Lexus predstavil nový hybrid

Streda, 21 január 2009

Výrobca prémiových automobilov značky Lexus predstavil na detroitskom autosalóne úplne nový hybridný model s označením HS 250h.

Lexus HS 250

Nový Lexus HS 250 má však pre Európanov jednu chybičku krásy – je určený len pre severoamerický trh a Japonsko. V Európe sa uvedenie tohto nového hybridného modelu neplánuje.

Lexus HS 250

Model HS 250h je štvrtým hybridným modelom značky. Lexus tak naďalej upevňuje pozíciu prvého a zároveň i jediného svetového výrobcu luxusných automobilov, ktorý ponúka ucelený rad vysoko výkonných plne hybridných modelov.

Lexus HS 250

Skladba hybridných automobilov Lexus pozostáva ďalej z modelu RX 400h, prvého hybridného SUV na svete. Ďalším je GS 450h, vysoko výkonný hybridný sedan a vlajková loď LS 600h, hybridná limuzína so stálym pohonom všetkých kolies.

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."