Lexus: koncept najmenšieho modelu

Štvrtok, 20 august 2009

Lexus predstaví na blížiacom sa septembrovom autosalóne vo Frankfurte svoj budúci najmenší model. Zatiaľ len v podobe konceptu. Prvá oficiálna skica naznačuje ako by mal sériový model vyzerať. Koncept na obrázku ukazuje prednosti značky Lexus v kompaktnom balení.

Lexus: koncept

Lexus týmto krokom mieri do triedy kompaktných hatchbackov, kde doteraz nemal žiadne zastúpenie. Radom úplne nových technických riešení a originálnym dizajnom chce Lexus rozvíriť vody v segmente prémiových kompaktov. Na mušku si zrejme berie predajne úspešnú luxusnejšiu časť modelov nižšej strednej triedy, najmä BMW 1, Audi A3, Mercedes triedy A a Volkswagen Golf.

Na oficiálnej skici, ktorú Lexus poslal redakciám na uverejnenie ešte pred oficiálnym predstavením konkrétneho konceptu, vidieť základné proporcie budúceho päťdverového hatchbacku. Japonský výrobca počíta so zaručenou úspešnosťou nového modelu v Európe, kde sa verzie typu hatchback veľmi dobre predávajú. Aký bude odbyt nového modelu v USA, kde je hlavný trh značky Lexus, to ukáže až budúcnosť. Je však možné aj to, že Američania zmenia svoj vkus a zaberú aj na hatchbacky, najmä keď pôjde o značku Lexus a pôsobivá nízka karoséria s vysokými bokmi si nájde aj medzi konzervatívnymi kupcami svojich prívržencov.

Zatiaľ Lexus svoj koncept nepomenoval. Na svojej premiére vo Frankfurte ho už možno budeme poznať, aj to, aké pohonné jednotky bude nový model nižšej strednej triedy používať. Všetko bude jasné už 15. septembra, kedy bude novinka Luxusu predstavená.

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.