Mercedes-Benz SLS AMG Roadster bez krídel

Utorok, 07 jún 2011

Pred necelými dvoma rokmi sa vo Frankfurte predstavil Mercedes-Benz SLS AMG. Teraz prichádza aj otvorený variant s plátennou strechou – dvojsedadlový roadster SLS AMG. Svetovú premiéru bude mať na septembrovom autosalóne – aj tentoraz vo Frankfurte nad Mohanom.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster
Otvorená verzia Mercedes-Benz SLS AMG Roadster sa predstaví vo Frankfurte

Roadster na rozdiel od kupé prišiel o výklopné krídlové dvere, zostal mu však priestorový hliníkový rám, vďaka ktorému je karoséria dostatočne tuhá, takže trojvrstvová plátenná strecha roadsteru sa dá bezpečne otvárať a zatvárať za jazdy pri rýchlosti do 50 km/h., a trvá to len 11 sekúnd.

Pod kapotou nového roastera pracuje vidlicový osemvalec s objemom 6,2 litra a výkonom 571 koní. SLS AMG Roadster zrýchľuje na stovku za 3,8 sekundy, dosahuje najvyššiu rýchlosť 317 km/h, ktorá je elektronicky obmedzená a spotrebuje 13,2 litra benzínu na sto kilometrov. Pohonná jednotka spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou v usporiadaní transaxle.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster má hmotnosť 1660 kg , čo je len o 40 kg viac ako kupé. Dosť nepodstatným údajom pri tomto superšporte je veľkosť batožinového priestoru s objemom 173 litrov, ktorý je rovnaký pri spustenej i natiahnutej streche. Cena v Nemecku má byť 195 tisíc eur a objednať by sa mal dať už od začiatku júla tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.