Mercedes AMG má 55 a chystá šesť edičných modelov

Streda, 10 august 2022

Mercedes-Benz si tento rok svojimi šiestimi mimoriadnymi modelmi Edition 55 na báze GLE SUV a GLE kupé pripomína 55. výročie vzniku športovej divízie automobilky.

1-merc-amg

Mercedes AMG na svoje 55. výročie vytvoril pre zákazníkov šesticu atraktívnych modelov Edition 55 s exkluzívnym rozsahom výbavy a doplnil ju pútavými detailmi.

V Edition 55 sú tri modely SUV: GLE 53 4Matic+, GLE 63 4Matic+ a GLE 63 S 4Matic+, a tri kupé GLE 53 4Matic+, GLE 63 4Matic+ a GLE 63 S 4Matic+. Na výber sú farby karosérie obsidiánová čierna metalíza alebo diamantová biela Manufaktur bright.

Kované 22-palcové disky AMG sú v matnej sivej farbe a s vysokolesklým ráfikom kolesa vytvárajú ďalšie kontrasty.

Exkluzívnym detailom je uzáver palivovej nádrže v striebornej chrómovej farbe s nápisom AMG, ktorý sa odhalí po otvorení veka palivovej nádrže.

Pre interiér je charakteristický kontrast čiernej a červenej. Nástupné lišty zdobí ušľachtilá oceľ s nápisom AMG s červeným osvetlením.

Na výročie odkazuje aj volant AMG Performance z mikrovlákna Dinamica s plaketami AMG a 55.

Sedadlá AMG sú potiahnuté dvojfarebnou kožou napa AMG vo farbách červená paprika/čierna. V tejto farebnej kombinácii môže byť vyhotovené aj obloženie dverí a stredová konzola.

Opierka ruky na stredovej konzole je zušľachtená vyrazeným erbom AMG.

Luxusno-športovú atmosféru interiéru dotvárajú ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien v matnej čiernej farbe.

Súčasťou modelov Edition 55 je aj na mieru vyrobená interiérová autoplachta AMG.

Jubilejné modely budú vo výrobe od septembra do decembra 2022.

1-merc-amg 2-merc-amg 3-merc-amg
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.