Kia v Detroite: okrídlený koncept MPV

Streda, 29 december 2010

Kórejská automobilka Kia predstaví na blížiacom sa autosalóne v americkom Detroite koncept pomenovaný KV7. Ide o crossover, ktorý má krídlové otváranie dverí a ktorý by sa v dohľadnom čase mohol dostať do sériovej výroby.

Kia KV7
Na blížiacom sa detroitskom autosalóne predstaví Kia tento nový koncept KV7

Koncept KV7 je ďalší originálny dizajnérsky počin kórejského výrobcu. Vo svetovej premiére sa úplne nová štúdia koncepčného automobilu predstaví už v prvej polovici januára budúceho roka na autosalóne v Detroite.

Nová štúdia svojimi vonkajšími tvarmi najviac pripomína súčasný model Kia Soul. Štúdia KV7 je víziou ako by mohlo vyzerať budúce MPV automobilky. Nová Kia s otváraním dverí dohora by v blízkej budúcnosti mohla nahradiť súčasný model Kia Carnival.

Za posledných niekoľko rokov sa spoločnosť Kia Motors stala lídrom v transformovaní dizajnérskych štúdií do konečnej podoby sériových vozidiel. Tak tomu bolo napríklad v prípadoch modelov Soul či Sportage. Oba tieto modely sú veľmi podobné k pôvodným koncepciám dizajnových štúdií, ktoré im predchádzali.

Podrobnejšie informácie a snímky spoločnosť Kia Motors zverejní až pred samotnou svetovou premiérou.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.