Mini Clubvan: štýlová dodávka

Štvrtok, 28 jún 2012

Mini Clubvan sme ako koncept videli už na jar tohto roku na autosalóne v Ženeve. Teraz je z neho už sériový model, prvá dodávka v segmente supermini. Britský výrobca fungujúci pod taktovkou silného bavorského brata BMW tak rozširuje svoje portfólio o ďalší zaujímavý model. Navyše s prémiovým nádychom.

Mini Clubvan
Mini Clubvan je prvou dodávkou v segmente malých automobilov, navyše prémiovou

Rozmery nového Clubvanu sa zhodujú s už známym modelom Clubman: nová dodávka je dlhá 3961 mmm, široká 1683 mm a vysoká 1426 mm – pri rázvore náprav 2547 mm. Pätoro dverí, z ktorých zadné sú dvojkrídlové, jej slúži k lepšiemu prístupu k naloženiu a vyloženiu prevážaného nákladu z úložného, resp. nákladného priestoru.

Úložný priestor má objem 860 litrov, dlhý je 115 cm, široký 102 cm a zaťažiť ho možno nákladom do hmotnosti 500 kilogramov. Priestor za sedadlami vodiča a spolujazdca a úložný priestor s rovnou podlahou oddeľuje hliníková priečka a mreža z nehrdzavejúcej ocele.

V ponuke pohonných jednotiek budú tri motorové verzie. Základnou pre Mini One Clubvan bude benzínový motor s objemom 1,6 litra a výkonom 98 koní. V strede ponuky je ďalší benzínový motor s rovnakým objemom, ale výkonom 122 koní. Poslednou verziou je vznetový motor pre model Cooper D Clubvan s výkonom 111 koní.

Pre všetky motorové verzie je štandardom šesťstupňová mechanická prevodovka s ručným radením, pre dieselovú verziu Cooper D Clubvan bude možné si objednať za príplatok aj šesťstupňový automat. V štandardnej výbave nechýba systém Stop/Start ani rekuperácia brzdnej energie.

Štandardom v interiéri sú sedadlá s čiernym textilným poťahom a obkladové lišty Fine White Silver. Interiér môže byť individualizovaný napríklad čiernymi športovými sedadlami, na prianie aj s koženými poťahmi. Extra doplnkami na zvýšenie komfortu a bezpečnosti môžu byť napríklad xenónové svetlá, čierny podklad predných svetiel, adaptívne hlavné svetlá, automatická klimatizácia a iné. Alternatívou k štandardnému MINI CD rádiu sú k MINI Boost CD a MINI Visual Boost. Užitočným doplnkom je MINI navigačný systém.

Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan Mini Clubvan
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring