Mercedes-Benz E kombi - horúca novinka

Streda, 05 august 2009

Nový Mercedes-Benz triedy E vo verzii kombi, Mercedesom označované písmenom T, bude mať premiéru na autosalóne vo Frankfurte v druhej polovici septembra. Pri dĺžke 4895 mm, šírke 1854 mm a výške 1471 mm má maximálny objem batožinového priestoru po sklopení zadných sedadiel 1950 litrov. Impozantne veľký je aj otvor a dĺžka priestoru pre náklad.

Mercedes-Benz E kombi

S úžitkovými vlastnosťami korešponduje i atletický a suverénne pôsobiaci zovňajšok novinky. Pôsobivé je striedanie konkávnych a konvexných plôch ohraničených dynamickými hranami a štruktúrovanými plochami. Zadná časť svojimi tvarmi zdôrazňuje funkčnosť vozidla zvýraznením horizontálnych línií. Nový model T triedy E jasne identifikujú tiež delené zadné koncové svetlá z LED diód.

Do nového kombi sa dá nakladať zozadu pri automatickom otvorení výklopných dverí po stlačení kľúča alebo kľučky dverí. Inovatívny systém Quickfold pritom umožňuje spolu i jednotlivo sklopiť zadné sedadlá bez predošlého prestavovania opierok hlavy a sedacích plôch a tým vytvoriť rovnú úložnú plochu. Jedinečné v tomto segmente vozidiel je aj voliteľné sklopné sedadlo v úložnom priestore.

Mercedes-Benz E kombi

Nové kombi Mercedes-Benz E má v sebe všetky technické a bezpečnostné inovácie limuzíny triedy E – od rozpoznávania únavy až po automatické zabrzdenie s plným účinkom pri identifikácii hroziacej nehody, adaptívneho asistenta diaľkových svetiel až po aktívnu prednú kapotu. Nové kombi dostalo tiež sériové pneumatické pruženie s reguláciou svetlej výšky na zadnej náprave. V oblasti bezpečnosti mu pribudli predné panvové airbagy. Kombi má oproti limuzíne ku zmenenej geometrii karosérie aj vyladený podvozok, tuhšie odpruženie a stabilizátory s torznou tyčou.

Mercedes-Benz E kombi

Vďaka novým motorom a optimalizácii aerodynamiky, hmotnosti, energetického manažmentu, či redukovaniu jazdných odporov má nové kombi výrazne nižšiu spotreba i emisie. Od začiatku predaja bude v ponuke päť pohonných agregátov – 220 CDI BlueEfficiency, 250 CDI BlueEfficiency, 350 CDI BlueEfficiency, 350 CGI BlueEfficiency a 500 CGI BlueEfficiency s výkonom od 170 koní do 388 koní. Od prvého štvrťroka 2010 pribudnú ďalšie – 200 CDI BlueEfficiency; 350 CDI 4MATIC BlueEfficiency; 200 CGI BlueEfficiency; 250 CGI BlueEfficiency a 350 4MATIC. Ako príklad úspornosti nového modelu T možno uviesť 250 CDI/204 k a 500 Nm – spotrebuje len 5,7 l/100 km a vykazuje iba 150 g CO2/km.

Oficiálny začiatok predaja nebol oznámený, ale model T triedy E si možno objednať na Slovensku už teraz.

Mercedes-Benz E kombi Mercedes-Benz E kombi Mercedes-Benz E kombi Mercedes-Benz E kombi Mercedes-Benz E kombi Mercedes-Benz E kombi Mercedes-Benz E kombi
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.