Mercedes-Benz GLC na prahu svojej premiéry

Pondelok, 30 máj 2022

Už len dva dni zostávajú do svetovej premiéry novej triedy GLC. Uvedenie špičkového modelu Mercedes-Benz GLC bude 1. júna a pôjde o digitálnu premiéru na online platforme. Aby ste mohli byť svedkami veľkolepého predstavenie novej trojcípej hviezdy, potom si svoj smartfón či notebook zapnite v stredu o 17-tej hodine nášho (SELČ) času.

mercede-glc-sm
Malá upútavka pred premiérou nového Mercedesa-Benz GLC

Mercedes-Benz má dnes v ponuke až päť samostatných tried SUV. Od najmenšieho GL po najväčšie a najluxusnejšie GLS. Okrem toho ešte dva modely kupé na báze GLC a GLE. Uprostred je stredne veľké GLC, ktoré je zo všetkých najžiadanejšie. Znamená to, že ak modely SUV tvoria tretinu všetkých predaných mercedesov, tak modely GLC sú veľmi početnou skupinou medzi všetkými predanými SUV štuttgartskej značky.

Práve trieda GLC predstaví v stredu tento týždeň úplne nový model. GLC je svetovým lídrom na trhu vo svojom segmente a najdynamickejším a najúspešnejším SUV značky Mercedes‑Benz. Nová generácia túto pozíciu ešte posilní vďaka 100-percentnému hybridnému pohonu, plne digitálnemu kokpitu a rozsiahlej sériovej výbave vrátane línie Avantgarde.

O novom GLC mercedes hovorí, že spája výrazný športový dizajn s luxusným interiérom. Okrem variabilného priestoru a všestranného infotainmentu MBUX sa vďaka sériovému pohonu všetkých kolies 4Matic a špeciálnemu jazdnému programu vyznačuje aj výbornými vlastnosťami v teréne. Modely s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete, s elektrickým dojazdom viac ako 100 kilometrov, okrem toho umožňujú každodenné používanie takmer bez emisií.

Digitálna svetová premiéra je založená na úplne novej filmovej koncepcii. Ponúka zábavný pohľad do zákulisia uvádzania digitálnych produktov. Divák zažije najzaujímavejšie prvky novej GLC ako pozorovateľ príprav na natáčanie na filmovej scéne – s vášnivým, no mierne zmäteným režisérom, príliš horlivým tímom a šikovným pilotom formuly 1.

Verejnosť bude môcť sledovať svetovú premiéru na mnohých kanáloch Mercedes-Benz, ako sú YouTube, LinkedIn a Twitter. Popri originálnom znení v angličtine budú k dispozícii aj prepisy v celkovo šiestich jazykoch. Rozsiahlu ponuku informácií neskôr doplnia videá, fotografie, grafy a textové správy. Virtuálna diskusia s odborníkmi značky Mercedes-Benz navyše umožní v rámci digitálnej svetovej premiéry zodpovedanie individuálnych otázok.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.