Mercedes: tretia generácia SLK

Streda, 26 január 2011

Roadster Mercedes-Benz SLK tretej generácie je na svete. Nový dvojmiestny otvorený automobil kombinuje športový štýl, komfort, výrazný dizajn športového auta a špičkové výkony s príkladnou ekologickosťou. Premiéru nebude mať na žiadnom autosalóne, no predstaví sa na domácej pôde v Štuttgarte pri 125. výročí vzniku automobilky.

Mercedes-Benz SLK tretej generácie
Malý dvojmiestny roadster predstaví automobilka pri 125. výročí svojho vzniku

Nový dvojsedadlový roadster bude stáť na novej podvozkovej platforme s pohonom kolies zadnej nápravy. Vonkajší vzhľad je oproti odchádzajúcej generácii menej agresívny. Predná časť pripomína príbuznosť so superšportom SLS AMG a kupé CLS. Nový roadster ani tentoraz nebude mať plátennú strechu, ale tri druhy pevnej skladacej strechy – štandardne hliníkovú a dve presklené panoramatické s možnosťou zatmavenia.

Nový SLK bude výrobca osadzovať troma motormi. Základnou motorizáciou budú dve výkonové verzie benzínového motora s objemom 1,8 litra s výkonmi 187 koní (SLK 200) a 207 koní (SLK 250). Treťou pohonnou jednotkou bude 3,5 litrový šesťvalec s výkonom 306 koní (SLK 350).

Mercedes-Benz SLK tretej generácie
Novinkou roadstera SLK tretej generácie je panoramatická strecha Magic Sky Control

Roadster Mercedes-Benz SLK by sa na naše cesty mal dostať v letných mesiacoch tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.