Mazda ukáže nový crossover CX-3 v Los Angeles

Utorok, 28 október 2014

Japonská automobilka Mazda predstaví na novembrovom autosalóne v americkom Los Angeles model CX-3, úplne nový malý crossover odvodený z platformy hatchbacku Mazdy2. Mazda tak predstaví svoj model, ktorému dáva vysokú prioritu, o dosť skôr ako sa predpokladalo.

Mazda CX-3
Vo svetovej premiére predstaví Mazda na americkom autosalóne v Los Angeles svoj úplne nový kompaktný crossover CX-3. Snímka naznačuje budúce tvary nového modelu.

Nová Mazda CX-3 bude prvým modelom značky v novej generácii produktov. Po nej príde celý rad nových modelov s technológiou Skyactiv a dizajnovým smerom Kodo (duša filmových vzorov). Dizajnový smer Kodo je podľa Mazdy ako výťažok dizajnovej krásy a kultivovanosti a výrazom života vo vnútri vozidla. Nová CX-3 bude ostrejších tvarov, ktoré budú evokovať zvýšený pocit rýchlosti.

Nové malé SUV Mazdy použije technologický balík Skyactiv a bude vychádzať z platformy novej generácie Mazdy2. Je príliš skoro hovoriť o použitých motoroch v novej Mazde CX-3, pravdepodobné však je, že v ponuke budú tak benzínové ako aj naftové motory s objemom 1,5 litra. Nevie sa ani to, či nový model mať poháňané iba kolesá prednej nápravy, alebo či bude mať aj pohon štyroch kolies.

Na autosalóne v Los Angeles bude Mazda vystavovať aj nový roadster MX-5, ktorý tu bude mať americkú premiéru. Nový model je šitý na mieru pre americký trh. Pod kapotou bude mať dvojlitrový benzínový motor Skyactic G (pre iné trhy aj 1,5 litra) naladený výhradne pre nové MX-5. Namontovaný je pozdĺžne kvôli konfigurácii pohonu zadných kolies.

Auto Show v Los Angeles bude otvorený pre verejnosť od 21. do 30. novembra. Pre novinárov a ostatnú odbornú verejnosť o dva dni skôr – od 18. do 20. novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Komentáre
To je dobre
Pridal Kaja v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:24
Nechcu nejak machrovat ale
Pridal Peta v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:25
Nechcu nejak machrovat ale
Pridal Peta v nedeľu 09 novembra 2014 o 18:25
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.