Mercedes-Maybach v limitovanej sérii: Dokonalý zberateľský kus

Utorok, 07 marec 2023

Limitovaná mimoriadna edícia Mercedes-Maybach S Haute Voiture je zaručene jeden z najvzácnejších zberateľských kusov. Jeho predaj oznámila značka Mercedes-Maybach na začiatkom tohto roka.

1-mercedes-maybach
Mercedes-Maybach v limitovanej 150 kusovej sérii, vrchol komfortu, luxusu a elegancie štuttgartskej automobilky

Najluxusnejší štuttgartský exemplár sa po prvý raz predstavil ako koncept v máji minulého roka. Koncept ako auto vytvárané na mieru potom vyšperkovali starostlivo vyladenými detailmi. Značka Mercedes-Maybach ho potom predstavila ako nový model 12. decembra minulého roka v Dubaji za prítomnosti VIP hostí, médií a influencerov po módnej prehliadke miest dubajského módneho domu Atelier Zuhra.

Limitovaný mercedes, celým menom Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture je pokračovaním vývoja rovnomenného koncepčného modelu. Mercedes-Maybach S Haute Voiture je perfektným výrazom podstaty značky, je kombináciou tých najušľachtilejších materiálov a dokonalého umenia remeselnej výroby.

Daniel Lescow, riaditeľ divízie Mercedes-Maybach: "Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture , ktorý je limitovaný na 150 kusov, predznamenáva novú kapitolu najvyššej exkluzivity značky. Súčasťou našej filozofie je z času na čas prichádzať s prísne limitovanými, senzačnými zberateľskými kúskami. Tým ešte viac posilňujeme pozíciu značky Maybach ako priekopníka v oblasti luxusu. Zároveň vytvárame jedinečné zážitky, ktoré prekonávajú očakávania našich zákazníkov".

2-mercedes-maybach
Príťažlivosť interiéru zhodnocujú materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali

Model inšpirovaný Haute Couture, voľne preložené – model na mieru, je produkt v prísne limitovanej edícii 150 kusov. Nie je to len model šitý na mieru pre konkrétneho zákazníka, ale zároveň produkt, pri ktorého výrobe sa použijú kvalitné a drahé materiály, a ktorý sa vyrába s extrémnym dôrazom na každý detail.

Gorden Wagener, hlavný návrhár skupiny Mercedes-Benz: "Vďaka bohatej výbave a exkluzívnym dizajnovým prvkom je Mercedes-Maybach S Haute Voiture jedným z najextravagantnejších modelov, aké sme kedy vytvorili. Reprezentuje 'sofistikovaný luxus' v jeho najčistejšej podobe. Chceli sme to vyjadriť vytvorením absolútne príťažlivého vozidla, a použiť materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali."

Limitovaná kolekcia tašiek bude k sériovému vozidlu k dispozícii začiatkom roka 2023 v butikoch Maybach – Icons of Luxury a v online obchode. I z toho je vidieť, ako vážne a s dôrazom pristupoval výrobca k výrobe limitovanej série modelu Mercedes-Maybach S Haute Voiture.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.