Mercedes-Benz SLS AMG Roadster bez krídel

Utorok, 07 jún 2011

Pred necelými dvoma rokmi sa vo Frankfurte predstavil Mercedes-Benz SLS AMG. Teraz prichádza aj otvorený variant s plátennou strechou – dvojsedadlový roadster SLS AMG. Svetovú premiéru bude mať na septembrovom autosalóne – aj tentoraz vo Frankfurte nad Mohanom.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster
Otvorená verzia Mercedes-Benz SLS AMG Roadster sa predstaví vo Frankfurte

Roadster na rozdiel od kupé prišiel o výklopné krídlové dvere, zostal mu však priestorový hliníkový rám, vďaka ktorému je karoséria dostatočne tuhá, takže trojvrstvová plátenná strecha roadsteru sa dá bezpečne otvárať a zatvárať za jazdy pri rýchlosti do 50 km/h., a trvá to len 11 sekúnd.

Pod kapotou nového roastera pracuje vidlicový osemvalec s objemom 6,2 litra a výkonom 571 koní. SLS AMG Roadster zrýchľuje na stovku za 3,8 sekundy, dosahuje najvyššiu rýchlosť 317 km/h, ktorá je elektronicky obmedzená a spotrebuje 13,2 litra benzínu na sto kilometrov. Pohonná jednotka spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou v usporiadaní transaxle.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster má hmotnosť 1660 kg , čo je len o 40 kg viac ako kupé. Dosť nepodstatným údajom pri tomto superšporte je veľkosť batožinového priestoru s objemom 173 litrov, ktorý je rovnaký pri spustenej i natiahnutej streche. Cena v Nemecku má byť 195 tisíc eur a objednať by sa mal dať už od začiatku júla tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.