Mercedes-Benz: Nový malý van v novej triede T

Streda, 27 apríl 2022

Mercedes-Benz prináša do segmentu malých vanov svojim novým modelom veľký komfort, priestor s dvomi, neskôr aj tromi radmi sedadiel, pohodlie pre rodinu, a navyše aj veľký batožinový priestor.

1-Merc-van

Nová trieda T značky Mercedes-Benz rozširuje svoje portfólio o malé modely van pre tých, čo trávia svoj voľný čas aktívne. V mercedese hovoria tomu, že "Život naberá na veľkosti", čo okrem iného znamená, že na zadnej lavici je dostatok miesta až pre tri detské sedačky a zostáva miesto aj pre veľký batožinový priestor.

Nový van má moderný dizajn, rozsiahlu bezpečnostnú výbavu a všestrannú konektivitu. Posuvné dvere na oboch stranách vozidla umožňujú komfortný prístup do priestoru zadných sedadiel. Vďaka tomu je možné v úzkych uličkách a medzerách na zaparkovanie rýchlo a bezpečne nastúpiť a vystúpiť. Predmety možno do vozidla nakladať cez široké zadné bočné dvere z oboch strán, aj zadnými výklopnými dverami.

Výrobca prostredníctvom novej triedy T prináša do segmentu súkromných malých vanov prvotriedny komfort a zároveň umožňuje atraktívny vstup do sveta značky s hviezdou pre všetkých, ktorí potrebujú veľký priestor.

Celkom nový model v sebe spája viacúčelovosť, veľký vnútorný priestor a vysokú úroveň výbavy – od infotainmentu MBUX a elektrickej parkovacej brzdy cez 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny (na prianie zákazníka), ďalej systém Keylees go, alebo náladové osvetlenie až po čalúnenie sedadiel z imitácie kože a rôzne ozdobné prvky.

Vďaka rozsiahlej sériovej bezpečnostnej výbave so siedmimi airbagmi a množstvom asistenčných jazdných systémov je nový malý van moderným, spoľahlivým spoločníkom pre rodiny a ľudí, ktorí trávia svoj voľný čas aktívne.

Malý van je kombináciou kompaktných vonkajších rozmerov a veľkej ponuky priestoru. Trieda T s piatimi sedadlami je 4498 milimetrov dlhá, 1859 milimetrov široká a 1811 milimetrov vysoká. Po tejto verzii bude nasledovať variant s dlhým rázvorom a až siedmimi miestami na sedenie.

Pohon malého vanu obstaráva dieselový agregát s výkonom 85 kW/115 k. S funkciou zvýšenia výkonu a krútiaceho momentu sa na krátky čas aktivuje výkon na 89 kW/121 k a krútiaci moment na 295 Nm. Dieselový variant s vyšším výkonom nepoznáme. Základný benzínový motor má výkon 75 kW/102 k a verzia s vyšším výkonom bude známa neskôr.

Všetky motory sú kombinované s funkciou Eco stop/start. Okrem šesťstupňovej manuálnej prevodovky je pre oba dieselové modely a pre výkonnejší benzínový model k dispozícii aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka DCT.

Ceny začínajú s nečakane vysoko – od 30 000 eur pre verziu T 160. Variant s vyšším výkonom bude drahší. Pod cenu sa podpisuje fakt, že ide o prémiovú značku, a potom drahá, bohatá a luxusná výbava. Toľko stojí malý van v základnom variante s benzínovým motorom s výkonom 75 kW/102 k a manuálnou prevodovkou.

V čase uvedenia nového malého vanu na trh ponúka mercedes dieselový a benzínový motor, každý v dvoch výkonových verziách. Nový model je v novej triedeT naozajstný prémiový malý van.Spája v sebe ponuku priestoru a funkčnosť so štýlom a komfortom.

1-Merc-van 2-Merc-van 3-Merc-van 4-Merc-van 5-Merc-van 6-Merc-van
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.