Kia Sportage: prvé kresby novej generácie

Pondelok, 17 august 2015

Kórejská Kia predstavuje úplne novú generáciu svojho obľúbeného modelu Kia Sportage. Zatiaľ na prvých troch kresbách, oficiálne a už s produkčným modelom tak urobí v polovici septembra tohto roku na autosalóne IAA v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.

1 Kia Sportage
Už prvé kresby naznačujú, že nová Kia Sportage bude ešte dynamickejšia ako súčasná

Tak ako aktuálnemu modelu ani štvrtej generácii Kia Sportage nechýba odvážny a progresívny dizajn, z ktorého podľa automobilky "vyžaruje sila a obratnosť z každého uhla". Ak použijeme ďalší citát z tlačovej správy, tak "dynamické kompaktné SUV je vyváženou vizuálnou harmóniou mohutných a pritom precízne štylizovaných liniek a dramaticky vytvarovanej karosérie". Takto podaná charakteristika najlepším možným spôsobom vystihuje novú Kia Sportage.

2 Kia Sportage
Interiér nového modelu Kia Sportage bude oplývať vysokou ergonómiou a kvalitou

Tieto skutočnosti potvrdzujú aj tri medializované skice, ktoré nám dovoľujú pozrieť sa na nový model zvnútra i zvonku. Detaily prezradí až sériový model, ktorý bude k videniu už o necelý mesiac na autosalóne vo Frankfurte. Úplne nová Kia Sportage predstavuje budúcu tvár značky Kia.

Interiér novej Kia Sportage sa vyznačuje jednoduchým a moderným štýlom a automobilka sľubuje aj vysokú kvalitu použitých materiálov, ktoré majú posunúť vzhľad a prepracovanie kabíny na vyššiu úroveň.

3 Kia Sportage
Dynamický výzor modelu Sportage zvýrazňuje aj decentný spojler na zadných dverách

Novú Kiu Sportage navrhlo európske dizajnové centrum vo Frankfurte nad Mohanom, kde bude mať nový model aj svoju premiéru a kde je tento nový model vlastne doma. Do predaja by sa nová Kia Sportage mala dostať ešte do konca tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.