Lexus pripravuje osemmiestne SUV

Streda, 19 máj 2021

Lexus pripravuje výrobu veľkého SUV s tromi radmi sedadiel. Má vyhovovať potrebám aktívnych početnejších rodín a má priniesť vo svojej výbave mnoho nových technológií.

lexus-concept

Lexus síce zatiaľ ešte oficiálne neohlásil začiatok výroby nového veľkého SUV, vidí sa však, že v Lexuse predsa len niečo chystajú. Vraj majú v úmysle investovať 803 miliónov dolárov do továrne v Princetone v Indiane, ktorá v súčasnosti vyrába SUV Toyota Highlander, Sequoia a tiež van Sienna. Investícia má priniesť 1400 nových pracovných miest a cieľom majú byť dve nové SUV až pre osem osôb. Jedným má byť Toyota a druhé Lexus.

Nový Lexusu ponesie pravdepodobne názov TX. Minulý rok si Japonci zaregistrovali na Úrade pre patenty a ochranné známky v USA označenia TX 350 a TX 500h. Písmeno X dáva Lexus do názvov všetkých svojich automobilov so zvýšenou svetlou výškou. Nové SUV Toyoty bude s veľkou pravdepodobnosťou zväčšenou verziou modelu Highlander, ktorá by sa mala predávať ako Grand Highlander.

Oba nové modely budú elektrifikované. Prítomnosť plne hybridných motorov je takmer istá. V prípade modelu Lexusu na to poukazuje aj označenie TX 500h. Do úvahy môže prichádzať tiež plug-in hybrid. Obidva modely budú mať rozsiahlu výbavu, ako napríklad automatizované jazdné systémy, ktoré umožňujú diaľkové parkovanie, opustenie parkovacieho miesta pomocou smartfónu alebo otvorenie auta bez klasického kľúča iba za pomoci mobilného zariadenia.

Kedy by sa zamýšľané nové 8-miestne SUV značiek Lexus a Toyota mohli dostať do predaja, zatiaľ Lexus ani Toyota neprezradili.

(jGold), Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.