Mercedes vyšperkoval géčko

Piatok, 11 júl 2008

Pravá nefalšovaná klasika, jeden z najstarších modelov Mercedes-Benz, s dátumom narodenia február 1979. Príťažlivé géčko sa tak skoro nedočká dôchodku. Po viacerých omladzovacích kúrach dostal teraz model G vitamínovú injekciu na väčšiu silu od AMG.

Mercedes G 55 AMG Mercedes G 55 AMG

Osemvalec 5,5 l so zvýšeným výkonom na 373 kW/507 k, krútiacim momentom 700 Nm, akceleráciou z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy, maximálnou rýchlosťou elektronicky obmedzenou na 210 km/h, novou maskou chladiča, 19-palcovými diskami AMG z ľahkej zliatiny, exkluzívnym interiérom, najnovšou telematikou, prvýkrát v tomto klasickom terénnom automobile voliteľnou klimatizáciou sedadiel a koženým čalúnením designo – to sú charakteristické prvky vycizelovanej triedy G, ktorá sa ako Mercedes G 55 AMG začne v septembri dodávať aj na Slovensko.

Mercedes G 55 AMG Mercedes G 55 AMG

Mercedes G 55 AMG sa bude vyrábať výlučne ako dlhá päťdverová verzia Station. Bezpečnosť a komfort jazdy v tomto offroade zvyšuje napríklad elektronický stabilizačný program ESP, ktorý dostal novú, výkonnejšiu riadiacu jednotku. Integrovaný regulátor priečneho zrýchlenia zasa umožňuje presnejšie rozoznať výrazne dynamické jazdné manévre a následne optimalizovať stabilitu vozidla. Vo vozidle nechýba ani asistent rozjazdu pri stúpaní.

Pôsobivý styling nového AMG triedy G zvýrazňujú vykrojené blatníky, ktoré vypĺňajú leštené disky so šírkou 9,5 palca a s pneumatikami 275/55 R 19. Celkový dojem umocňujú dve oválne a pochrómované dvojité koncovky výfuku AMG.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.