Mercedes-Maybach S 650: Kabriolet pre vyvolených

Štvrtok, 24 november 2016

Divízia Maybach zhmotnila svoju predstavu luxusného kabrioletu. Otvorený štvormiestny Mercedes-Maybach S 650 kabriolet vyrobia len v 300 exemplároch.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio
Maybach kabriolet osloví svojou cenou vyvolených zákazníkov a zaparkuje v ich garážach

Dvanásťvalcový šesťlitrový motor preplňovaný dvomi turbodúchadlami s najvyšším výkonom 630 koní (463 kW) a krútiacim momentom 1000 Nm poháňa zadné kolesá cez sedemstupňový automat 7G-Tronic. S ním kabriolet dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy. Normovaná kombinovaná spotreba paliva je 12 l/100 km. Jazdné vlastnosti stráži podvozok Airmatic s reguláciou pruženia. Každý automobil bude očíslovaný plaketou na stredovom tuneli.

Exkluzívny kabriolet zaujme svojim exteriérom i dynamickou siluetou. Na vzhľade mu pridáva aj sklápacia strecha podobná kupé a dozadu klesajúca línia bočnej steny. Interiér boduje zasa koženým čalúnením a z rovnakej kože je aj špeciálna súprava doplnkových batožín. Ozdobou nového kabrioletu sú aj výnimočné 20palcové kované retro disky Maybach v dvojfarebnom vyhotovení.

Nový kabriolet Maybach sa pýši aj osvetlením nástupného priestoru, ktoré po otvorení dverí premietne na osvetlenú časť vozovky logo Maybachu. Už v sériovom vybavení má Maybach Cabrio kompletné prvky zvláštnej výbavy ako má trieda Mercedes S kabriolet, medzi nimi aj systém Aircap, Airscarf a svetlomety ozdobené krištáľmi Swarovski.

K autu dostane každý prvý majiteľ kabrioletu Mercedes-Maybach certifikát podpísaný predsedom predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúcim divízie Mercedes-Benz Dieterom Zetschem.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio 2 Merc-Maybach S 650 kabrio 3 Merc-Maybach S 650 kabrio
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.