Mazda6: po sedane aj kombi

Utorok, 18 september 2012

Po nedávnej premiére sedana Mazda6 na autosalóne v Moskve zverejnila japonská automobilka fotografie verzie kombi, ktorá sa predstaví koncom septembra na autosalóne v Paríži. Aj nové kombi strednej triedy, podobne ako sedan, vychádza zo známeho konceptu Takeri.

Mazda6 kombi
Mazda6, kombi strednej triedy, bude mať svetovú premiéru už o deväť dní v Paríži

Nová Mazda6 je vlajkovou loďou novej generácie automobilky Mazda. Spája tie najlepšie remeselné a technické zručnosti modelov Mazda vo všetkých sférach, od jazdných vlastností a dizajnu až po ekologické parametre a bezpečnosť. Je druhým modelom novej generácie automobilov Mazda, ktoré využívajú kompletnú škálu technológií SkyActiv a dizajnový štýl Kodo – duša pohybu. Obsahuje tiež celý rad pokročilých bezpečnostných technológií a systém rekuperačného brzdenia i-ELOOP.

Kombi i sedan budú mať pod kapotou nový vznetový motor SkyActiv-D 2,2. Tento vznetový motor bude so štandardným alebo vysokým výkonom. Oba druhy vyhovujú európskej emisnej norme Euro 6. Okrem toho bude nová Mazda6 používať aj dva benzínové motory SkyActiv-G 2,0 a SkyActiv-G 2,5 s priamym vstrekovaním.

Začiatok predaja nového modelu Mazda6 je plánovaný na február 2013.

Mazda6 kombi Mazda6 kombi a sedan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5