vhodnú kombináciu bohatej výbavy a dobrej ceny.

Kia Soul je špecifické vozidlo, ktoré sa stáva vďaka svojej variabilite čoraz atraktívnejším modelom aj pre podnikateľov. Vďaka globálnej celoeurópskej homologizácii je Soul v poradí už druhým modelom z flotily vozidiel značky Kia, ktoré je pre slovenských zákazníkov k dispozícii s odpočtom DPH bez nutnosti inštalácie deliacej mreže.

Značke Kia sa na Slovensku dlhodobo darí. Výnimkou nie je ani tento rok. Od januára do augusta tohto roku sa predalo 5155 nových automobilov, čo predstavuje 7,72 % podiel na slovenskom trhu a nárast o 36,1 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Kia je v súčasnosti na 4. mieste v štatistikách kumulatívneho predaja od začiatku roka 2009. Najpredávanejší model, slovenská Kia cee'd, je naďalej lídrom svojho segmentu s počtom 2976 (M1 + N1) automobilov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.