Mercedes-Benz: Nový malý van v novej triede T

Streda, 27 apríl 2022

Mercedes-Benz prináša do segmentu malých vanov svojim novým modelom veľký komfort, priestor s dvomi, neskôr aj tromi radmi sedadiel, pohodlie pre rodinu, a navyše aj veľký batožinový priestor.

1-Merc-van

Nová trieda T značky Mercedes-Benz rozširuje svoje portfólio o malé modely van pre tých, čo trávia svoj voľný čas aktívne. V mercedese hovoria tomu, že "Život naberá na veľkosti", čo okrem iného znamená, že na zadnej lavici je dostatok miesta až pre tri detské sedačky a zostáva miesto aj pre veľký batožinový priestor.

Nový van má moderný dizajn, rozsiahlu bezpečnostnú výbavu a všestrannú konektivitu. Posuvné dvere na oboch stranách vozidla umožňujú komfortný prístup do priestoru zadných sedadiel. Vďaka tomu je možné v úzkych uličkách a medzerách na zaparkovanie rýchlo a bezpečne nastúpiť a vystúpiť. Predmety možno do vozidla nakladať cez široké zadné bočné dvere z oboch strán, aj zadnými výklopnými dverami.

Výrobca prostredníctvom novej triedy T prináša do segmentu súkromných malých vanov prvotriedny komfort a zároveň umožňuje atraktívny vstup do sveta značky s hviezdou pre všetkých, ktorí potrebujú veľký priestor.

Celkom nový model v sebe spája viacúčelovosť, veľký vnútorný priestor a vysokú úroveň výbavy – od infotainmentu MBUX a elektrickej parkovacej brzdy cez 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny (na prianie zákazníka), ďalej systém Keylees go, alebo náladové osvetlenie až po čalúnenie sedadiel z imitácie kože a rôzne ozdobné prvky.

Vďaka rozsiahlej sériovej bezpečnostnej výbave so siedmimi airbagmi a množstvom asistenčných jazdných systémov je nový malý van moderným, spoľahlivým spoločníkom pre rodiny a ľudí, ktorí trávia svoj voľný čas aktívne.

Malý van je kombináciou kompaktných vonkajších rozmerov a veľkej ponuky priestoru. Trieda T s piatimi sedadlami je 4498 milimetrov dlhá, 1859 milimetrov široká a 1811 milimetrov vysoká. Po tejto verzii bude nasledovať variant s dlhým rázvorom a až siedmimi miestami na sedenie.

Pohon malého vanu obstaráva dieselový agregát s výkonom 85 kW/115 k. S funkciou zvýšenia výkonu a krútiaceho momentu sa na krátky čas aktivuje výkon na 89 kW/121 k a krútiaci moment na 295 Nm. Dieselový variant s vyšším výkonom nepoznáme. Základný benzínový motor má výkon 75 kW/102 k a verzia s vyšším výkonom bude známa neskôr.

Všetky motory sú kombinované s funkciou Eco stop/start. Okrem šesťstupňovej manuálnej prevodovky je pre oba dieselové modely a pre výkonnejší benzínový model k dispozícii aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka DCT.

Ceny začínajú s nečakane vysoko – od 30 000 eur pre verziu T 160. Variant s vyšším výkonom bude drahší. Pod cenu sa podpisuje fakt, že ide o prémiovú značku, a potom drahá, bohatá a luxusná výbava. Toľko stojí malý van v základnom variante s benzínovým motorom s výkonom 75 kW/102 k a manuálnou prevodovkou.

V čase uvedenia nového malého vanu na trh ponúka mercedes dieselový a benzínový motor, každý v dvoch výkonových verziách. Nový model je v novej triedeT naozajstný prémiový malý van.Spája v sebe ponuku priestoru a funkčnosť so štýlom a komfortom.

1-Merc-van 2-Merc-van 3-Merc-van 4-Merc-van 5-Merc-van 6-Merc-van
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.