Mazda Minagi: ukážka budúcnosti

Štvrtok, 20 január 2011

Mazda si na blížiaci sa autosalón v Ženeve (3. – 13. marec) nachystala premiéru konceptu kompaktného crossoveru Minagi, ktorý je navrhnutý v štýle nového dizajnového jazyka Kodo, čo v preklade znamená "duša v pohybe". Minagi má byť podľa Mazdy predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky.

Mazda Minagi spredu
V Ženeve predstaví Mazda v premiére koncept kompaktného crossovera Minagi

Mazda Minagi je koncept kompaktného crossoveru SUV, ktorý je kombináciou technológií SkyActiv a má predstavovať harmóniu medzi pôžitkom z jazdy, bezpečnosťou a ekologickosťou. Prostriedkom na to je emocionálny dizajnový jazyk Kodo, ktorý podľa Mazdy vyjadruje energiu a vitalitu. Auto je plne vybavené technológiami SkyActiv a vzťahuje sa na motor i prevodovku, ale aj karosériu a podvozok tak, aby auto bolo odľahčené, zároveň bezpečné, ale aj úsporné.

Už prvé snímky konceptu Mazda Minagi ukazujú ladné línie karosérie nového kompaktného SUV. Tlačová správa Mazdy žiadne podrobnejšie informácie o novom koncepte neobsahuje. A tak si môžeme len domýšľať aká bude jeho dĺžka a ostatné vonkajšie rozmery. Keďže sa však hovorí o kompaktnom SUV, nový budúci model vychádzajúci z konceptu Minagi bude zrejme menší ako je súčasná Mazda CX-7.

Mazda Minagi zozadu
Koncept Minagi je v štýle nového dizajnového smeru Mazdy, predchodcom novej generácie modelov značky a tiež začiatkom novej éry tejto japonskej automobilky

Koncept Minagi štýlovo nadväzuje na minuloročný koncept štvordverového kupé Shinari, na ktorom Mazda po prvý predstavila svoj nový dizajnový jazyk Kodo. Nové technológie SkyActiv sľubuje Mazda aj u nového benzínového motora s priamym vstrekovaním, u "čistého" dieselového motora, ale aj u novej manuálnej prevodovky a automatickej SkyActiv-Drive.

Na autosalóne v Ženeve bude Mazda prezentovať kompletné SkyActiv technológie a popri ostatných produktoch aj štúdiu Mazda Shinari.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
Tak tomu sa povie pekne zihadlo.Uvidime v reale,ale na fotke to vyzera fain.
Pridal luky vo štvrtok 27 januára 2011 o 10:16
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring