Mazda Koeru: Koncept crossovera

Štvrtok, 10 september 2015

Vo svetovej premiére na frankfurtskom autosalóne už budúci týždeň odhalí Mazda svoj koncept menom Koeru. Nový crossover má ukázať smer rozvoja dizajnového smeru japonskej značky a zároveň byť predobrazom nového modelu značky.

Mazda Koeru
Miestom premiéry konceptu crossovera Mazda Koeru bude autosalón vo Frankfurte

Vo Frankfurte chce Mazda sa chce predviesť v silne sa rozvíjajúcom segmente crossoverov svojim novým konceptom, ktorého meno Koeru v preklade znamená presahovať alebo prekonávať. Japonci tým naznačujú o čo im s konceptom môže ísť a čo od neho očakávajú. Z konceptu vychádzajúci produkčný model by zrejme mal byť odvážnym a ukážkovým reprezentantom značky v stále viac populárnom a konkurenčnom segmente.

Koncept Koeru podľa Mazdy vyjadruje silu a vitalitu predátora spolu s unikátnou úrovňou rafinovanej dôstojnosti. Z nákresu vidieť jeho dynamické tvary, ktoré vo svojom vnútri schováva kompletné technológie Skyactiv, ktoré prinesú nižšiu spotrebu, lepšie jazdné vlastnosti, väčšiu bezpečnosť, vyšší komfort a pohodlie.

Mazda vo Frankfurte ukáže aj ďalšie produkty novej generácie svojich modelových radov. Medzi hlavné magnety bude určite patriť úplne nová Mazda MX-5, ale aj kompletné príslušenstvo. Všetko toto, vrátane konceptu Koeru, bude vo Frankfurte k videniu od 15. septembra počas dvoch novinárskych dní a od 17. septembra pre verejnosť. Autosalón potrvá do 27. septembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.