Mercedes-Benz triedy E po facelifte

Sobota, 22 december 2012

V Štuttgarte si pohrali s Mercedesom vyššej strednej triedy. Výsledkom je modernizovaný model triedy E sedan i kombi. Základné zmeny sa odohrávajú na prednej časti auta a pod kapotou. Mercedes opustil od ostrých liniek na karosérii, hlavné svetlomety už nie sú rozdelené a v nich sú aj diódy na denné svietenie. Nárazník má nový dynamickejší tvar, takže predná partia sa nesie v štýle ostatných modelov značky.

Mercedes trieda E
Vynovený Mercedes-Benz triedy E upustil od niektorých tradičných dizajnových prvkov

Zmeny na boku karosérie sú vcelku nie veľmi výrazné a vzadu sa menila hlavne optika koncových svetiel. Žiadne väčšie či zásadnejšie zmeny sa neodohrali ani v interiéri vozidla. Zato faceliftovaný Mercedes triedy E má teraz pod kapotou nové účinnejšie a úspornejšie motory.

Základný je benzínový dvojlitrový štvorvalec BlueDirect s priamym vstrekovaním s výkonom 155 kW/211 k a kombinovanou spotrebou 5,8 l/100km. Ďalšou pohonnou jednotkou je E 300 BlueTEC Hybrid, ktorý spojením naftového dvojlitrového motora a elektromotora s výkonom 19 kW má celkový výkon 230 koní a spotrebu 4,1 l/100 km. S touto spotrebou by mal byť najúspornejším vo svojej triede. Spolu bude v ponuke 18 motorizácií, všetky s funkciou Eco Stop/Start.

Výkon motora sa bude prenášať cez 6stupňovú manuálnu prevodovku, alebo najnovšiu automatickú sedemstupňovú 7G-Tronic Plus s radiacou pákou i páčkami Direct Select. Komfort a bezpečnosť jazdy budú optimalizovať štyri varianty nastavenia podvozku. Jazdné vlastnosti a trakciu vylepší permanentný pohon všetkých kolies 4Matic.

Sedan i kombi vynovenej triedy E použijú jedenásť nových alebo optimalizovaných asistenčných systémov z budúcej triedy S. Okrem iných inteligentné systémy so stereo kamerou a viacstupňovou radarovou senzorikou, ale aj také, ktoré dokážu zabrániť nehodám s inými vozidlami alebo chodcami. Chýbať nebude ani aktívny asistent udržiavania jazdného pruhu, ktorý vie predísť nehodám s autami z protismeru, alebo neoslepujúce stále diaľkové svetlo.

V ponuke budú aj nové zábavné a informačné systémy novej triedy E, ktoré poskytnú na cestách aktuálne informácie, ale aj zážitok z hudby. Na prianie môže mať zákazník tiež výkonné navigačné zariadenia a pripojenie na internet.

Mercedes trieda E Mercedes trieda E Mercedes trieda E Mercedes trieda E Mercedes trieda E Mercedes trieda E
Autor: janGold
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.