Lexus predstaví na jeseň svoj prvý 7miestny model

Štvrtok, 13 júl 2017

Predĺžená verzia crossoveru Lexus RX s tromi radmi sedadiel sa podľa japonskej tlače predstaví na tohtoročnom jesennom autosalóne Tokio Motor Show a do predaja by sa nový model mal dostať v januári 2018.

1 Lexus RX 350
Lexus RX po prvý raz ako sedemmiestny. Premiéru bude mať na jeseň v Tokiu.

Oproti aktuálnemu modelu by na 7miestnej novinke Lexus RX nemali nastať výrazné zmeny na karosérii okrem väčšieho zadného previsu. Nový model prémiovej japonskej automobilky by bol jej prvý sedemmiestny. Podľa ilustrácie uverejnenej v japonskej tlači je zrejmé, že tvar a veľkosť charakteristického okienka na zadnom stĺpiku by zostal zachovaný a zadné sklo bolo umiestnené viac vertikálne.

Výhodou predĺženej karosérie bude zväčšenie batožinového priestoru. Sedadlá posledného radu sa budú dať v prípade potreby zložiť a kvôli zväčšeniu priestoru na nohy cestujúcich bude možné posunúť dopredu druhý rad sedadiel.

Zväčšený Lexus bude dlhý 5050 mm, široký 1895 mm a na výšku bude mať 1710 mm. Rázvor náprav je 2790 mm. Možno predpokladať, že automobil sa bude ponúkať s 3,5-litrovým motorom V6 a hybridným pohonom s celkovým výkonom 313 kW. V Japonsku bude dostupná výlučne hybridná verzia.

Na Slovensku je v súčasnosti v ponuke RX 200t s 2,0 litrovým preplňovaným benzínovým štvorvalcovým turbomotorom s výkonom 324 koní (238 kW), ktorý pri malom zaťažení pracuje v záujme zníženia spotreby v Atkinsonovom cykle a pri vyššom výkone sa prepína do Ottovho cyklu. Model RX 450h má hybridný pohon s 3,5-litrovým motorom V6 a s celkovým výkonom 426 koní (313 kW).

1 Lexus RX 350 2 Lexus RX 350 3 Lexus RX 350
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.