MINI Cabrio Highgate: individualizácia pokračuje

Sobota, 04 február 2012

S novou sofistikovanou individualizáciou pre vyznávačov jazdy na autách bez strechy prichádza značka Mini. Ponúka špeciálnu edíciu štvormiestneho kabrioletu s textilnou strechou a precízne koordinovanou zmesou farieb a materiálov. Nové Mini Cabrio Highgate prináša bohatý výber výbavy, interpretáciu britského štýlu a prémiový pocit v malom otvorenom kabriolete.

Mini Cabrio Highgate
Exkluzívny charakter modelu Cabrio Highgate zdobia farby i prvky exteriéru i interiéru

Mini Cabrio Highgate bude k dispozícii v štyroch motorizáciách, vyrábať sa bude v obmedzenom časovom rozsahu v továrni Mini v Oxforde. Na výber ponúkne nové exteriérové laky i farby textilnej strechy. Unikátna je napríklad hnedá strecha, ktorá má aj jemne metalický lesk.

Prvkom vyvinutým špeciálne pre Mini Cabrio Highgate sú 17-palcové disky kolies typu Double Cross s decentne tieňovaným hliníkovým povrchom. Usporiadanie lúčov diskov je inšpirované britskou vlajkou.

Exkluzívny charakter vozidla podčiarkujú aj sedadlá potiahnuté kožou Lounge a ďalšie kožené prvky interiéru, svetlomodré rúrkovanie na sedadlách a kontrastné stehovanie Dark Truffle na manžetách radiacej páky a ručnej brzdy.

Štýlovosť kabíny kompletizujú pedále z nehrdzavejúcej ocele, obkladové prvky Suntouched Brushed Alloy, interiérový balík Chrome Line a koberčeky s lemovaním Dark Truffle.

Mini Cabrio Highgate sa bude dať objednať ako Cooper (90 kW/122 k), Cooper S (135 kW/184 k), Cooper D (82 kW/112 k) alebo Cooper SD (105 kW/143 k). Všetky motory sa štandardne kombinujú so šesťstupňovou manuálnou, na želanie so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Nová špeciálna edícia sa začne predávať po celom svete na jar 2012.

Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Komentáre
kolko ma odtienov farby?
Pridal ste debili v sobotu 20 júna 2015 o 14:35
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.