Mercedes na prácu i pre rodinu

Streda, 13 október 2010

V Európe sa začali predávať nové vozidlá Mercedes-Benz Vito a Viano. Oba modely prešli rozsiahlou modernizáciou - úžitkovo ladené Vito i viac-menej rodinne založené Viano. Nové modelové rady spĺňajú emisnú normu Euro 5.

Mercedes-Benz Vito
Už k nám dorazili nové mercedesy po modernizácii – Vito na prácu, Viano aj pre rodinu

Vito i Viano dostali novú tvár. Napríklad pozmenenú mriežku chladiča a nové svetlomety. V ponuke sú aj bixenónové svetlá s denným osvetlením LED diódami, svetlami do zákrut a ostrekovačmi svetlometov. Inovácia zasiahla aj zadné svetlá a oba nárazníky. Interiér oboch noviniek prináša vyšší komfort pre vodiča i posádku, zjednodušené ovládanie a obsluhu vozidla, zvýšenie trvanlivosti a estetiky vďaka kvalitnejším materiálom.

Nové agregáty pre Vito a Viano sú úspornejšie, šetrné voči životnému prostrediu, pritom výkonnejšie, majú lepšiu charakteristiku výkonových parametrov a kultivovanejší chod.

Vito i Viano používajú pohon zadných kolies, v ponuke je však aj pohon 4x4. Oba modely majú kompletne novo vyvinutý podvozok. Cena úžitkového Vita 110 CDI začína pri 18 666 €, osobného 21 249 € (dodáva sa od výkonnejšieho 100 kW motora). Obe ceny sú bez DPH. Viano vyjde najmenej na 31 040 € vrátane DPH.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.