Mercedes-Benz Citan: kompaktná dodávka

Štvrtok, 16 február 2012

Mercedes-Benz zverejnil dve skice a oficiálne informácie o novom kompaktnom úžitkovom modeli, ktorý štuttgartský výrobca vyvíjal v spolupráci s alianciou Renault Nissan. Nový Citan sa bude dodávať ako dodávka, kombi a mixto v rôznych dĺžkach a nosnostiach. Verejnosti sa predstaví v septembri na výstave IAA úžitkových vozidiel v nemeckom Hannoveri.

Mercedes Citan

K doterajším trom radom úžitkových vozidiel Vito, Sprinter a Vario pribudne teraz nový konštrukčný rad, kompaktná dodávka, ktorá automobilke chýbala. Nový Citan (názov vznikol zo slov City a Titan) by mohol konkurovať modelom ako WV Combo, Fiat Dobló, Renault Kangoo alebo Citroën Berlingo.

Mercedes-Benz Citan bude v ponuke ako skriňová dodávka, kombi a multifunkčná verzia (nepriamy nástupca modelu Vaneo ?). Vyrábať sa bude v rôznych dĺžkach a hmotnostiach a všetky varianty dostanú sériovo okrem iného ESP.

Pohon pre Citan zabezpečí široká škála úsporných a ekologických dieselových i zážihových motorov od 82 po 109 koní s technológiou BlueEfficiency na zníženie spotreby a i emisií. Pribudnúť má aj verzia na elektrický pohon.

Robustný Mercedes-Benz Citan má podľa výrobcu predpoklady pre dlhú životnosť, kvalitu, hospodárnosť, bezpečnosť a dynamickú jazdu. Ponúkať bude veľký priestor na náklad pri menších vonkajších rozmeroch. Vysokú úroveň má mať interiér Citanu, kvalita materiálov a spracovanie.

Mercedes Citan Mercedes Citan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.