Mazda Minagi: ukážka budúcnosti

Štvrtok, 20 január 2011

Mazda si na blížiaci sa autosalón v Ženeve (3. – 13. marec) nachystala premiéru konceptu kompaktného crossoveru Minagi, ktorý je navrhnutý v štýle nového dizajnového jazyka Kodo, čo v preklade znamená "duša v pohybe". Minagi má byť podľa Mazdy predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky.

Mazda Minagi spredu
V Ženeve predstaví Mazda v premiére koncept kompaktného crossovera Minagi

Mazda Minagi je koncept kompaktného crossoveru SUV, ktorý je kombináciou technológií SkyActiv a má predstavovať harmóniu medzi pôžitkom z jazdy, bezpečnosťou a ekologickosťou. Prostriedkom na to je emocionálny dizajnový jazyk Kodo, ktorý podľa Mazdy vyjadruje energiu a vitalitu. Auto je plne vybavené technológiami SkyActiv a vzťahuje sa na motor i prevodovku, ale aj karosériu a podvozok tak, aby auto bolo odľahčené, zároveň bezpečné, ale aj úsporné.

Už prvé snímky konceptu Mazda Minagi ukazujú ladné línie karosérie nového kompaktného SUV. Tlačová správa Mazdy žiadne podrobnejšie informácie o novom koncepte neobsahuje. A tak si môžeme len domýšľať aká bude jeho dĺžka a ostatné vonkajšie rozmery. Keďže sa však hovorí o kompaktnom SUV, nový budúci model vychádzajúci z konceptu Minagi bude zrejme menší ako je súčasná Mazda CX-7.

Mazda Minagi zozadu
Koncept Minagi je v štýle nového dizajnového smeru Mazdy, predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky

Koncept Minagi štýlovo nadväzuje na minuloročný koncept štvordverového kupé Shinari, na ktorom Mazda po prvý predstavila svoj nový dizajnový jazyk Kodo. Nové technológie SkyActiv sľubuje Mazda aj u nového benzínového motora s priamym vstrekovaním, u "čistého" dieselového motora, ale aj u novej manuálnej prevodovky a automatickej SkyActiv-Drive.

Na autosalóne v Ženeve bude Mazda prezentovať kompletné SkyActiv technológie a popri ostatných produktoch aj štúdiu Mazda Shinari.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
Tak tomu sa povie pekne zihadlo.Uvidime v reale,ale na fotke to vyzera fain.
Pridal luky vo štvrtok 27 januára 2011 o 10:16
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.