Kia Sportage: prvé kresby novej generácie

Pondelok, 17 august 2015

Kórejská Kia predstavuje úplne novú generáciu svojho obľúbeného modelu Kia Sportage. Zatiaľ na prvých troch kresbách, oficiálne a už s produkčným modelom tak urobí v polovici septembra tohto roku na autosalóne IAA v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.

1 Kia Sportage
Už prvé kresby naznačujú, že nová Kia Sportage bude ešte dynamickejšia ako súčasná

Tak ako aktuálnemu modelu ani štvrtej generácii Kia Sportage nechýba odvážny a progresívny dizajn, z ktorého podľa automobilky "vyžaruje sila a obratnosť z každého uhla". Ak použijeme ďalší citát z tlačovej správy, tak "dynamické kompaktné SUV je vyváženou vizuálnou harmóniou mohutných a pritom precízne štylizovaných liniek a dramaticky vytvarovanej karosérie". Takto podaná charakteristika najlepším možným spôsobom vystihuje novú Kia Sportage.

2 Kia Sportage
Interiér nového modelu Kia Sportage bude oplývať vysokou ergonómiou a kvalitou

Tieto skutočnosti potvrdzujú aj tri medializované skice, ktoré nám dovoľujú pozrieť sa na nový model zvnútra i zvonku. Detaily prezradí až sériový model, ktorý bude k videniu už o necelý mesiac na autosalóne vo Frankfurte. Úplne nová Kia Sportage predstavuje budúcu tvár značky Kia.

Interiér novej Kia Sportage sa vyznačuje jednoduchým a moderným štýlom a automobilka sľubuje aj vysokú kvalitu použitých materiálov, ktoré majú posunúť vzhľad a prepracovanie kabíny na vyššiu úroveň.

3 Kia Sportage
Dynamický výzor modelu Sportage zvýrazňuje aj decentný spojler na zadných dverách

Novú Kiu Sportage navrhlo európske dizajnové centrum vo Frankfurte nad Mohanom, kde bude mať nový model aj svoju premiéru a kde je tento nový model vlastne doma. Do predaja by sa nová Kia Sportage mala dostať ešte do konca tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.