Mazda ukáže nový crossover CX-3 v Los Angeles

Utorok, 28 október 2014

Japonská automobilka Mazda predstaví na novembrovom autosalóne v americkom Los Angeles model CX-3, úplne nový malý crossover odvodený z platformy hatchbacku Mazdy2. Mazda tak predstaví svoj model, ktorému dáva vysokú prioritu, o dosť skôr ako sa predpokladalo.

Mazda CX-3
Vo svetovej premiére predstaví Mazda na americkom autosalóne v Los Angeles svoj úplne nový kompaktný crossover CX-3. Snímka naznačuje budúce tvary nového modelu.

Nová Mazda CX-3 bude prvým modelom značky v novej generácii produktov. Po nej príde celý rad nových modelov s technológiou Skyactiv a dizajnovým smerom Kodo (duša filmových vzorov). Dizajnový smer Kodo je podľa Mazdy ako výťažok dizajnovej krásy a kultivovanosti a výrazom života vo vnútri vozidla. Nová CX-3 bude ostrejších tvarov, ktoré budú evokovať zvýšený pocit rýchlosti.

Nové malé SUV Mazdy použije technologický balík Skyactiv a bude vychádzať z platformy novej generácie Mazdy2. Je príliš skoro hovoriť o použitých motoroch v novej Mazde CX-3, pravdepodobné však je, že v ponuke budú tak benzínové ako aj naftové motory s objemom 1,5 litra. Nevie sa ani to, či nový model mať poháňané iba kolesá prednej nápravy, alebo či bude mať aj pohon štyroch kolies.

Na autosalóne v Los Angeles bude Mazda vystavovať aj nový roadster MX-5, ktorý tu bude mať americkú premiéru. Nový model je šitý na mieru pre americký trh. Pod kapotou bude mať dvojlitrový benzínový motor Skyactic G (pre iné trhy aj 1,5 litra) naladený výhradne pre nové MX-5. Namontovaný je pozdĺžne kvôli konfigurácii pohonu zadných kolies.

Auto Show v Los Angeles bude otvorený pre verejnosť od 21. do 30. novembra. Pre novinárov a ostatnú odbornú verejnosť o dva dni skôr – od 18. do 20. novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
To je dobre
Pridal Kaja v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:24
Nechcu nejak machrovat ale
Pridal Peta v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:25
Nechcu nejak machrovat ale
Pridal Peta v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:25
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.