Mercedes-Benz E 63 AMG kombi - raketa na kolesách

Sobota, 10 október 2009

Raketou na kolesách by sa dal nazvať nový Mercedes-Benz 63 AMG. K limuzíne pribudla teraz aj verzia kombi (oficiálne model T). Krídla pre tento automobil na kolesách prirobila divízia AMG. Pod kapotu namontovali osemvalec s objemom 6,3 litra, ktorý pri 6800 otáčkach posiela na kolesá výkon 525 koní a 630 Nm, vďaka ktorým dokáže tento približne dvojtonový kolos zrýchliť na stovku za 4,6 sekundy.

Mercedes-Benz E 63

Nový Mercedes-Benz E 63 AMG vo vyhotovení kombi, teda model T, sa od februára 2010 začne dodávať aj na Slovensko. Pohonný agregát V8 6,3 litra (386 kW/525 k, 630 Nm) v spojení so 7-stupňovou športovou prevodovkou AMG Speedshift MCT (štyri jazdné programy, vrátane úsporného a športového, ktorý umožňuje preradiť už za 100 milisekúnd) zrýchli pri efektnej zvukovej kulise z nuly na 100 km/h iba za 4,6 sekundy. Nové kombi AMG vykazuje oproti svojmu predchodcovi o 12 % nižšiu celkovú spotrebu na úrovni 12,8 litra na 100 km. Maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 250 km/h. Pri objeme batožinového priestoru 695 až 1 950 litrov je tak nový E 63 AMG model T zároveň kombináciou jazdnej dynamiky a vysokej úžitkovej hodnoty.

Špičkový model triedy E dostal nielen svojský dizajn, novo navrhnutý funkčný interiér s kvalitnými materiálmi ale aj úplne novo vyvinutý (oproti predchodcovi má o 20 mm väčší rázvor) športový podvozok AMG Ride Control vrátane elektronicky regulovaného tlmenia a novej prednej nápravy.

Mercedes-Benz E 63

Komfort cestovania zvyšujú elektricky nastaviteľné športové sedadlá s optimalizovaným bočným držaním. Prvý raz je pre tento model dostupná keramická kompozitná brzdová sústava. Jedinečná kombinácia priekopníckych asistenčných systémov posúva aktívnu a pasívnu bezpečnosť v tejto triede vozidiel na novú úroveň. E 63 AMG model T tak poskytuje najvyšší štandard komfortu, bezpečnosti (vrátane trojstupňového ESP) i praktického využitia medzi automobilmi kategórie kombi.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.