Mazda Koeru: Koncept crossovera

Štvrtok, 10 september 2015

Vo svetovej premiére na frankfurtskom autosalóne už budúci týždeň odhalí Mazda svoj koncept menom Koeru. Nový crossover má ukázať smer rozvoja dizajnového smeru japonskej značky a zároveň byť predobrazom nového modelu značky.

Mazda Koeru
Miestom premiéry konceptu crossovera Mazda Koeru bude autosalón vo Frankfurte

Vo Frankfurte chce Mazda sa chce predviesť v silne sa rozvíjajúcom segmente crossoverov svojim novým konceptom, ktorého meno Koeru v preklade znamená presahovať alebo prekonávať. Japonci tým naznačujú o čo im s konceptom môže ísť a čo od neho očakávajú. Z konceptu vychádzajúci produkčný model by zrejme mal byť odvážnym a ukážkovým reprezentantom značky v stále viac populárnom a konkurenčnom segmente.

Koncept Koeru podľa Mazdy vyjadruje silu a vitalitu predátora spolu s unikátnou úrovňou rafinovanej dôstojnosti. Z nákresu vidieť jeho dynamické tvary, ktoré vo svojom vnútri schováva kompletné technológie Skyactiv, ktoré prinesú nižšiu spotrebu, lepšie jazdné vlastnosti, väčšiu bezpečnosť, vyšší komfort a pohodlie.

Mazda vo Frankfurte ukáže aj ďalšie produkty novej generácie svojich modelových radov. Medzi hlavné magnety bude určite patriť úplne nová Mazda MX-5, ale aj kompletné príslušenstvo. Všetko toto, vrátane konceptu Koeru, bude vo Frankfurte k videniu od 15. septembra počas dvoch novinárskych dní a od 17. septembra pre verejnosť. Autosalón potrvá do 27. septembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.