Mercedes-Maybach S 650: Kabriolet pre vyvolených

Štvrtok, 24 november 2016

Divízia Maybach zhmotnila svoju predstavu luxusného kabrioletu. Otvorený štvormiestny Mercedes-Maybach S 650 kabriolet vyrobia len v 300 exemplároch.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio
Maybach kabriolet osloví svojou cenou vyvolených zákazníkov a zaparkuje v ich garážach

Dvanásťvalcový šesťlitrový motor preplňovaný dvomi turbodúchadlami s najvyšším výkonom 630 koní (463 kW) a krútiacim momentom 1000 Nm poháňa zadné kolesá cez sedemstupňový automat 7G-Tronic. S ním kabriolet dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy. Normovaná kombinovaná spotreba paliva je 12 l/100 km. Jazdné vlastnosti stráži podvozok Airmatic s reguláciou pruženia. Každý automobil bude očíslovaný plaketou na stredovom tuneli.

Exkluzívny kabriolet zaujme svojim exteriérom i dynamickou siluetou. Na vzhľade mu pridáva aj sklápacia strecha podobná kupé a dozadu klesajúca línia bočnej steny. Interiér boduje zasa koženým čalúnením a z rovnakej kože je aj špeciálna súprava doplnkových batožín. Ozdobou nového kabrioletu sú aj výnimočné 20palcové kované retro disky Maybach v dvojfarebnom vyhotovení.

Nový kabriolet Maybach sa pýši aj osvetlením nástupného priestoru, ktoré po otvorení dverí premietne na osvetlenú časť vozovky logo Maybachu. Už v sériovom vybavení má Maybach Cabrio kompletné prvky zvláštnej výbavy ako má trieda Mercedes S kabriolet, medzi nimi aj systém Aircap, Airscarf a svetlomety ozdobené krištáľmi Swarovski.

K autu dostane každý prvý majiteľ kabrioletu Mercedes-Maybach certifikát podpísaný predsedom predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúcim divízie Mercedes-Benz Dieterom Zetschem.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio 2 Merc-Maybach S 650 kabrio 3 Merc-Maybach S 650 kabrio
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.