Lexus RC F Takumi Edition, riadená strela Lexusu

Pondelok, 20 február 2023

Takumi sú najšikovnejší a najzručnejší a najpracovitejší japonskí dolaďovači najkreatívnejších japonských modelov značky Lexus. Takumi sú vychýrení remeselníci známi svojou precíznosťou k detailom a náročným štandardom. Dokonale stelesňujú záväzok spoločnosti Lexus ku kvalite v každom vyrobenom vozidle.

1-Lexus-RCF-Takumi

To ďalšie o kvalite a kráse, za ktorou stojí práca a kreativita odvedená aj v prípade nového modelu Lexus RC F Takumi Edition by sme mohli vynechať, keďže za edičným modelom Lexus RC F je práca šikovných Japoncov Takumi.

Napriek tomu si o novom lexuse povedzme, že model RC F Takumi Edition je model špeciálne postavený remeselnými majstrami Lexus Takumi, špeciálne vyškolenými technikmi, ktorí sú zárukou kvality montáže i finálnej úpravy. Každý kus, ktorý prešiel ich rukami, bude mať na dverách vodiča očíslovanú identifikačnú plaketku limitovanej edície, kde bude i špecifický kryt motora s logom majstra Takumi.

Špeciálna edícia Takumi je určená len pre európsky trh a dodáva prémiovému športovému kupé exkluzivitu a precízne technické vyhotovenie. Pre európskych zákazníkov sa vyrobí len obmedzený počet 15 exemplárov. Týchto 15 kusov RC F Takumi Edition bude jazdiť len v troch štátoch Európy, a to v Českej republike, vo Veľkej Británii a na Slovensku.

Edičná séria Takumi Edition na báze modelu RC F Track Edition, ktorej vylepšili aerodynamiku, ubrali na hmotnosti a vylepšili podvozok. Pohon obstaráva nič menšie ako nepreplňovaný osemvalec s objemom 5,0 litra s výkonom 341 kW/464k.

Nový Lexus RC F Takumi Edition už čoskoro zaparkuje v garážach objednávateľov, keďže výroba sa rozbehla už v januári tohto roku. Dodávky nových lexusov si nový majitelia prevezmú pravdepodobne v marci tohto roku.

Cenu nového modelu od Lexusu nepoznáme, od našich západných susedov však vieme, že to v prepočte vychádza približne na 133 290 eur.

1-Lexus-RCF-Takumi 2-Lexus-RCF-Takumi 3-Lexus-RCF-Takumi
Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.