Mini Clubvan: štýlová dodávka

Štvrtok, 28 jún 2012

Mini Clubvan sme ako koncept videli už na jar tohto roku na autosalóne v Ženeve. Teraz je z neho už sériový model, prvá dodávka v segmente supermini. Britský výrobca fungujúci pod taktovkou silného bavorského brata BMW tak rozširuje svoje portfólio o ďalší zaujímavý model. Navyše s prémiovým nádychom.

Mini Clubvan
Mini Clubvan je prvou dodávkou v segmente malých automobilov, navyše prémiovou

Rozmery nového Clubvanu sa zhodujú s už známym modelom Clubman: nová dodávka je dlhá 3961 mmm, široká 1683 mm a vysoká 1426 mm – pri rázvore náprav 2547 mm. Pätoro dverí, z ktorých zadné sú dvojkrídlové, jej slúži k lepšiemu prístupu k naloženiu a vyloženiu prevážaného nákladu z úložného, resp. nákladného priestoru.

Úložný priestor má objem 860 litrov, dlhý je 115 cm, široký 102 cm a zaťažiť ho možno nákladom do hmotnosti 500 kilogramov. Priestor za sedadlami vodiča a spolujazdca a úložný priestor s rovnou podlahou oddeľuje hliníková priečka a mreža z nehrdzavejúcej ocele.

V ponuke pohonných jednotiek budú tri motorové verzie. Základnou pre Mini One Clubvan bude benzínový motor s objemom 1,6 litra a výkonom 98 koní. V strede ponuky je ďalší benzínový motor s rovnakým objemom, ale výkonom 122 koní. Poslednou verziou je vznetový motor pre model Cooper D Clubvan s výkonom 111 koní.

Pre všetky motorové verzie je štandardom šesťstupňová mechanická prevodovka s ručným radením, pre dieselovú verziu Cooper D Clubvan bude možné si objednať za príplatok aj šesťstupňový automat. V štandardnej výbave nechýba systém Stop/Start ani rekuperácia brzdnej energie.

Štandardom v interiéri sú sedadlá s čiernym textilným poťahom a obkladové lišty Fine White Silver. Interiér môže byť individualizovaný napríklad čiernymi športovými sedadlami, na prianie aj s koženými poťahmi. Extra doplnkami na zvýšenie komfortu a bezpečnosti môžu byť napríklad xenónové svetlá, čierny podklad predných svetiel, adaptívne hlavné svetlá, automatická klimatizácia a iné. Alternatívou k štandardnému MINI CD rádiu sú k MINI Boost CD a MINI Visual Boost. Užitočným doplnkom je MINI navigačný systém.

Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.