Mini Clubman v limitovanej edícii Final Edition

Štvrtok, 23 marec 2023

Značka MINI vďačí svojej obľúbenosti a popularite nezameniteľnému dizajnu a modelovým variantom svojho stvárnenia. Jedným z nich je Mini Clubman, ktorý je podľa výrobcu výnimočným gentlemanom medzi všetkými súrodencami rodu MINI, a to aj vďaka unikátnej koncepcii karosérie a jedinečným deleným zadným dverám.

1-mini-cooper-s-clubman

Mini Clubman prichádza v limitovanej edícii nazvanej Final Edition. V počte 1969 kusov oslavuje automobilka modernú interpretáciu karosárskej koncepcie shooting brake.

V roku 1969 sa predstavila britská automobilka v lone nemeckého BMW prvý model Mini Clubman. Dizajnér Roy Haynes to vtedy vyjadril slovami: Odstránili sme dojem, že funkčné veci musia byť iba škaredé.

Výnimočné štýlové vozidlo spôsobilo v rokoch 1969 až 1981 svojimi charakteristickými delenými zadnými dverami senzáciu. Model Mini Clubman si vtedy podmanil automobilový trh ako kombi s dlhým rázvorom a predĺženou karosériou typu shooting brake.

V roku 2007 sa zrodila nová generácia modelu Clubman s modernou interpretáciou klasickej koncepcie shooting brake. Na prístup na zadné sedadlá slúžili len jedny dvere na pravej strane vozidla, ktoré sa otvárali smerom dozadu.

Tretia generácia Mini Clubman z roku 2015 sa zväčšila na 4,25 metra a bola priestrannejším a pohodlnejším Mini vďaka dlhšiemu rázvoru a páru zadných bočných dverí.

Spolu s unikátnymi delenými zadnými dverami je Clubman doteraz jedným z najuniverzálnejších modelov značky. Veľký nakladací otvor uľahčuje prístup do batožinového priestoru s objemom až 1250 litrov.

2-mini-cooper-s-clubman
Mini Cooper Final Edition

Nový limitovaná verzia Final Edition, z ktorej vznikne iba 1969 exemplárov, odkazuje na rok, v ktorom vznikol legendárny Mini Clubman a spája špecifickú tradíciu značky s exkluzívnymi dizajnovými prvkami a nenapodobiteľnými vlastnosťami.

Limitovaná verzia Clubman Final Edition s výkonom 131 kW/178 k spája dynamiku, štýl a komfort. Môže byť vo farbách biela, čierna a strieborná. Zákazníci si môžu objednať vo verziách Cooper a Cooper S, aj so vznetovým motorom i s pohonom všetkých kolies.

Pohodlné kožené športové sedadlá Mini Yours s nastaviteľnou opierkou stehien a všitým odznakom sú vyhotovené v hnedej farbe Dark Maroon. Štýlovo ich dopĺňa vložka z látky Piquet antracitovej farby a modré kontrastné prešívanie.

Štandardná výbava zahŕňa 8,8-palcový dotykový displej na centrálnom prístroji, digitálnu službu Mini Online, Remote Services a integráciu smartfónu kompatibilnú s Apple CarPlay a ďalšími aplikáciami.

Spolu sa vyrobí 1969 exemplárov Mini Clubman edície Final Edition.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.