Kia: trojdverová pro_cee'd v Paríži

Štvrtok, 13 september 2012

Na blížiacom sa autosalóne v Paríži predstaví Kiatretieho člena rodiny cee'd druhej generácie, nový trojdverový hatchback, opäť pod menom pro_cee'd.

Kia pro cee d
Nový trojdverový hatchback Kia pro cee'd dopĺňa ako tretí člen rodiny rad pro cee'd

Nový sofistikovaný pro_cee'd okrem všetkých vylepšení, ktorými disponuje 5dverová verzia a kombi cee'd Sportswagon, má aj dramaticky pôsobiaci športový vzhľad, čo už z jej predchodkyne urobilo veľmi populárne auto.

"Nový model je stelesnením emócii a energie. Od prvého pohľadu viete, že to je auto, ktoré nechcete len vlastniť, ale chcete ho hlavne šoférovať. Nová Kia pro_cee'd má osobitný dobrodružný dizajn," uviedol hlavný šéf dizajnér Kia Peter Schreyer.

Kia pro cee d Kia pro cee d Kia pro cee d
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.