Mercedes-Maybach S 650: Kabriolet pre vyvolených

Štvrtok, 24 november 2016

Divízia Maybach zhmotnila svoju predstavu luxusného kabrioletu. Otvorený štvormiestny Mercedes-Maybach S 650 kabriolet vyrobia len v 300 exemplároch.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio
Maybach kabriolet osloví svojou cenou vyvolených zákazníkov a zaparkuje v ich garážach

Dvanásťvalcový šesťlitrový motor preplňovaný dvomi turbodúchadlami s najvyšším výkonom 630 koní (463 kW) a krútiacim momentom 1000 Nm poháňa zadné kolesá cez sedemstupňový automat 7G-Tronic. S ním kabriolet dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy. Normovaná kombinovaná spotreba paliva je 12 l/100 km. Jazdné vlastnosti stráži podvozok Airmatic s reguláciou pruženia. Každý automobil bude očíslovaný plaketou na stredovom tuneli.

Exkluzívny kabriolet zaujme svojim exteriérom i dynamickou siluetou. Na vzhľade mu pridáva aj sklápacia strecha podobná kupé a dozadu klesajúca línia bočnej steny. Interiér boduje zasa koženým čalúnením a z rovnakej kože je aj špeciálna súprava doplnkových batožín. Ozdobou nového kabrioletu sú aj výnimočné 20palcové kované retro disky Maybach v dvojfarebnom vyhotovení.

Nový kabriolet Maybach sa pýši aj osvetlením nástupného priestoru, ktoré po otvorení dverí premietne na osvetlenú časť vozovky logo Maybachu. Už v sériovom vybavení má Maybach Cabrio kompletné prvky zvláštnej výbavy ako má trieda Mercedes S kabriolet, medzi nimi aj systém Aircap, Airscarf a svetlomety ozdobené krištáľmi Swarovski.

K autu dostane každý prvý majiteľ kabrioletu Mercedes-Maybach certifikát podpísaný predsedom predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúcim divízie Mercedes-Benz Dieterom Zetschem.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio 2 Merc-Maybach S 650 kabrio 3 Merc-Maybach S 650 kabrio
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.