Land Rover Defender 2012 dostal nový motor

Utorok, 16 august 2011

Nový 2,2-litrový vznetový motor je hlavnou modernizáciou pre britský off-road Land Rover Defender. Zdobiť ho bude aj bohatšia výbava a nové čierne lesklé zliatinové disky kolies. Predstaví sa na septembrovom autosalóne vo Franfurte. Predávať vo Veľkej Británii sa má začať v novembri, kedy na ostatných európskych trhoch, to dnes ešte nie je známe.

Land Rover Defender
Modernizovaný Land Rover Defender dostal nový motor 2,2 litra s výkonom 122 koní

Nový motor nahradí doteraz používaný turbodiesel s objemom 2,4 litra, ktorý sa začal montovať v roku 2007 a mal najvyšší výkon 122 koní. Nový motor 2,2 litra dosahuje rovnaký výkon 122 koní pri rovnakých 3500 otáčkach a najvyšší krútiaci moment má 350 Nm pri 2000 otáčkach. Nový motor spĺňa emisnú normu Euro 5, predchádzajúci len Euro 4. Vybavený je aj filtrom pevných častíc.

Spomenuli sme, že okrem motora pribudne modernizovanému Defenderu aj bohatšia výbava o nové balíky označené S a SE. Land Rover Defender modelového roka 2012 sa tak posunie na novú úroveň v oblasti kvality a kultivovanosti.

Nový menší motor bude mať pri rovnakom výkone nižšiu spotrebu ako jeho predchodca, bude však najekologickejší motor v modeloch Land Rover Defender. Verzia modernizovaného Defendera s krátkym rázvorom 90 by mala produkovať emisie CO2 na úrovni 266 gramov na kilometer jazdy, "dlhšie" verzie 110 a 130 o niečo viac – 290 g/km.

S novou pohonnou jednotkou dostal Defender i nový kryt motora a lepšie odhlučnenie. Zvýši sa aj najvyššia rýchlosť zo 132 na 145 km/h. Šesťstupňová predovoka z predchádzajúceeho modelu zostáva zachovaná aj pre modelový rok 2012.

Za príplatok bude teraz k dispozícii aj verzia pick-up s čisto čiernou kapotou. Súčasťou modernizácie Defendera je aj aktualizovaná ponuka farieb.

Ceny Defendera modelového roku 2012 pre európsky trh zatiaľ nie sú známe.

Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."