Mercedes-Benz modernizuje Vito

Nedeľa, 18 júl 2010

Po modernizácii osobnej verzie Viano pristúpil Mercedes k rovnakému kroku aj pri úžitkovom Vite a zmeny na modeli Vito sú obdobné ako na osobnom Viane. Pracovník v montérkach v novom vyhotovení poskytne teraz svojmu užívateľovi okrem vyššieho imidžu aj iné výhody, napríklad nižšie náklady na prevádzku.

Mercedes-Benz Vito

Na transportéri Mercedes-Benz Vito si už na prvý pohľad nemožno nevšimnúť robustnejšie nárazníky a zmeny v interiéri, ktorý pôsobí hodnotnejším dojmom a má aj zjednodušené ovládanie. Ďalšie významné zmeny oproti predchodcovi sú menej viditeľné, ale príjemnejšie pre užívateľa. Napríklad modernizované Vito má vyššie užitočné zaťaženie, nový podvozok s kompletne prepracovanými nápravami a novým nastavením podľa špecifikácie modelov, vyšší komfort, výrazne zníženú hladinu hluku a vyššiu hospodárnosť.

Vito novej generácie dostalo najmodernejšie štvor- a šesťvalcové motory. Výkony upravených motorov sa pohybujú od 95 koní do 258 koní. Na ne je napojená nová šesťstupňová mechanická prevodovka s ručným radením – sériovo sa dodáva ku všetkým dieselovým štvorvalcom. Nový transportér vďaka tomu spĺňa emisnú normu Euro 5. Spotreba pohonných látok a produkcia emisií CO2 je popritom nižšia v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi až o 15 percent.

Okrem motorovej techniky za priaznivé ekologické a ekonomické parametre zodpovedá i technológia BlueEfficiency dodávaná za príplatok, ktorá zahŕňa okrem iného pomocné agregáty, napríklad Eco systém Stop/Start – zariadenie, ktoré automaticky vypne motor pri státí na križovatke alebo v kolóne a potom ho znovu naštartuje, alebo pneumatiky s optimalizovaným valivým odporom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.