Mazda6: po sedane aj kombi

Utorok, 18 september 2012

Po nedávnej premiére sedana Mazda6 na autosalóne v Moskve zverejnila japonská automobilka fotografie verzie kombi, ktorá sa predstaví koncom septembra na autosalóne v Paríži. Aj nové kombi strednej triedy, podobne ako sedan, vychádza zo známeho konceptu Takeri.

Mazda6 kombi
Mazda6, kombi strednej triedy, bude mať svetovú premiéru už o deväť dní v Paríži

Nová Mazda6 je vlajkovou loďou novej generácie automobilky Mazda. Spája tie najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda vo všetkých sférach, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Je druhým modelom novej generácie automobilov Mazda, ktoré využívajú kompletnú škálu technológií SkyActiv a dizajnový štýl Kodo – duša pohybu. Obsahuje tiež celý rad pokročilých bezpečnostných technológií a systém rekuperačného brzdenia i-ELOOP.

Kombi i sedan budú mať pod kapotou nový vznetový motor SkyActiv-D 2,2. Tento vznetový motor bude so štandardným alebo vysokým výkonom. Oba druhy vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Okrem toho bude nová Mazda6 používať aj dva benzínové motory SkyActiv-G 2,0 a SkyActiv-G 2,5 s priamym vstrekovaním.

Začiatok predaja nového modelu Mazda6 je plánovaný na február 2013.

Mazda6 kombi Mazda6 kombi a sedan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.