Lexus predstavil nový hybrid

Streda, 21 január 2009

Výrobca prémiových automobilov značky Lexus predstavil na detroitskom autosalóne úplne nový hybridný model s označením HS 250h.

Lexus HS 250

Nový Lexus HS 250 má však pre Európanov jednu chybičku krásy – je určený len pre severoamerický trh a Japonsko. V Európe sa uvedenie tohto nového hybridného modelu neplánuje.

Lexus HS 250

Model HS 250h je štvrtým hybridným modelom značky. Lexus tak naďalej upevňuje pozíciu prvého a zároveň i jediného svetového výrobcu luxusných automobilov, ktorý ponúka ucelený rad vysoko výkonných plne hybridných modelov.

Lexus HS 250

Skladba hybridných automobilov Lexus pozostáva ďalej z modelu RX 400h, prvého hybridného SUV na svete. Ďalším je GS 450h, vysoko výkonný hybridný sedan a vlajková loď LS 600h, hybridná limuzína so stálym pohonom všetkých kolies.

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.