Kia Soul: premiéra v Paríži

Streda, 28 máj 2008

Automobilka Kia Motors zverejnila prvú oficiálnu fotografiu a zároveň potvrdila, že nový crossover Kia Soul, ktorého tri koncepty vystavovala na ženevskom autosalóne začiatkom tohto roka, sa začne vyrábať ako produkčný model.

Kia Soul

Rozhodli o tom pozitívne reakcie médií a verejnosti na koncepty Soul, ktoré sa predstavili na viacerých medzinárodných podujatiach. Tieto reakcie a skutočnosť, že koncepčný automobil Soul je po konštrukčnej i emotívnej stránke úzko spätý s novým produkčným modelom, ponechanie názvu Soul bolo vraj prirodzeným rozhodnutím. Pôvod mena Soul skrýva v sebe sídlo automobilky a zároveň v angličtine znamená dušu.

Tri koncepčné automobily, Soul Burner, Soul Diva a Soul Searcher, vytvorilo európske dizajnérske centrum Kia Motors pod vedením Gregory Guillaumea a hlavného dizajnéra Petra Schreyera. Tieto tri modely vychádzali z originálneho konceptu Soul navrhnutého spolu s dizajnérskymi štúdiami Kia z Kalifornie, Kórey a Detroitu. Túto štúdiu po prvý raz vystavovali pred dvoma rokmi v Detroite.

Koncepty Soul podľa viceprezidenta Kia Motors Hyoung-Keun Lee odhalili celý rad novej, zábavnej stránky automobilov Kia. Podľa neho nový model Kia Soul je pripravený vzoprieť sa konvenciám a ponúknuť zákazníkom na celom svete neobmedzené možnosti na vyjadrenie ich osobnosti. Nový model má osloviť novú skupinu zákazníkov, najmä mladých ľudí, ale aj všetkých srdcom mladých, bez ohľadu na vek.

Kia Soul bude mať svetovú premiéru na tohtoročnom jesennom parížskom autosalóne a ako globálny model má poskytnúť zákazníkom veľké možnosti individuálizácie. Vyrábať sa začne v septembri 2008 v Kórei. Na trh sa nový model má dostať začiatkom budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.