Lexus RC F Takumi Edition, riadená strela Lexusu

Pondelok, 20 február 2023

Takumi sú najšikovnejší a najzručnejší a najpracovitejší japonskí dolaďovači najkreatívnejších japonských modelov značky Lexus. Takumi sú vychýrení remeselníci známi svojou precíznosťou k detailom a náročným štandardom. Dokonale stelesňujú záväzok spoločnosti Lexus ku kvalite v každom vyrobenom vozidle.

1-Lexus-RCF-Takumi

To ďalšie o kvalite a kráse, za ktorou stojí práca a kreativita odvedená aj v prípade nového modelu Lexus RC F Takumi Edition by sme mohli vynechať, keďže za edičným modelom Lexus RC F je práca šikovných Japoncov Takumi.

Napriek tomu si o novom lexuse povedzme, že model RC F Takumi Edition je model špeciálne postavený remeselnými majstrami Lexus Takumi, špeciálne vyškolenými technikmi, ktorí sú zárukou kvality montáže i finálnej úpravy. Každý kus, ktorý prešiel ich rukami, bude mať na dverách vodiča očíslovanú identifikačnú plaketku limitovanej edície, kde bude i špecifický kryt motora s logom majstra Takumi.

Špeciálna edícia Takumi je určená len pre európsky trh a dodáva prémiovému športovému kupé exkluzivitu a precízne technické vyhotovenie. Pre európskych zákazníkov sa vyrobí len obmedzený počet 15 exemplárov. Týchto 15 kusov RC F Takumi Edition bude jazdiť len v troch štátoch Európy, a to v Českej republike, vo Veľkej Británii a na Slovensku.

Edičná séria Takumi Edition na báze modelu RC F Track Edition, ktorej vylepšili aerodynamiku, ubrali na hmotnosti a vylepšili podvozok. Pohon obstaráva nič menšie ako nepreplňovaný osemvalec s objemom 5,0 litra s výkonom 341 kW/464k.

Nový Lexus RC F Takumi Edition už čoskoro zaparkuje v garážach objednávateľov, keďže výroba sa rozbehla už v januári tohto roku. Dodávky nových lexusov si nový majitelia prevezmú pravdepodobne v marci tohto roku.

Cenu nového modelu od Lexusu nepoznáme, od našich západných susedov však vieme, že to v prepočte vychádza približne na 133 290 eur.

1-Lexus-RCF-Takumi 2-Lexus-RCF-Takumi 3-Lexus-RCF-Takumi
Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.