Mercedes-Maybach S 650: Kabriolet pre vyvolených

Štvrtok, 24 november 2016

Divízia Maybach zhmotnila svoju predstavu luxusného kabrioletu. Otvorený štvormiestny Mercedes-Maybach S 650 kabriolet vyrobia len v 300 exemplároch.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio
Maybach kabriolet osloví svojou cenou vyvolených zákazníkov a zaparkuje v ich garážach

Dvanásťvalcový šesťlitrový motor preplňovaný dvomi turbodúchadlami s najvyšším výkonom 630 koní (463 kW) a krútiacim momentom 1000 Nm poháňa zadné kolesá cez sedemstupňový automat 7G-Tronic. S ním kabriolet dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy. Normovaná kombinovaná spotreba paliva je 12 l/100 km. Jazdné vlastnosti stráži podvozok Airmatic s reguláciou pruženia. Každý automobil bude očíslovaný plaketou na stredovom tuneli.

Exkluzívny kabriolet zaujme svojim exteriérom i dynamickou siluetou. Na vzhľade mu pridáva aj sklápacia strecha podobná kupé a dozadu klesajúca línia bočnej steny. Interiér boduje zasa koženým čalúnením a z rovnakej kože je aj špeciálna súprava doplnkových batožín. Ozdobou nového kabrioletu sú aj výnimočné 20palcové kované retro disky Maybach v dvojfarebnom vyhotovení.

Nový kabriolet Maybach sa pýši aj osvetlením nástupného priestoru, ktoré po otvorení dverí premietne na osvetlenú časť vozovky logo Maybachu. Už v sériovom vybavení má Maybach Cabrio kompletné prvky zvláštnej výbavy ako má trieda Mercedes S kabriolet, medzi nimi aj systém Aircap, Airscarf a svetlomety ozdobené krištáľmi Swarovski.

K autu dostane každý prvý majiteľ kabrioletu Mercedes-Maybach certifikát podpísaný predsedom predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúcim divízie Mercedes-Benz Dieterom Zetschem.

1 Merc-Maybach S 650 kabrio 2 Merc-Maybach S 650 kabrio 3 Merc-Maybach S 650 kabrio
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.