Kia v Detroite: okrídlený koncept MPV

Streda, 29 december 2010

Kórejská automobilka Kia predstaví na blížiacom sa autosalóne v americkom Detroite koncept pomenovaný KV7. Ide o crossover, ktorý má krídlové otváranie dverí a ktorý by sa v dohľadnom čase mohol dostať do sériovej výroby.

Kia KV7
Na blížiacom sa detroitskom autosalóne predstaví Kia tento nový koncept KV7

Koncept KV7 je ďalší originálny dizajnérsky počin kórejského výrobcu. Vo svetovej premiére sa úplne nová štúdia koncepčného automobilu predstaví už v prvej polovici januára budúceho roka na autosalóne v Detroite.

Nová štúdia svojimi vonkajšími tvarmi najviac pripomína súčasný model Kia Soul. Štúdia KV7 je víziou ako by mohlo vyzerať budúce MPV automobilky. Nová Kia s otváraním dverí dohora by v blízkej budúcnosti mohla nahradiť súčasný model Kia Carnival.

Za posledných niekoľko rokov sa spoločnosť Kia Motors stala lídrom v transformovaní dizajnérskych štúdií do konečnej podoby sériových vozidiel. Tak tomu bolo napríklad v prípadoch modelov Soul či Sportage. Oba tieto modely sú veľmi podobné k pôvodným koncepciám dizajnových štúdií, ktoré im predchádzali.

Podrobnejšie informácie a snímky spoločnosť Kia Motors zverejní až pred samotnou svetovou premiérou.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.