Mercedes vyšperkoval géčko

Piatok, 11 júl 2008

Pravá nefalšovaná klasika, jeden z najstarších modelov Mercedes-Benz, s dátumom narodenia február 1979. Príťažlivé géčko sa tak skoro nedočká dôchodku. Po viacerých omladzovacích kúrach dostal teraz model G vitamínovú injekciu na väčšiu silu od AMG.

Mercedes G 55 AMG Mercedes G 55 AMG

Osemvalec 5,5 l so zvýšeným výkonom na 373 kW/507 k, krútiacim momentom 700 Nm, akceleráciou z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy, maximálnou rýchlosťou elektronicky obmedzenou na 210 km/h, novou maskou chladiča, 19-palcovými diskami AMG z ľahkej zliatiny, exkluzívnym interiérom, najnovšou telematikou, prvýkrát v tomto klasickom terénnom automobile voliteľnou klimatizáciou sedadiel a koženým čalúnením designo – to sú charakteristické prvky vycizelovanej triedy G, ktorá sa ako Mercedes G 55 AMG začne v septembri dodávať aj na Slovensko.

Mercedes G 55 AMG Mercedes G 55 AMG

Mercedes G 55 AMG sa bude vyrábať výlučne ako dlhá päťdverová verzia Station. Bezpečnosť a komfort jazdy v tomto offroade zvyšuje napríklad elektronický stabilizačný program ESP, ktorý dostal novú, výkonnejšiu riadiacu jednotku. Integrovaný regulátor priečneho zrýchlenia zasa umožňuje presnejšie rozoznať výrazne dynamické jazdné manévre a následne optimalizovať stabilitu vozidla. Vo vozidle nechýba ani asistent rozjazdu pri stúpaní.

Pôsobivý styling nového AMG triedy G zvýrazňujú vykrojené blatníky, ktoré vypĺňajú leštené disky so šírkou 9,5 palca a s pneumatikami 275/55 R 19. Celkový dojem umocňujú dve oválne a pochrómované dvojité koncovky výfuku AMG.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.