Mini Clubvan: štýlová dodávka

Štvrtok, 28 jún 2012

Mini Clubvan sme ako koncept videli už na jar tohto roku na autosalóne v Ženeve. Teraz je z neho už sériový model, prvá dodávka v segmente supermini. Britský výrobca fungujúci pod taktovkou silného bavorského brata BMW tak rozširuje svoje portfólio o ďalší zaujímavý model. Navyše s prémiovým nádychom.

Mini Clubvan
Mini Clubvan je prvou dodávkou v segmente malých automobilov, navyše prémiovou

Rozmery nového Clubvanu sa zhodujú s už známym modelom Clubman: nová dodávka je dlhá 3961 mmm, široká 1683 mm a vysoká 1426 mm – pri rázvore náprav 2547 mm. Pätoro dverí, z ktorých zadné sú dvojkrídlové, jej slúži k lepšiemu prístupu k naloženiu a vyloženiu prevážaného nákladu z úložného, resp. nákladného priestoru.

Úložný priestor má objem 860 litrov, dlhý je 115 cm, široký 102 cm a zaťažiť ho možno nákladom do hmotnosti 500 kilogramov. Priestor za sedadlami vodiča a spolujazdca a úložný priestor s rovnou podlahou oddeľuje hliníková priečka a mreža z nehrdzavejúcej ocele.

V ponuke pohonných jednotiek budú tri motorové verzie. Základnou pre Mini One Clubvan bude benzínový motor s objemom 1,6 litra a výkonom 98 koní. V strede ponuky je ďalší benzínový motor s rovnakým objemom, ale výkonom 122 koní. Poslednou verziou je vznetový motor pre model Cooper D Clubvan s výkonom 111 koní.

Pre všetky motorové verzie je štandardom šesťstupňová mechanická prevodovka s ručným radením, pre dieselovú verziu Cooper D Clubvan bude možné si objednať za príplatok aj šesťstupňový automat. V štandardnej výbave nechýba systém Stop/Start ani rekuperácia brzdnej energie.

Štandardom v interiéri sú sedadlá s čiernym textilným poťahom a obkladové lišty Fine White Silver. Interiér môže byť individualizovaný napríklad čiernymi športovými sedadlami, na prianie aj s koženými poťahmi. Extra doplnkami na zvýšenie komfortu a bezpečnosti môžu byť napríklad xenónové svetlá, čierny podklad predných svetiel, adaptívne hlavné svetlá, automatická klimatizácia a iné. Alternatívou k štandardnému MINI CD rádiu sú k MINI Boost CD a MINI Visual Boost. Užitočným doplnkom je MINI navigačný systém.

Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.