Mazda Minagi: ukážka budúcnosti

Štvrtok, 20 január 2011

Mazda si na blížiaci sa autosalón v Ženeve (3. – 13. marec) nachystala premiéru konceptu kompaktného crossoveru Minagi, ktorý je navrhnutý v štýle nového dizajnového jazyka Kodo, čo v preklade znamená "duša v pohybe". Minagi má byť podľa Mazdy predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky.

Mazda Minagi spredu
V Ženeve predstaví Mazda v premiére koncept kompaktného crossovera Minagi

Mazda Minagi je koncept kompaktného crossoveru SUV, ktorý je kombináciou technológií SkyActiv a má predstavovať harmóniu medzi pôžitkom z jazdy, bezpečnosťou a ekologickosťou. Prostriedkom na to je emocionálny dizajnový jazyk Kodo, ktorý podľa Mazdy vyjadruje energiu a vitalitu. Auto je plne vybavené technológiami SkyActiv a vzťahuje sa na motor i prevodovku, ale aj karosériu a podvozok tak, aby auto bolo odľahčené, zároveň bezpečné, ale aj úsporné.

Už prvé snímky konceptu Mazda Minagi ukazujú ladné línie karosérie nového kompaktného SUV. Tlačová správa Mazdy žiadne podrobnejšie informácie o novom koncepte neobsahuje. A tak si môžeme len domýšľať aká bude jeho dĺžka a ostatné vonkajšie rozmery. Keďže sa však hovorí o kompaktnom SUV, nový budúci model vychádzajúci z konceptu Minagi bude zrejme menší ako je súčasná Mazda CX-7.

Mazda Minagi zozadu
Koncept Minagi je v štýle nového dizajnového smeru Mazdy, predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky

Koncept Minagi štýlovo nadväzuje na minuloročný koncept štvordverového kupé Shinari, na ktorom Mazda po prvý predstavila svoj nový dizajnový jazyk Kodo. Nové technológie SkyActiv sľubuje Mazda aj u nového benzínového motora s priamym vstrekovaním, u "čistého" dieselového motora, ale aj u novej manuálnej prevodovky a automatickej SkyActiv-Drive.

Na autosalóne v Ženeve bude Mazda prezentovať kompletné SkyActiv technológie a popri ostatných produktoch aj štúdiu Mazda Shinari.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
Tak tomu sa povie pekne zihadlo.Uvidime v reale,ale na fotke to vyzera fain.
Pridal luky vo štvrtok 27 januára 2011 o 10:16
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.