Mazda6: po sedane aj kombi

Utorok, 18 september 2012

Po nedávnej premiére sedana Mazda6 na autosalóne v Moskve zverejnila japonská automobilka fotografie verzie kombi, ktorá sa predstaví koncom septembra na autosalóne v Paríži. Aj nové kombi strednej triedy, podobne ako sedan, vychádza zo známeho konceptu Takeri.

Mazda6 kombi
Mazda6, kombi strednej triedy, bude mať svetovú premiéru už o deväť dní v Paríži

Nová Mazda6 je vlajkovou loďou novej generácie automobilky Mazda. Spája tie najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda vo všetkých sférach, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Je druhým modelom novej generácie automobilov Mazda, ktoré využívajú kompletnú škálu technológií SkyActiv a dizajnový štýl Kodo – duša pohybu. Obsahuje tiež celý rad pokročilých bezpečnostných technológií a systém rekuperačného brzdenia i-ELOOP.

Kombi i sedan budú mať pod kapotou nový vznetový motor SkyActiv-D 2,2. Tento vznetový motor bude so štandardným alebo vysokým výkonom. Oba druhy vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Okrem toho bude nová Mazda6 používať aj dva benzínové motory SkyActiv-G 2,0 a SkyActiv-G 2,5 s priamym vstrekovaním.

Začiatok predaja nového modelu Mazda6 je plánovaný na február 2013.

Mazda6 kombi Mazda6 kombi a sedan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."