Mercedes na prácu i pre rodinu

Streda, 13 október 2010

V Európe sa začali predávať nové vozidlá Mercedes-Benz Vito a Viano. Oba modely prešli rozsiahlou modernizáciou - úžitkovo ladené Vito i viac-menej rodinne založené Viano. Nové modelové rady spĺňajú emisnú normu Euro 5.

Mercedes-Benz Vito
Už k nám dorazili nové mercedesy po modernizácii – Vito na prácu, Viano aj pre rodinu

Vito i Viano dostali novú tvár. Napríklad pozmenenú mriežku chladiča a nové svetlomety. V ponuke sú aj bixenónové svetlá s denným osvetlením LED diódami, svetlami do zákrut a ostrekovačmi svetlometov. Inovácia zasiahla aj zadné svetlá a oba nárazníky. Interiér oboch noviniek prináša vyšší komfort pre vodiča i posádku, zjednodušené ovládanie a obsluhu vozidla, zvýšenie trvanlivosti a estetiky vďaka kvalitnejším materiálom.

Nové agregáty pre Vito a Viano sú úspornejšie, šetrné voči životnému prostrediu, pritom výkonnejšie, majú lepšiu charakteristiku výkonových parametrov a kultivovanejší chod.

Vito i Viano používajú pohon zadných kolies, v ponuke je však aj pohon 4x4. Oba modely majú kompletne novo vyvinutý podvozok. Cena úžitkového Vita 110 CDI začína pri 18 666 €, osobného 21 249 € (dodáva sa od výkonnejšieho 100 kW motora). Obe ceny sú bez DPH. Viano vyjde najmenej na 31 040 € vrátane DPH.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.