Mercedes-AMG GT3 Edition 55 pre päť šťastlivcov

Štvrtok, 15 september 2022

Mercedes-AMG pripravil a uvádza na trh mimoriadne exkluzívny pretekársky automobil Mercedes-AMG GT3 Edition 55. Robí tak pri príležitosti 55. narodenín spoločnosti.

1-mercedes-amg-gt3-edition-55
Mercedes-AMG GT3 Edition 55 prichádza pri príležitosti 55. výročia značky

Výrobca pretekárskych vozidiel z Affalterbachu ručne vyrobí iba päť exemplárov mimoriadneho modelu GT3 Edition 55. Model limitovanej výroby zažiari jedinečnými technickými atribútmi a mnohými špecifickými detailmi výbavy, vďaka ktorým sa stáva vyhľadávaným zberateľským kúskom.

Nový edičný exemplár má nápadný dizajn s pohľadovými uhlíkovými vláknami aj optimalizovaným výkonom motora. Aby tých "mimoriadností" nebolo málo, súčasťou edície modelu GT3 Edition 55 bude aj škatuľka Edition 55 – 1 OF 5 s exkluzívnymi hodinkami IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG s vygravírovaným číslom podvozku. Počet piatich kusov GT3 Edition 55 je pevne stanovený.

Edícia 55 nemá homologizáciu FIA, a preto môže mať vyšší výkon motora. Optimalizovaný 6,3-litrový motor V8 AMG produkuje 650 k, čo je približne o 100 k viac ako má homologizovaná verzia FIA. Preto aj výfuková sústava z inconelu nemusí mať tlmič hluku, čím auto môže vytvárať výraznejšiu zvukovú kulisu.

Exkluzivita prevláda aj vo farebnom stvárnení, dizajne vozidla GT3 Edition 55. Špeciálne lakovanie s jednovrstvovým lakom vo farbe alpínska sivá Manufaktur s červenými prvkami dokonale dopĺňa matné vyhotovenie aerodynamických konštrukčných dielov ako sú predný difúzor, zadný difúzor, zadné krídlo s koncovými panelmi, krídelká, žalúzia, maska chladiča a bočné obloženie prahov.

Na dverách edičného modelu osadeného hladkými pneumatikami je nalakovaný erb Affalterbachu, a logo AMG a logo 55. výročia zdobia zadné krídlo.

V interiéri pretekárskeho kokpitu GT3 Edition 55 sú ďalšie detaily – od nástupných líšt cez obloženie dverí a stredovú konzolu až po prístrojovú dosku. Ďalším vizuálnym prvkom v interiéri sú bezpečnostné pásy so strieborným akcentom.

Modelom Mercedes-AMG GT3 Edition 55 rozširuje Mercedes-AMG svoju ponuku mimoriadnych modelov pri príležitosti 55. výročia značky. Okrem GT3 Edition 55 sú v ponuke aj ďalšie edície vozidiel značky Mercedes-AMG. Predajná cena modelu GT3 Edition 55 je 625 000 eur (bez DPH).

1-mercedes-amg-gt3-edition-55 2-mercedes-amg-gt3-edition-55 3-mercedes-amg-gt3-edition-55
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Mercedes-AMG
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.