Mercedes-Maybach v limitovanej sérii: Dokonalý zberateľský kus

Utorok, 07 marec 2023

Limitovaná mimoriadna edícia Mercedes-Maybach S Haute Voiture je zaručene jeden z najvzácnejších zberateľských kusov. Jeho predaj oznámila značka Mercedes-Maybach na začiatkom tohto roka.

1-mercedes-maybach
Mercedes-Maybach v limitovanej 150 kusovej sérii, vrchol komfortu, luxusu a elegancie štuttgartskej automobilky

Najluxusnejší štuttgartský exemplár sa po prvý raz predstavil ako koncept v máji minulého roka. Koncept ako auto vytvárané na mieru potom vyšperkovali starostlivo vyladenými detailmi. Značka Mercedes-Maybach ho potom predstavila ako nový model 12. decembra minulého roka v Dubaji za prítomnosti VIP hostí, médií a influencerov po módnej prehliadke miest dubajského módneho domu Atelier Zuhra.

Limitovaný mercedes, celým menom Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture je pokračovaním vývoja rovnomenného koncepčného modelu. Mercedes-Maybach S Haute Voiture je perfektným výrazom podstaty značky, je kombináciou tých najušľachtilejších materiálov a dokonalého umenia remeselnej výroby.

Daniel Lescow, riaditeľ divízie Mercedes-Maybach: "Mercedes-Maybach Triedy S Haute Voiture , ktorý je limitovaný na 150 kusov, predznamenáva novú kapitolu najvyššej exkluzivity značky. Súčasťou našej filozofie je z času na čas prichádzať s prísne limitovanými, senzačnými zberateľskými kúskami. Tým ešte viac posilňujeme pozíciu značky Maybach ako priekopníka v oblasti luxusu. Zároveň vytvárame jedinečné zážitky, ktoré prekonávajú očakávania našich zákazníkov".

2-mercedes-maybach
Príťažlivosť interiéru zhodnocujú materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali

Model inšpirovaný Haute Couture, voľne preložené – model na mieru, je produkt v prísne limitovanej edícii 150 kusov. Nie je to len model šitý na mieru pre konkrétneho zákazníka, ale zároveň produkt, pri ktorého výrobe sa použijú kvalitné a drahé materiály, a ktorý sa vyrába s extrémnym dôrazom na každý detail.

Gorden Wagener, hlavný návrhár skupiny Mercedes-Benz: "Vďaka bohatej výbave a exkluzívnym dizajnovým prvkom je Mercedes-Maybach S Haute Voiture jedným z najextravagantnejších modelov, aké sme kedy vytvorili. Reprezentuje 'sofistikovaný luxus' v jeho najčistejšej podobe. Chceli sme to vyjadriť vytvorením absolútne príťažlivého vozidla, a použiť materiály, ktoré sa doteraz vo vozidlách Mercedes-Maybach nevyskytovali."

Limitovaná kolekcia tašiek bude k sériovému vozidlu k dispozícii začiatkom roka 2023 v butikoch Maybach – Icons of Luxury a v online obchode. I z toho je vidieť, ako vážne a s dôrazom pristupoval výrobca k výrobe limitovanej série modelu Mercedes-Maybach S Haute Voiture.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.