Mercedes-Maybach EQS SUV: Hlási sa elektrický luxus

Piatok, 02 jún 2023

V polovici apríla predstavila exkluzívne premiérová značka Maybach, teraz Mercedes-Maybach, svoj nový model EQS SUV ako bombové luxusné SUV.

1-mercedes-maybach

Ide o prvý sériovo vyrábaný plne elektrický model značky. Základom je technológia od Mercedes-EQ, ktorá svoju technickú zdatnosť a dokonalosť spája s exkluzivitou značky Maybach.

Prvé SUV značky Mercedes-Maybach

Čo je dobré, musí byť aj pekné, je výrok Wilhelma Maybacha, otca geniálne luxusných automobilov pre bohatých. V tomto duchu a s týmto cieľom sa pracovalo na nezameniteľnom vzhľade nového modelu, prvého SUV značky Mercedes-Maybach.

O nezameniteľný vzhľad modelu Mercedes-Maybach sa postaral mimoriadny exteriér so stojatou hviezdou Mercedes na kapote. Výraznou črtou na ňom je predná časť s čiernym panelom, ktorá prenáša pre Maybach špecifickú masku chladiča aj do éry elektrickej mobility.

Dynamický účelový dizajn EQS SUV obohatili exkluzívne prvky, vďaka čomu má svojrázny charakter. Hviezda Mercedes je na kapote a vyjadruje jeho status. Vpredu je typický čierny panel s vertikálnymi pochrómovanými lištami. Nápis Maybach je v pochrómovanej ozdobnej lište, ktorá tvorí celok so svetelným pásom sériovo dodávaných svetlometov Digital Light.

Upúta aj dvojfarebné lakovanie

Pre Mercerdes-Maybach EQS SUV je typické aj voliteľné dvojfarebné lakovanie v piatich farebných kombináciách. Novinka jazdí na exkluzívnych 21- alebo 22-palcových kolesách s kovanými diskami z ľahkej zliatiny.

Veľkorysý je nielen exteriér, ale najmä interiér s vyberanými materiálmi, dokonalým remeselným spracovaním a exkluzívnymi detailmi. Ponúka komplexný komfortný zážitok.

Hyperobrazovka MBUX v sériovej výbave

Pre cestujúcich vpredu je sériovo dodávaná hyperobrazovka MBUX s "nulovou vrstvou" a úvodnými pre vozidlá Mercedes-Maybach špecifickými animáciami.

Vďaka dvom 11,6-palcovým displejom na operadlách predných sedadiel majú cestujúci na zadných sedadlách k dispozícii rovnako bohatú ponuku infotainmentu a komfortu.

Luxus a komfort

Vyberané materiály a dokonalé remeselné spracovanie v zadnej časti interiéru vozidla vytvárajú uzavretú atmosféru pohody. Sériovo dodávané riaditeľské sedadlá sú rovnako ako predné vybavené ventiláciou, masážnou funkciou a vyhrievaním.

Mercedes-Maybach EQS SUV so sériovo dodávaným 4D ozvučovacím systémom Burmester ponúka nekompromisný zvukový zážitok technológie Dolby Atmos. Systém má 15 reproduktorov a dva generátory vibrácií v každom sedadle. Vďaka priamej reprodukcii zvuku je zážitok z počúvania štvorrozmerný.

Vzduchové pruženie Airmatic

Prioritou pri navrhovaní modelu Mercedes-Maybach EQS SUV sa vysoké nároky kládli aj na komfort jazdy. Preto už súčasťou sériovej výbavy je vzduchové pruženie Airmatic s kontinuálne nastaviteľným tlmením ADS+. Na zväčšenie svetlej výšky vozidla možno podvozok zdvihnúť o 35 mm. Model je sériovo vybavené aj riadením zadnej nápravy.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV je dlhý 5125 mm, široký 2034 mm, vysoký 1721 mm a rázvor náprav je 3210 mm.

660 koní zrýchli takmer tri tony za 4,4 s

Novinka má výkon 484 kW/660 k, najvyšší krútiaci moment 950 Nm, zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy a maximálne vyvinie rýchlosť 210 km/h. Kombinovaná spotreba elektriny 22,5 až 24,4 kWh na sto kilometrov. Dojazd na jedno nabitie 600 kilometrov.

Čas nabíjania z 10 na 80 % na rýchlonabíjacej stanici na jednosmerný prúd je 31 minút.

Sériovo je vybavený pohonom všetkých kolies 4Matic. Pri nižšom požadovanom výkone sa automaticky odpája elektromotor na prednej náprave, prepne sa do jazdného režimu 4x2 a predĺži sa dojazd.

1-mercedes-maybach 2-mercedes-maybach 3-mercedes-maybach 4-mercedes-maybach 5-mercedes-maybach 6-mercedes-maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.