Mercedes-Benz Citan: kompaktná dodávka

Štvrtok, 16 február 2012

Mercedes-Benz zverejnil dve skice a oficiálne informácie o novom kompaktnom úžitkovom modeli, ktorý štuttgartský výrobca vyvíjal v spolupráci s alianciou Renault Nissan. Nový Citan sa bude dodávať ako dodávka, kombi a mixto v rôznych dĺžkach a nosnostiach. Verejnosti sa predstaví v septembri na výstave IAA úžitkových vozidiel v nemeckom Hannoveri.

Mercedes Citan

K doterajším trom radom úžitkových vozidiel Vito, Sprinter a Vario pribudne teraz nový konštrukčný rad, kompaktná dodávka, ktorá automobilke chýbala. Nový Citan (názov vznikol zo slov City a Titan) by mohol konkurovať modelom ako WV Combo, Fiat Dobló, Renault Kangoo alebo Citroën Berlingo.

Mercedes-Benz Citan bude v ponuke ako skriňová dodávka, kombi a multifunkčná verzia (nepriamy nástupca modelu Vaneo ?). Vyrábať sa bude v rôznych dĺžkach a hmotnostiach a všetky varianty dostanú sériovo okrem iného ESP.

Pohon pre Citan zabezpečí široká škála úsporných a ekologických dieselových i zážihových motorov od 82 po 109 koní s technológiou BlueEfficiency na zníženie spotreby a i emisií. Pribudnúť má aj verzia na elektrický pohon.

Robustný Mercedes-Benz Citan má podľa výrobcu predpoklady pre dlhú životnosť, kvalitu, hospodárnosť, bezpečnosť a dynamickú jazdu. Ponúkať bude veľký priestor na náklad pri menších vonkajších rozmeroch. Vysokú úroveň má mať interiér Citanu, kvalita materiálov a spracovanie.

Mercedes Citan Mercedes Citan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring