Mercedes-AMG GT2: Na pretekárske okruhy i na cesty

Streda, 04 január 2023

S cieľom rozšíriť program pretekárskeho športu pre zákazníkov uvádza mercedes nový model Mercedes-AMG GT2. Nový zákaznícky pretekársky automobil je najvýkonnejšie homologizované pretekárske auto v dvanásťročnej histórii športového programu pre zákazníkov.

1-mercedes-AMG-GT2
Nový zákaznícky pretekársky Mercedes-AMG GT2 je určený pre ambicióznych športovo orientovaných zákazníkov

Mercedes-AMG GT2 ponúka extrémne vysokú úroveň bezpečnosti pretekárskeho jazdenia a prichádza s mnohými novými športovo-pretekárskymi technológiami. Novinka predstavuje atraktívny automobil najmä pre ambicióznych amatérov.

Nové GT2 vypĺňa medzeru medzi rovnako zameranými modelmi Mercedes-AMG GT3 a Mercedes-AMG GT4. Zatiaľ čo s modelom GT3 jazdia v rastúcej miere profesionáli a GT4 predstavuje spravidla vstup do sveta GT športu, model GT2 je primárne orientovaný na cieľovú skupinu vodičov-džentlmenov.

Výraznou charakteristikou nového GT2 je jeho maximálny výkon s hodnotou 520 kW/707 k a najvyšším krútiacim momentom 800 Nm. Zdrojom týchto hodnôt je 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s plochým kľukovým hriadeľom.

Výkon sa prenáša pomocou sekvenčnej šesťstupňovej pretekárskej prevodovky s pádlami pod volantom. Aj GT2 rovnako ako všetky ostatné modely GT je s koncepciou motor vpredu – prevodovka vzadu – usporiadanie nazývané transaxle. Nechýba ani samosvorný diferenciál.

Podvozok je vybavený nastaviteľnými pretekárskymi tlmičmi a stabilizátormi. Predná i zadná náprava má vpredu i vzadu lichobežníkové zavesenie vyrobené z hliníka.

Vďaka rozsiahlemu použitiu hliníka a karbónu je hmotnosť nového Mercedes-AMG GT2 pod hodnotou 1,4 tony. Novinka dostala prepracované zadné prítlačné krídlo, ktoré je nastaviteľné pre konkrétny pretekársky okruh.

Nový GT2 jazdí na kovaných 18-palcových kolesách upevnených centrálnou maticou. V pretekárskom interiéri je pre vodiča zaistená pasívna bezpečnosť a nechýba ani komfort v podobe klimatizácie.

Informáciu o cene nového pretekárskeho modelu pre športovo založených zákazníkov v mercedese zatiaľ nespomenuli.

Uvedenie modelu Mercedes-AMG GT2 na trh sa uskutoční v priebehu motoristickej sezóny 2023.

1-mercedes-AMG-GT2 2-mercedes-AMG-GT2 3-mercedes-AMG-GT2
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.