Lexus predstaví na jeseň svoj prvý 7miestny model

Štvrtok, 13 júl 2017

Predĺžená verzia crossoveru Lexus RX s tromi radmi sedadiel sa podľa japonskej tlače predstaví na tohtoročnom jesennom autosalóne Tokio Motor Show a do predaja by sa nový model mal dostať v januári 2018.

1 Lexus RX 350
Lexus RX po prvý raz ako sedemmiestny. Premiéru bude mať na jeseň v Tokiu.

Oproti aktuálnemu modelu by na 7miestnej novinke Lexus RX nemali nastať výrazné zmeny na karosérii okrem väčšieho zadného previsu. Nový model prémiovej japonskej automobilky by bol jej prvý sedemmiestny. Podľa ilustrácie uverejnenej v japonskej tlači je zrejmé, že tvar a veľkosť charakteristického okienka na zadnom stĺpiku by zostal zachovaný a zadné sklo bolo umiestnené viac vertikálne.

Výhodou predĺženej karosérie bude zväčšenie batožinového priestoru. Sedadlá posledného radu sa budú dať v prípade potreby zložiť a kvôli zväčšeniu priestoru na nohy cestujúcich bude možné posunúť dopredu druhý rad sedadiel.

Zväčšený Lexus bude dlhý 5050 mm, široký 1895 mm a na výšku bude mať 1710 mm. Rázvor náprav je 2790 mm. Možno predpokladať, že automobil sa bude ponúkať s 3,5-litrovým motorom V6 a hybridným pohonom s celkovým výkonom 313 kW. V Japonsku bude dostupná výlučne hybridná verzia.

Na Slovensku je v súčasnosti v ponuke RX 200t s 2,0 litrovým preplňovaným benzínovým štvorvalcovým turbomotorom s výkonom 324 koní (238 kW), ktorý pri malom zaťažení pracuje v záujme zníženia spotreby v Atkinsonovom cykle a pri vyššom výkone sa prepína do Ottovho cyklu. Model RX 450h má hybridný pohon s 3,5-litrovým motorom V6 a s celkovým výkonom 426 koní (313 kW).

1 Lexus RX 350 2 Lexus RX 350 3 Lexus RX 350
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.