Mercedes na prácu i pre rodinu

Streda, 13 október 2010

V Európe sa začali predávať nové vozidlá Mercedes-Benz Vito a Viano. Oba modely prešli rozsiahlou modernizáciou - úžitkovo ladené Vito i viac-menej rodinne založené Viano. Nové modelové rady spĺňajú emisnú normu Euro 5.

Mercedes-Benz Vito
Už k nám dorazili nové mercedesy po modernizácii – Vito na prácu, Viano aj pre rodinu

Vito i Viano dostali novú tvár. Napríklad pozmenenú mriežku chladiča a nové svetlomety. V ponuke sú aj bixenónové svetlá s denným osvetlením LED diódami, svetlami do zákrut a ostrekovačmi svetlometov. Inovácia zasiahla aj zadné svetlá a oba nárazníky. Interiér oboch noviniek prináša vyšší komfort pre vodiča i posádku, zjednodušené ovládanie a obsluhu vozidla, zvýšenie trvanlivosti a estetiky vďaka kvalitnejším materiálom.

Nové agregáty pre Vito a Viano sú úspornejšie, šetrné voči životnému prostrediu, pritom výkonnejšie, majú lepšiu charakteristiku výkonových parametrov a kultivovanejší chod.

Vito i Viano používajú pohon zadných kolies, v ponuke je však aj pohon 4x4. Oba modely majú kompletne novo vyvinutý podvozok. Cena úžitkového Vita 110 CDI začína pri 18 666 €, osobného 21 249 € (dodáva sa od výkonnejšieho 100 kW motora). Obe ceny sú bez DPH. Viano vyjde najmenej na 31 040 € vrátane DPH.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.