Lexus predstaví na jeseň svoj prvý 7miestny model

Štvrtok, 13 júl 2017

Predĺžená verzia crossoveru Lexus RX s tromi radmi sedadiel sa podľa japonskej tlače predstaví na tohtoročnom jesennom autosalóne Tokio Motor Show a do predaja by sa nový model mal dostať v januári 2018.

1 Lexus RX 350
Lexus RX po prvý raz ako sedemmiestny. Premiéru bude mať na jeseň v Tokiu.

Oproti aktuálnemu modelu by na 7miestnej novinke Lexus RX nemali nastať výrazné zmeny na karosérii okrem väčšieho zadného previsu. Nový model prémiovej japonskej automobilky by bol jej prvý sedemmiestny. Podľa ilustrácie uverejnenej v japonskej tlači je zrejmé, že tvar a veľkosť charakteristického okienka na zadnom stĺpiku by zostal zachovaný a zadné sklo bolo umiestnené viac vertikálne.

Výhodou predĺženej karosérie bude zväčšenie batožinového priestoru. Sedadlá posledného radu sa budú dať v prípade potreby zložiť a kvôli zväčšeniu priestoru na nohy cestujúcich bude možné posunúť dopredu druhý rad sedadiel.

Zväčšený Lexus bude dlhý 5050 mm, široký 1895 mm a na výšku bude mať 1710 mm. Rázvor náprav je 2790 mm. Možno predpokladať, že automobil sa bude ponúkať s 3,5-litrovým motorom V6 a hybridným pohonom s celkovým výkonom 313 kW. V Japonsku bude dostupná výlučne hybridná verzia.

Na Slovensku je v súčasnosti v ponuke RX 200t s 2,0 litrovým preplňovaným benzínovým štvorvalcovým turbomotorom s výkonom 324 koní (238 kW), ktorý pri malom zaťažení pracuje v záujme zníženia spotreby v Atkinsonovom cykle a pri vyššom výkone sa prepína do Ottovho cyklu. Model RX 450h má hybridný pohon s 3,5-litrovým motorom V6 a s celkovým výkonom 426 koní (313 kW).

1 Lexus RX 350 2 Lexus RX 350 3 Lexus RX 350
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.