Lexus s čisto elektrickým pohonom o dva roky

Pondelok, 15 január 2018

Lexus chystá svoj prvý elektrický model. Bude s výlučne elektrickým pohonom na báze súčasného kompaktného hatchbacku CT. Na trhu sa objaví v roku 2020.

1 Lexus CT 200h
Aktuálny hybrid Lexus CT sa predáva od roku 2011. Jazdí aj po našich cestách.

S výrobou elektrického CT začnú v závode Kyushu v polovici roku 2020. Nové vozidlá sa najskôr dostanú na čínsky trh a potom aj do ďalších krajín. Potvrdila to aj automobilka svojím oficiálnym vyhlásením, keď ohlásila uvedenie viac ako 10 modelov elektromobilov značiek Toyota a Lexus na začiatku ďalšej dekády.

Export elektrických automobilov bude najskôr smerovať do Číny, potom do ďalších krajín. Toyota a Lexus plánujú do roku 2030 predať okolo milióna elektromobilov a vozidiel poháňaných palivovými článkami.

Kompaktný hatchback CT 200h, ktorý sa vyrába od roku 2011, sa od ostatných luxusných áut divízie Lexus odlišuje tým, že je dostupný výlučne s hybridným pohonom. Hnacia jednotka tvorená spaľovacím agregátom a elektromotorom má celkový výkon 136 koní. Od jeho uvedenia sa tohto modelu Lexusu predalo na celom svete okolo 300 tisíc exemplárov, z toho približne 75 tisíc v Európe.

V uplynulom roku sa Lexus CT 200h dočkal faceliftu, získal modernejší dizajn s emocionálnejším a športovejším vzhľadom. Zákazníci si teraz v doplnkovej výbave môžu objednať balíček Lexus Safety System vrátane funkcií ako je prednárazový bezpečnostný systém PCS, aktívny tempomat s funkciou varovania a zabránenia nežiaducemu vybočeniu z jazdného pruhu, automatické ovládanie diaľkových svetiel a rozpoznávanie dopravných značiek.

1 Lexus CT 200h 2 Lexus CT 200h 3 Lexus CT 200h
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.