MINI Cabrio Highgate: individualizácia pokračuje

Sobota, 04 február 2012

S novou sofistikovanou individualizáciou pre vyznávačov jazdy na autách bez strechy prichádza značka Mini. Ponúka špeciálnu edíciu štvormiestneho kabrioletu s textilnou strechou a precízne koordinovanou zmesou farieb a materiálov. Nové Mini Cabrio Highgate prináša bohatý výber výbavy, interpretáciu britského štýlu a prémiový pocit v malom otvorenom kabriolete.

Mini Cabrio Highgate
Exkluzívny charakter modelu Cabrio Highgate zdobia farby i prvky exteriéru i interiéru

Mini Cabrio Highgate bude k dispozícii v štyroch motorizáciách, vyrábať sa bude v obmedzenom časovom rozsahu v továrni Mini v Oxforde. Na výber ponúkne nové exteriérové laky i farby textilnej strechy. Unikátna je napríklad hnedá strecha, ktorá má aj jemne metalický lesk.

Prvkom vyvinutým špeciálne pre Mini Cabrio Highgate sú 17-palcové disky kolies typu Double Cross s decentne tieňovaným hliníkovým povrchom. Usporiadanie lúčov diskov je inšpirované britskou vlajkou.

Exkluzívny charakter vozidla podčiarkujú aj sedadlá potiahnuté kožou Lounge a ďalšie kožené prvky interiéru, svetlomodré rúrkovanie na sedadlách a kontrastné stehovanie Dark Truffle na manžetách radiacej páky a ručnej brzdy.

Štýlovosť kabíny kompletizujú pedále z nehrdzavejúcej ocele, obkladové prvky Suntouched Brushed Alloy, interiérový balík Chrome Line a koberčeky s lemovaním Dark Truffle.

Mini Cabrio Highgate sa bude dať objednať ako Cooper (90 kW/122 k), Cooper S (135 kW/184 k), Cooper D (82 kW/112 k) alebo Cooper SD (105 kW/143 k). Všetky motory sa štandardne kombinujú so šesťstupňovou manuálnou, na želanie so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Nová špeciálna edícia sa začne predávať po celom svete na jar 2012.

Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Komentáre
kolko ma odtienov farby?
Pridal ste debili v sobotu 20 júna 2015 o 14:35
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.