Lada Vesta v predaji na Slovensku

Streda, 04 január 2017

V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch predošlého veku boli lady a žiguláky vychýreným artiklom v málo pestrej ponuke nových áut. Keď sa potom čakateľ nové auto po pár rokoch dostal v poradovníku k odberu vytúženého auta, rozbil pomyselnú hlinenú pokladničku a cupital do Mototechny po nové ruské auto, ktoré bolo jedným z hitov inak veľmi chudobnej ponuky.

1 Lada Vesta

Časy sa menia a dnes je všetko inak. Ruské lady už nie sú tým čím bývali pred desaťročiami. Aj táto značka postupne modernizovala produkciu svojich modelov a usiluje sa držať krok na trhu s novými autami. Poslednou novinkou značky Lada je model Vesta, ktorý v týchto dňoch vstupuje aj na náš trh.

Dávnejšie ohlasovaná novinka ruskej automobilky mierila na "západné trhy" už skôr, ale aj tak je úspech, že to stihla ešte v starom roku 2016. Poznáme už slovenské ceny novej Vesty, ktoré sa začínajú na čiastke 9990 eur.

Aby sa Lada Vesta mohla predávať u nás, resp. v štátoch EU, musela oproti v Rusku predávanej verzii spĺňať navyše viaceré podmienky. Tou z hlavnejších bola úprava motora súvisiaca s emisnou normou Euro 6. Na požadovanú úroveň ju upravila pomocou elektroniky a katalyzátora. Závora sa tak zdvihla a mohol sa začať aj priechod ďalším opatreniam. Napríklad doplneniu základnej výbavy o ďalšie prvky, ktoré potom umožnili jej vstup na Slovensko a ďalej na západ.

Čo Lada Vesta ponúkne za 9900 eur? V prvom rade ABS, stabilizačný systém, dva čelné airbagy, elektricky ovládané predné okná, centrálne zamykanie a rádio. Na luxusnejší model Luxe si kupujúci priplatí dve tisíc eur a navyše dostane elektrické ovládanie okien zadných dverí, elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá, parkovacie senzory a dažďový senzor a svetelný senzor. Za príplatok ďalších tisíc eur môže mať kupujúci automatickú prevodovku na lacnejší i lepšie vybavený model.

1 Lada Vesta 2 Lada Niva 3 Lada Niva
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."