Mercedes-Benz modernizuje Vito

Nedeľa, 18 júl 2010

Po modernizácii osobnej verzie Viano pristúpil Mercedes k rovnakému kroku aj pri úžitkovom Vite a zmeny na modeli Vito sú obdobné ako na osobnom Viane. Pracovník v montérkach v novom vyhotovení poskytne teraz svojmu užívateľovi okrem vyššieho imidžu aj iné výhody, napríklad nižšie náklady na prevádzku.

Mercedes-Benz Vito

Na transportéri Mercedes-Benz Vito si už na prvý pohľad nemožno nevšimnúť robustnejšie nárazníky a zmeny v interiéri, ktorý pôsobí hodnotnejším dojmom a má aj zjednodušené ovládanie. Ďalšie významné zmeny oproti predchodcovi sú menej viditeľné, ale príjemnejšie pre užívateľa. Napríklad modernizované Vito má vyššie užitočné zaťaženie, nový podvozok s kompletne prepracovanými nápravami a novým nastavením podľa špecifikácie modelov, vyšší komfort, výrazne zníženú hladinu hluku a vyššiu hospodárnosť.

Vito novej generácie dostalo najmodernejšie štvor- a šesťvalcové motory. Výkony upravených motorov sa pohybujú od 95 koní do 258 koní. Na ne je napojená nová šesťstupňová mechanická prevodovka s ručným radením – sériovo sa dodáva ku všetkým dieselovým štvorvalcom. Nový transportér vďaka tomu spĺňa emisnú normu Euro 5. Spotreba pohonných látok a produkcia emisií CO2 je popritom nižšia v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi až o 15 percent.

Okrem motorovej techniky za priaznivé ekologické a ekonomické parametre zodpovedá i technológia BlueEfficiency dodávaná za príplatok, ktorá zahŕňa okrem iného pomocné agregáty, napríklad Eco systém Stop/Start – zariadenie, ktoré automaticky vypne motor pri státí na križovatke alebo v kolóne a potom ho znovu naštartuje, alebo pneumatiky s optimalizovaným valivým odporom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.