Mazda má novú dvojku

Nedeľa, 10 jún 2007

Mazda prekročila prah zakliatia a svojmu najmenšiemu európskemu modelu označovanému číslicou 2 ušila kabát, ktorý sa bude určite páčiť. Japonský výrobca to skúšal viac razy, no až teraz zámer o príťažlivom malom automobile sa stal skutočnosťou.

Mazda 2 Mazda 2 Mazda 2

Malá Mazda 2 nosí teraz moderný kabát ušitý v štýle Zoom-Zoom, navrhnutý európskymi dizajnérmi. Príťažlivý vzhľad sa má postarať o to, aby si nový automobil našiel čo najkratšiu cestu k zákazníkom a vylepšil predajné čísla Mazdy v Európe. Oproti predchodcovi je nová malá Mazda o málo menšia ako jej predchodca, upustila od predtým preferovanej praktickej funkčnosti a vsadila na elegantný vzhľad a dynamický dizajn, čo určite zapôsobí najmä na mladú generáciu. Konštruktéri Mazdy 2 ušetrili na váhe, čo spolu s dobrou aerodynamikou umožnilo znížiť spotrebu. V ponuke budú dva benzínové motory s objemom 1,3 l a 1,5 l, a turbodiesel 1,4 l, ktoré budú poháňať kolesá prednej nápravy.

Mazda 2 Mazda 2

V Ženeve sme ešte videli Mazdu 3 s novým výkonným dvojlitrovým turbodieselom s výkonom 143 koní, kompaktné SUV už s európskou špecifikáciou CX-7 a koncept Hakaze, ktorý je crossoverom, kupé i roadsterom, pretože má niečo z každého.

Mazda 3 Mazda CX-7 Mazda Hakaze
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.