Lexus UX v štýle extravagantných crossoverov

Utorok, 20 jún 2017

Už koncom minulého roka sa objavila správa o novom kompaktnom SUV, ktorý pripravuje japonská automobilka Lexus. Crossover Lexus UX Concept by mohol byť nástupcom súčasného kompaktného SUV v tejto triede, modelu NX, prípadne jeho dizajnovo príťažliveší brat.

1 Lexus UX Concept

Podobu budúceho sériového kompaktného crossovera Lexus naznačuje štúdia Lexus UX Concept, ktorú v duchu hesla "inside-out", teda naruby, navrhlo dizajnového štúdio ED2, ktoré sídli v južnom Francúzsku.

Nový Lexus UX bude zrejme vychádzať z koncepčného modelu, ktorý Japonci vystavovali na minuloročnom jesennom autosalóne v Paríži. Koncept mestského crossoveru UX (Urban crossover) je zvláštny výnimočným a netypickým dizajnom.

Lexus UX Concept je bude štvormiestny. Aj keď ide o auto, ktoré môže aj mimo spevnené cesty, jeho svetlá výška je nezvykle malá. Tiež pozícia sedadiel je pomerne nízko nad cestou, čo korešponduje s autami kategórie kupé, čo je autá triedy dosť nízko.

Novému modelu Lexus sa venuje aj japonský magazím Max-X, ktorý okrem informácií o možnom dátume premiéry sériového modelu predstavuje aj umeleckú víziu exteriéru nového auta so štylistickými detailami nadväzujúcimi na nové modely Lexus s jemnejšími líniami, ktoré sú u sériovo vyrábaného vozidla pravdepodobnejšie.

2 Lexus UX Concept

Podľa tohto magazínu by Lexus UX mal byť vybavený hybridnou pohonnou jednotkou s 2,5-litrovým benzínovým motorom, teda podobnou ako má súčasný model Lexus NX 300h.

Nový crossover Lexus UX by sa do predaja mohol dostať v októbri budúceho roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.