Lexus pripravuje osemmiestne SUV

Streda, 19 máj 2021

Lexus pripravuje výrobu veľkého SUV s tromi radmi sedadiel. Má vyhovovať potrebám aktívnych početnejších rodín a má priniesť vo svojej výbave mnoho nových technológií.

lexus-concept

Lexus síce zatiaľ ešte oficiálne neohlásil začiatok výroby nového veľkého SUV, vidí sa však, že v Lexuse predsa len niečo chystajú. Vraj majú v úmysle investovať 803 miliónov dolárov do továrne v Princetone v Indiane, ktorá v súčasnosti vyrába SUV Toyota Highlander, Sequoia a tiež van Sienna. Investícia má priniesť 1400 nových pracovných miest a cieľom majú byť dve nové SUV až pre osem osôb. Jedným má byť Toyota a druhé Lexus.

Nový Lexusu ponesie pravdepodobne názov TX. Minulý rok si Japonci zaregistrovali na Úrade pre patenty a ochranné známky v USA označenia TX 350 a TX 500h. Písmeno X dáva Lexus do názvov všetkých svojich automobilov so zvýšenou svetlou výškou. Nové SUV Toyoty bude s veľkou pravdepodobnosťou zväčšenou verziou modelu Highlander, ktorá by sa mala predávať ako Grand Highlander.

Oba nové modely budú elektrifikované. Prítomnosť plne hybridných motorov je takmer istá. V prípade modelu Lexusu na to poukazuje aj označenie TX 500h. Do úvahy môže prichádzať tiež plug-in hybrid. Obidva modely budú mať rozsiahlu výbavu, ako napríklad automatizované jazdné systémy, ktoré umožňujú diaľkové parkovanie, opustenie parkovacieho miesta pomocou smartfónu alebo otvorenie auta bez klasického kľúča iba za pomoci mobilného zariadenia.

Kedy by sa zamýšľané nové 8-miestne SUV značiek Lexus a Toyota mohli dostať do predaja, zatiaľ Lexus ani Toyota neprezradili.

(jGold), Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.