Kia Sportage: prvé kresby novej generácie

Pondelok, 17 august 2015

Kórejská Kia predstavuje úplne novú generáciu svojho obľúbeného modelu Kia Sportage. Zatiaľ na prvých troch kresbách, oficiálne a už s produkčným modelom tak urobí v polovici septembra tohto roku na autosalóne IAA v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.

1 Kia Sportage
Už prvé kresby naznačujú, že nová Kia Sportage bude ešte dynamickejšia ako súčasná

Tak ako aktuálnemu modelu ani štvrtej generácii Kia Sportage nechýba odvážny a progresívny dizajn, z ktorého podľa automobilky "vyžaruje sila a obratnosť z každého uhla". Ak použijeme ďalší citát z tlačovej správy, tak "dynamické kompaktné SUV je vyváženou vizuálnou harmóniou mohutných a pritom precízne štylizovaných liniek a dramaticky vytvarovanej karosérie". Takto podaná charakteristika najlepším možným spôsobom vystihuje novú Kia Sportage.

2 Kia Sportage
Interiér nového modelu Kia Sportage bude oplývať vysokou ergonómiou a kvalitou

Tieto skutočnosti potvrdzujú aj tri medializované skice, ktoré nám dovoľujú pozrieť sa na nový model zvnútra i zvonku. Detaily prezradí až sériový model, ktorý bude k videniu už o necelý mesiac na autosalóne vo Frankfurte. Úplne nová Kia Sportage predstavuje budúcu tvár značky Kia.

Interiér novej Kia Sportage sa vyznačuje jednoduchým a moderným štýlom a automobilka sľubuje aj vysokú kvalitu použitých materiálov, ktoré majú posunúť vzhľad a prepracovanie kabíny na vyššiu úroveň.

3 Kia Sportage
Dynamický výzor modelu Sportage zvýrazňuje aj decentný spojler na zadných dverách

Novú Kiu Sportage navrhlo európske dizajnové centrum vo Frankfurte nad Mohanom, kde bude mať nový model aj svoju premiéru a kde je tento nový model vlastne doma. Do predaja by sa nová Kia Sportage mala dostať ešte do konca tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.