MINI Cabrio Highgate: individualizácia pokračuje

Sobota, 04 február 2012

S novou sofistikovanou individualizáciou pre vyznávačov jazdy na autách bez strechy prichádza značka Mini. Ponúka špeciálnu edíciu štvormiestneho kabrioletu s textilnou strechou a precízne koordinovanou zmesou farieb a materiálov. Nové Mini Cabrio Highgate prináša bohatý výber výbavy, interpretáciu britského štýlu a prémiový pocit v malom otvorenom kabriolete.

Mini Cabrio Highgate
Exkluzívny charakter modelu Cabrio Highgate zdobia farby i prvky exteriéru i interiéru

Mini Cabrio Highgate bude k dispozícii v štyroch motorizáciách, vyrábať sa bude v obmedzenom časovom rozsahu v továrni Mini v Oxforde. Na výber ponúkne nové exteriérové laky i farby textilnej strechy. Unikátna je napríklad hnedá strecha, ktorá má aj jemne metalický lesk.

Prvkom vyvinutým špeciálne pre Mini Cabrio Highgate sú 17-palcové disky kolies typu Double Cross s decentne tieňovaným hliníkovým povrchom. Usporiadanie lúčov diskov je inšpirované britskou vlajkou.

Exkluzívny charakter vozidla podčiarkujú aj sedadlá potiahnuté kožou Lounge a ďalšie kožené prvky interiéru, svetlomodré rúrkovanie na sedadlách a kontrastné stehovanie Dark Truffle na manžetách radiacej páky a ručnej brzdy.

Štýlovosť kabíny kompletizujú pedále z nehrdzavejúcej ocele, obkladové prvky Suntouched Brushed Alloy, interiérový balík Chrome Line a koberčeky s lemovaním Dark Truffle.

Mini Cabrio Highgate sa bude dať objednať ako Cooper (90 kW/122 k), Cooper S (135 kW/184 k), Cooper D (82 kW/112 k) alebo Cooper SD (105 kW/143 k). Všetky motory sa štandardne kombinujú so šesťstupňovou manuálnou, na želanie so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Nová špeciálna edícia sa začne predávať po celom svete na jar 2012.

Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate Mini Cabrio Highgate
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Komentáre
kolko ma odtienov farby?
Pridal ste debili v sobotu 20 júna 2015 o 14:35
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.