Land Rover Freelander 2 aj ako dvojkolka

Piatok, 13 august 2010

Land Rover Freelander 2 po modernizácii, ktorá sa vonkajšieho vzhľadu i interiéru dotkla pomerne málo, bude mať výkonnejšie a účinnejšie motory a po prvý raz v histórii značky iba pohon jednej nápravy. Land Rover ho predstaví verejnosti na autosalóne v Paríži v októbri tohto roku. Pod kapotu pribudol nový naftový motor s objemom 2,2 litra, ktorý sa bude dodávať vo dvoch výkonových modifikáciách s výkonmi 150 a 190 koní, s lepšími jazdnými výkonmi a nižšou spotrebou.

Land Rover Freelander
Modernizovaný Freelander 2 zdobí nový turbodiesel a bude prvý Land Rover s pohonom 2WD

Najvýraznejšou zmenou na karosérii je nový predný nárazník, odlišný tvar predných hmloviek a nové tvarovanie masky chladiča. V detailoch sa zmenili aj predné svetlomety a zadné skupinové svetlá, lišta nad zadnou evidenčnou tabuľkou je predĺžená na celú šírku dverí batožinového priestoru. Zmenil sa aj dizajn diskov kolies z ľahkej zliatiny priemeru 18 a 19 palcov. V palete farieb laku karosérie sú tri nové odtiene – zelená Kosrae, modrá Baltic a biela Fuji.

V interiéri sa zmenilo tvarovanie prístrojového štítu a v ponuke vybavenia sú štyri nové typy sedadiel. Pre najnáročnejších je v ponuke príplatkový komplet Premium Pack, ktorý zahŕňa kožené čalúnenie Windsor, elektricky nastavovateľné predné sedadlá v ôsmich, resp. šiestich smeroch, luxusné koberčeky a zakrytú odkladaciu priehradku v stredovom tuneli.

Nový štvorvalcový turbodiesel Land Rover s priamym vstrekovaním paliva sa vo verzii s výkonom 150 koní bude montovať do modelu TD4 s pohonom všetkých kolies 4WD, šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a inteligentným systémom Stop/Štart v štandardnej výbave. Za príplatok sa bude montovať šesťstupňová automatická prevodovka bez systému Stop/Start. Výkonnejšia 190 koňová verzia motora je určená pre model označený SD4, ktorý je vybavený výlučne automatickou prevodovkou.

Freelander 2 v špičkovej verzii SD4 s výkonom 190 koní dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 8,7 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 190 km/h. Slabšia verzia TD4 s výkonom 150 koní s manuálnou i automatickou prevodovkou dosahuje rovnaké jazdné výkony ako predchodca. Novou je úsporná verzia eD4, po prvý raz v histórii Land Roveru iba s pohonom predných kolies 2WD. Tento model dosahuje priemernú spotrebu 6,0 l/100 km a emisie CO2 iba 158 g/km, akceleruje z 0 na 100 km/h za 10,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 180 km/h. Vylepšený systém Stop/Start je súčasťou štandardného vybavenia výlučne pri manuálnej prevodovke.

Land Rover spustí výrobu modelu Freelander 2 modelového roka 2011 v septembri 2010.

Freelander 2 eD4 s pohonom 2WD sa na Slovensku začne predávať v januári 2011 a jeho ceny budú známe neskôr.

Ceny nového modelu Freelander 2

ModelPohonCena
150 k, manuálna prevodovka
TD4 E *4WD28.709 €
TD4 S *4WD31.420 €
TD4 SE *4WD33.891 €
TD4 HSE *4WD37.994 €
190 k, automat. prevodovka
SD4 S4WD34.553 €
SD4 SE4WD37.024 €
SD4 HSE4WD41.129 €

* 6-stupňovú automatickú prevodovku CommandShift si možno objednať za príplatok 2039 €

Land Rover Freelander Land Rover Freelander Land Rover Freelander Land Rover Freelander
Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.