Mazda Koeru: Koncept crossovera

Štvrtok, 10 september 2015

Vo svetovej premiére na frankfurtskom autosalóne už budúci týždeň odhalí Mazda svoj koncept menom Koeru. Nový crossover má ukázať smer rozvoja dizajnového smeru japonskej značky a zároveň byť predobrazom nového modelu značky.

Mazda Koeru
Miestom premiéry konceptu crossovera Mazda Koeru bude autosalón vo Frankfurte

Vo Frankfurte chce Mazda sa chce predviesť v silne sa rozvíjajúcom segmente crossoverov svojim novým konceptom, ktorého meno Koeru v preklade znamená presahovať alebo prekonávať. Japonci tým naznačujú o čo im s konceptom môže ísť a čo od neho očakávajú. Z konceptu vychádzajúci produkčný model by zrejme mal byť odvážnym a ukážkovým reprezentantom značky v stále viac populárnom a konkurenčnom segmente.

Koncept Koeru podľa Mazdy vyjadruje silu a vitalitu predátora spolu s unikátnou úrovňou rafinovanej dôstojnosti. Z nákresu vidieť jeho dynamické tvary, ktoré vo svojom vnútri schováva kompletné technológie Skyactiv, ktoré prinesú nižšiu spotrebu, lepšie jazdné vlastnosti, väčšiu bezpečnosť, vyšší komfort a pohodlie.

Mazda vo Frankfurte ukáže aj ďalšie produkty novej generácie svojich modelových radov. Medzi hlavné magnety bude určite patriť úplne nová Mazda MX-5, ale aj kompletné príslušenstvo. Všetko toto, vrátane konceptu Koeru, bude vo Frankfurte k videniu od 15. septembra počas dvoch novinárskych dní a od 17. septembra pre verejnosť. Autosalón potrvá do 27. septembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.