Lexus predstaví na jeseň svoj prvý 7miestny model

Štvrtok, 13 júl 2017

Predĺžená verzia crossoveru Lexus RX s tromi radmi sedadiel sa podľa japonskej tlače predstaví na tohtoročnom jesennom autosalóne Tokio Motor Show a do predaja by sa nový model mal dostať v januári 2018.

1 Lexus RX 350
Lexus RX po prvý raz ako sedemmiestny. Premiéru bude mať na jeseň v Tokiu.

Oproti aktuálnemu modelu by na 7miestnej novinke Lexus RX nemali nastať výrazné zmeny na karosérii okrem väčšieho zadného previsu. Nový model prémiovej japonskej automobilky by bol jej prvý sedemmiestny. Podľa ilustrácie uverejnenej v japonskej tlači je zrejmé, že tvar a veľkosť charakteristického okienka na zadnom stĺpiku by zostal zachovaný a zadné sklo bolo umiestnené viac vertikálne.

Výhodou predĺženej karosérie bude zväčšenie batožinového priestoru. Sedadlá posledného radu sa budú dať v prípade potreby zložiť a kvôli zväčšeniu priestoru na nohy cestujúcich bude možné posunúť dopredu druhý rad sedadiel.

Zväčšený Lexus bude dlhý 5050 mm, široký 1895 mm a na výšku bude mať 1710 mm. Rázvor náprav je 2790 mm. Možno predpokladať, že automobil sa bude ponúkať s 3,5-litrovým motorom V6 a hybridným pohonom s celkovým výkonom 313 kW. V Japonsku bude dostupná výlučne hybridná verzia.

Na Slovensku je v súčasnosti v ponuke RX 200t s 2,0 litrovým preplňovaným benzínovým štvorvalcovým turbomotorom s výkonom 324 koní (238 kW), ktorý pri malom zaťažení pracuje v záujme zníženia spotreby v Atkinsonovom cykle a pri vyššom výkone sa prepína do Ottovho cyklu. Model RX 450h má hybridný pohon s 3,5-litrovým motorom V6 a s celkovým výkonom 426 koní (313 kW).

1 Lexus RX 350 2 Lexus RX 350 3 Lexus RX 350
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.