Mercedes: tretia generácia SLK

Streda, 26 január 2011

Roadster Mercedes-Benz SLK tretej generácie je na svete. Nový dvojmiestny otvorený automobil kombinuje športový štýl, komfort, výrazný dizajn športového auta a špičkové výkony s príkladnou ekologickosťou. Premiéru nebude mať na žiadnom autosalóne, no predstaví sa na domácej pôde v Štuttgarte pri 125. výročí vzniku automobilky.

Mercedes-Benz SLK tretej generácie
Malý dvojmiestny roadster predstaví automobilka pri 125. výročí svojho vzniku

Nový dvojsedadlový roadster bude stáť na novej podvozkovej platforme s pohonom kolies zadnej nápravy. Vonkajší vzhľad je oproti odchádzajúcej generácii menej agresívny. Predná časť pripomína príbuznosť so superšportom SLS AMG a kupé CLS. Nový roadster ani tentoraz nebude mať plátennú strechu, ale tri druhy pevnej skladacej strechy – štandardne hliníkovú a dve presklené panoramatické s možnosťou zatmavenia.

Nový SLK bude výrobca osadzovať troma motormi. Základnou motorizáciou budú dve výkonové verzie benzínového motora s objemom 1,8 litra s výkonmi 187 koní (SLK 200) a 207 koní (SLK 250). Treťou pohonnou jednotkou bude 3,5 litrový šesťvalec s výkonom 306 koní (SLK 350).

Mercedes-Benz SLK tretej generácie
Novinkou roadstera SLK tretej generácie je panoramatická strecha Magic Sky Control

Roadster Mercedes-Benz SLK by sa na naše cesty mal dostať v letných mesiacoch tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.