Mazda má novú dvojku

Nedeľa, 10 jún 2007

Mazda prekročila prah zakliatia a svojmu najmenšiemu európskemu modelu označovanému číslicou 2 ušila kabát, ktorý sa bude určite páčiť. Japonský výrobca to skúšal viac razy, no až teraz zámer o príťažlivom malom automobile sa stal skutočnosťou.

Mazda 2 Mazda 2 Mazda 2

Malá Mazda 2 nosí teraz moderný kabát ušitý v štýle Zoom-Zoom, navrhnutý európskymi dizajnérmi. Príťažlivý vzhľad sa má postarať o to, aby si nový automobil našiel čo najkratšiu cestu k zákazníkom a vylepšil predajné čísla Mazdy v Európe. Oproti predchodcovi je nová malá Mazda o málo menšia ako jej predchodca, upustila od predtým preferovanej praktickej funkčnosti a vsadila na elegantný vzhľad a dynamický dizajn, čo určite zapôsobí najmä na mladú generáciu. Konštruktéri Mazdy 2 ušetrili na váhe, čo spolu s dobrou aerodynamikou umožnilo znížiť spotrebu. V ponuke budú dva benzínové motory s objemom 1,3 l a 1,5 l, a turbodiesel 1,4 l, ktoré budú poháňať kolesá prednej nápravy.

Mazda 2 Mazda 2

V Ženeve sme ešte videli Mazdu 3 s novým výkonným dvojlitrovým turbodieselom s výkonom 143 koní, kompaktné SUV už s európskou špecifikáciou CX-7 a koncept Hakaze, ktorý je crossoverom, kupé i roadsterom, pretože má niečo z každého.

Mazda 3 Mazda CX-7 Mazda Hakaze
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.