Mercedes-Benz GLE Coupé: Prichádza druhá generácia

Piatok, 30 august 2019

Nový Mercedes-Benz GLE kupé a Mercedes-AMG GLE 53 4Matic + kupé druhej generácie prichádzajú s technikou nového konštrukčného radu veľkých prémiových SUV.

1-Mercedes-GLE

Druhá generácia GLE Coupé pokračuje v trende tej prvej. Štýlová silueta s viac sa zvažujúcou zadnou časťou karosérie poskytne zrejme menej priestoru ako predchádzajúca generácia, najmä pre cestujúcich na zadných sedadlách.

V čase uvedenia na trh budú najprv k dispozícii výkonné šesťvalcové dieselové motory vo verzii 350 d a 400 d. Oba nové modely majú nový pohon všetkých kolies 4MATIC so systémom Torque on Demand a o 60 mm kratší rázvor kolies v porovnaní s modelom GLE SUV.

Verzia s benzínovým motorom sa v čase uvedenia na trh bude ponúkať ako model Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

2-Mercedes-GLE

Už teraz sa pripravuje aj verzia s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete, ktorá bude mať dlhší dojazd a lokálne menšie množstvo emisií ako model GLE SUV.

Premiéru nové kupé bude mať mercedes o dva týždne na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.