Mercedes-AMG GT3 Edition 55 pre päť šťastlivcov

Štvrtok, 15 september 2022

Mercedes-AMG pripravil a uvádza na trh mimoriadne exkluzívny pretekársky automobil Mercedes-AMG GT3 Edition 55. Robí tak pri príležitosti 55. narodenín spoločnosti.

1-mercedes-amg-gt3-edition-55
Mercedes-AMG GT3 Edition 55 prichádza pri príležitosti 55. výročia značky

Výrobca pretekárskych vozidiel z Affalterbachu ručne vyrobí iba päť exemplárov mimoriadneho modelu GT3 Edition 55. Model limitovanej výroby zažiari jedinečnými technickými atribútmi a mnohými špecifickými detailmi výbavy, vďaka ktorým sa stáva vyhľadávaným zberateľským kúskom.

Nový edičný exemplár má nápadný dizajn s pohľadovými uhlíkovými vláknami aj optimalizovaným výkonom motora. Aby tých "mimoriadností" nebolo málo, súčasťou edície modelu GT3 Edition 55 bude aj škatuľka Edition 55 – 1 OF 5 s exkluzívnymi hodinkami IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG s vygravírovaným číslom podvozku. Počet piatich kusov GT3 Edition 55 je pevne stanovený.

Edícia 55 nemá homologizáciu FIA, a preto môže mať vyšší výkon motora. Optimalizovaný 6,3-litrový motor V8 AMG produkuje 650 k, čo je približne o 100 k viac ako má homologizovaná verzia FIA. Preto aj výfuková sústava z inconelu nemusí mať tlmič hluku, čím auto môže vytvárať výraznejšiu zvukovú kulisu.

Exkluzivita prevláda aj vo farebnom stvárnení, dizajne vozidla GT3 Edition 55. Špeciálne lakovanie s jednovrstvovým lakom vo farbe alpínska sivá Manufaktur s červenými prvkami dokonale dopĺňa matné vyhotovenie aerodynamických konštrukčných dielov ako sú predný difúzor, zadný difúzor, zadné krídlo s koncovými panelmi, krídelká, žalúzia, maska chladiča a bočné obloženie prahov.

Na dverách edičného modelu osadeného hladkými pneumatikami je nalakovaný erb Affalterbachu, a logo AMG a logo 55. výročia zdobia zadné krídlo.

V interiéri pretekárskeho kokpitu GT3 Edition 55 sú ďalšie detaily – od nástupných líšt cez obloženie dverí a stredovú konzolu až po prístrojovú dosku. Ďalším vizuálnym prvkom v interiéri sú bezpečnostné pásy so strieborným akcentom.

Modelom Mercedes-AMG GT3 Edition 55 rozširuje Mercedes-AMG svoju ponuku mimoriadnych modelov pri príležitosti 55. výročia značky. Okrem GT3 Edition 55 sú v ponuke aj ďalšie edície vozidiel značky Mercedes-AMG. Predajná cena modelu GT3 Edition 55 je 625 000 eur (bez DPH).

1-mercedes-amg-gt3-edition-55 2-mercedes-amg-gt3-edition-55 3-mercedes-amg-gt3-edition-55
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Mercedes-AMG
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.