Mazda Minagi: ukážka budúcnosti

Štvrtok, 20 január 2011

Mazda si na blížiaci sa autosalón v Ženeve (3. – 13. marec) nachystala premiéru konceptu kompaktného crossoveru Minagi, ktorý je navrhnutý v štýle nového dizajnového jazyka Kodo, čo v preklade znamená "duša v pohybe". Minagi má byť podľa Mazdy predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky.

Mazda Minagi spredu
V Ženeve predstaví Mazda v premiére koncept kompaktného crossovera Minagi

Mazda Minagi je koncept kompaktného crossoveru SUV, ktorý je kombináciou technológií SkyActiv a má predstavovať harmóniu medzi pôžitkom z jazdy, bezpečnosťou a ekologickosťou. Prostriedkom na to je emocionálny dizajnový jazyk Kodo, ktorý podľa Mazdy vyjadruje energiu a vitalitu. Auto je plne vybavené technológiami SkyActiv a vzťahuje sa na motor i prevodovku, ale aj karosériu a podvozok tak, aby auto bolo odľahčené, zároveň bezpečné, ale aj úsporné.

Už prvé snímky konceptu Mazda Minagi ukazujú ladné línie karosérie nového kompaktného SUV. Tlačová správa Mazdy žiadne podrobnejšie informácie o novom koncepte neobsahuje. A tak si môžeme len domýšľať aká bude jeho dĺžka a ostatné vonkajšie rozmery. Keďže sa však hovorí o kompaktnom SUV, nový budúci model vychádzajúci z konceptu Minagi bude zrejme menší ako je súčasná Mazda CX-7.

Mazda Minagi zozadu
Koncept Minagi je v štýle nového dizajnového smeru Mazdy, predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky

Koncept Minagi štýlovo nadväzuje na minuloročný koncept štvordverového kupé Shinari, na ktorom Mazda po prvý predstavila svoj nový dizajnový jazyk Kodo. Nové technológie SkyActiv sľubuje Mazda aj u nového benzínového motora s priamym vstrekovaním, u "čistého" dieselového motora, ale aj u novej manuálnej prevodovky a automatickej SkyActiv-Drive.

Na autosalóne v Ženeve bude Mazda prezentovať kompletné SkyActiv technológie a popri ostatných produktoch aj štúdiu Mazda Shinari.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
Tak tomu sa povie pekne zihadlo.Uvidime v reale,ale na fotke to vyzera fain.
Pridal luky vo štvrtok 27 januára 2011 o 10:16
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.