Kia Soul: premiéra v Paríži

Streda, 28 máj 2008

Automobilka Kia Motors zverejnila prvú oficiálnu fotografiu a zároveň potvrdila, že nový crossover Kia Soul, ktorého tri koncepty vystavovala na ženevskom autosalóne začiatkom tohto roka, sa začne vyrábať ako produkčný model.

Kia Soul

Rozhodli o tom pozitívne reakcie médií a verejnosti na koncepty Soul, ktoré sa predstavili na viacerých medzinárodných podujatiach. Tieto reakcie a skutočnosť, že koncepčný automobil Soul je po konštrukčnej i emotívnej stránke úzko spätý s novým produkčným modelom, ponechanie názvu Soul bolo vraj prirodzeným rozhodnutím. Pôvod mena Soul skrýva v sebe sídlo automobilky a zároveň v angličtine znamená dušu.

Tri koncepčné automobily, Soul Burner, Soul Diva a Soul Searcher, vytvorilo európske dizajnérske centrum Kia Motors pod vedením Gregory Guillaumea a hlavného dizajnéra Petra Schreyera. Tieto tri modely vychádzali z originálneho konceptu Soul navrhnutého spolu s dizajnérskymi štúdiami Kia z Kalifornie, Kórey a Detroitu. Túto štúdiu po prvý raz vystavovali pred dvoma rokmi v Detroite.

Koncepty Soul podľa viceprezidenta Kia Motors Hyoung-Keun Lee odhalili celý rad novej, zábavnej stránky automobilov Kia. Podľa neho nový model Kia Soul je pripravený vzoprieť sa konvenciám a ponúknuť zákazníkom na celom svete neobmedzené možnosti na vyjadrenie ich osobnosti. Nový model má osloviť novú skupinu zákazníkov, najmä mladých ľudí, ale aj všetkých srdcom mladých, bez ohľadu na vek.

Kia Soul bude mať svetovú premiéru na tohtoročnom jesennom parížskom autosalóne a ako globálny model má poskytnúť zákazníkom veľké možnosti individuálizácie. Vyrábať sa začne v septembri 2008 v Kórei. Na trh sa nový model má dostať začiatkom budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.