Mazda ukáže nový crossover CX-3 v Los Angeles

Utorok, 28 október 2014

Japonská automobilka Mazda predstaví na novembrovom autosalóne v americkom Los Angeles model CX-3, úplne nový malý crossover odvodený z platformy hatchbacku Mazdy2. Mazda tak predstaví svoj model, ktorému dáva vysokú prioritu, o dosť skôr ako sa predpokladalo.

Mazda CX-3
Vo svetovej premiére predstaví Mazda na americkom autosalóne v Los Angeles svoj úplne nový kompaktný crossover CX-3. Snímka naznačuje budúce tvary nového modelu.

Nová Mazda CX-3 bude prvým modelom značky v novej generácii produktov. Po nej príde celý rad nových modelov s technológiou Skyactiv a dizajnovým smerom Kodo (duša filmových vzorov). Dizajnový smer Kodo je podľa Mazdy ako výťažok dizajnovej krásy a kultivovanosti a výrazom života vo vnútri vozidla. Nová CX-3 bude ostrejších tvarov, ktoré budú evokovať zvýšený pocit rýchlosti.

Nové malé SUV Mazdy použije technologický balík Skyactiv a bude vychádzať z platformy novej generácie Mazdy2. Je príliš skoro hovoriť o použitých motoroch v novej Mazde CX-3, pravdepodobné však je, že v ponuke budú tak benzínové ako aj naftové motory s objemom 1,5 litra. Nevie sa ani to, či nový model mať poháňané iba kolesá prednej nápravy, alebo či bude mať aj pohon štyroch kolies.

Na autosalóne v Los Angeles bude Mazda vystavovať aj nový roadster MX-5, ktorý tu bude mať americkú premiéru. Nový model je šitý na mieru pre americký trh. Pod kapotou bude mať dvojlitrový benzínový motor Skyactic G (pre iné trhy aj 1,5 litra) naladený výhradne pre nové MX-5. Namontovaný je pozdĺžne kvôli konfigurácii pohonu zadných kolies.

Auto Show v Los Angeles bude otvorený pre verejnosť od 21. do 30. novembra. Pre novinárov a ostatnú odbornú verejnosť o dva dni skôr – od 18. do 20. novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
To je dobre
Pridal Kaja v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:24
Nechcu nejak machrovat ale
Pridal Peta v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:25
Nechcu nejak machrovat ale
Pridal Peta v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:25
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."