Mazda s novým konceptom

Sobota, 05 júl 2008

Mazda predstaví na augustovom autosalóne v Moskve úplne nový koncept. Pôjde o športový kompaktný SUV crossover vytvorený špeciálne pre ruský trh.

Mazda Moskovský koncept Mazda Moskovský koncept

Koncept pre moskovský autosalón je najnovším modelom zo skupiny vytváranej v dizajne Nagare a kráča v šľapajach svojich predchodcov Nagare, Ryuga, Hakaze, Taiki a Furai. Nagare znamená po japonsky splývať a v automobilovom dizajne ide o úplne nový prístup, ktorý nachádza inšpiráciu v prírode a v prírodných elementoch, napríklad vo vetre. Dizajnová téma konceptu automobilky Mazda pre Moskvu 2008 sa volá crosswinds.

Rusko je jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov v Európe a veľmi rýchlo sa stáva najväčším automobilovým trhom celého regiónu. Automobily SUV sú v Rusku veľmi populárne, čo napovedá aj trhový podiel asi dvadsať percent. Najnovší koncept automobilky Mazda je navrhnutý tak, aby oslovil najmä mladších majiteľov SUV, ktorí majú zmysel pre štýl.

Mazda Moskovský koncept

Moskovský koncept, jeho pomenovanie bude oznámené neskôr, opäť poukazuje na veľkú kreativitu dizajnu Mazda. Vo februári 2008 získal napríklad Mazda dizajn tím dôležité ocenenie Grand Prix du Design na International Automobile v Paríži.

Novinárske dni na moskovskom autosalóne sú 26. a 27. augusta, 28. august je vyhradený pre odbornú verejnosť. Pre návštevníkov bude autosalón otvorený od 29. augusta do 7. septembra 2008. Nový Mazda koncept bude odhalený počas tlačovej konferencie spoločnosti Mazda 26. augusta.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.