Kia Soul: premiéra v Paríži

Streda, 28 máj 2008

Automobilka Kia Motors zverejnila prvú oficiálnu fotografiu a zároveň potvrdila, že nový crossover Kia Soul, ktorého tri koncepty vystavovala na ženevskom autosalóne začiatkom tohto roka, sa začne vyrábať ako produkčný model.

Kia Soul

Rozhodli o tom pozitívne reakcie médií a verejnosti na koncepty Soul, ktoré sa predstavili na viacerých medzinárodných podujatiach. Tieto reakcie a skutočnosť, že koncepčný automobil Soul je po konštrukčnej i emotívnej stránke úzko spätý s novým produkčným modelom, ponechanie názvu Soul bolo vraj prirodzeným rozhodnutím. Pôvod mena Soul skrýva v sebe sídlo automobilky a zároveň v angličtine znamená dušu.

Tri koncepčné automobily, Soul Burner, Soul Diva a Soul Searcher, vytvorilo európske dizajnérske centrum Kia Motors pod vedením Gregory Guillaumea a hlavného dizajnéra Petra Schreyera. Tieto tri modely vychádzali z originálneho konceptu Soul navrhnutého spolu s dizajnérskymi štúdiami Kia z Kalifornie, Kórey a Detroitu. Túto štúdiu po prvý raz vystavovali pred dvoma rokmi v Detroite.

Koncepty Soul podľa viceprezidenta Kia Motors Hyoung-Keun Lee odhalili celý rad novej, zábavnej stránky automobilov Kia. Podľa neho nový model Kia Soul je pripravený vzoprieť sa konvenciám a ponúknuť zákazníkom na celom svete neobmedzené možnosti na vyjadrenie ich osobnosti. Nový model má osloviť novú skupinu zákazníkov, najmä mladých ľudí, ale aj všetkých srdcom mladých, bez ohľadu na vek.

Kia Soul bude mať svetovú premiéru na tohtoročnom jesennom parížskom autosalóne a ako globálny model má poskytnúť zákazníkom veľké možnosti individuálizácie. Vyrábať sa začne v septembri 2008 v Kórei. Na trh sa nový model má dostať začiatkom budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.