Mercedes-Benz SLS AMG Roadster bez krídel

Utorok, 07 jún 2011

Pred necelými dvoma rokmi sa vo Frankfurte predstavil Mercedes-Benz SLS AMG. Teraz prichádza aj otvorený variant s plátennou strechou – dvojsedadlový roadster SLS AMG. Svetovú premiéru bude mať na septembrovom autosalóne – aj tentoraz vo Frankfurte nad Mohanom.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster
Otvorená verzia Mercedes-Benz SLS AMG Roadster sa predstaví vo Frankfurte

Roadster na rozdiel od kupé prišiel o výklopné krídlové dvere, zostal mu však priestorový hliníkový rám, vďaka ktorému je karoséria dostatočne tuhá, takže trojvrstvová plátenná strecha roadsteru sa dá bezpečne otvárať a zatvárať za jazdy pri rýchlosti do 50 km/h., a trvá to len 11 sekúnd.

Pod kapotou nového roastera pracuje vidlicový osemvalec s objemom 6,2 litra a výkonom 571 koní. SLS AMG Roadster zrýchľuje na stovku za 3,8 sekundy, dosahuje najvyššiu rýchlosť 317 km/h, ktorá je elektronicky obmedzená a spotrebuje 13,2 litra benzínu na sto kilometrov. Pohonná jednotka spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou v usporiadaní transaxle.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster má hmotnosť 1660 kg , čo je len o 40 kg viac ako kupé. Dosť nepodstatným údajom pri tomto superšporte je veľkosť batožinového priestoru s objemom 173 litrov, ktorý je rovnaký pri spustenej i natiahnutej streche. Cena v Nemecku má byť 195 tisíc eur a objednať by sa mal dať už od začiatku júla tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.